Skocz do zawartości
Nerwica.com

Naganne zachowania na forum


psychosceptyk

Rekomendowane odpowiedzi

@abcZdrowie @Lilith @Redakcja_nerwica

 

Hej,

postanowiłem założyć kolejny temat. Tym razem chciałbym poruszyć problem zachowania niektórych użytkowników i... brak reakcji moderacji a nawet złe zachowanie ze strony moderacji.

Tuż po tym gdy się zarejestrowałem, dwoje użytkowników tutejszego forum zasygnalizowało mi że mamy tu do czynienia z kółkiem wzajemnej adoracji. Czy to dla mnie problem? Czemu...?

Problem w tym że wielu użytkownikom uchodzi płazem wyzywanie oraz obrażanie innych użytkowników. Nie ma za to żadnych konsekwencji.

Przykładem jest np. ten topic:

 

gdzie polało się szambo wyzwisk i obraźliwych sformułowań w stosunku do autorki topicu. Wszystko zostało skasowane ale konsekwencji brak...

Kolejny popis ma miejsce w tym topicu:

 

Wiem, reprezentuję dosyć sprzeczne poglądy ale jestem otwarty na dyskusję. Spotykam się tu z atakami agresji i bardzo obraźliwych zachowań. Zostałem zwyzywany i przypisuje mi się oskarżenia w stylu że ja niby radziłbym komuś aby się zabił albo moim zdaniem powinien to zrobić.

To chore.

Chciałbym zwrócić uwagę na moderatorkę @Heledore która obojętnie minęła wyzwiska i nic z nimi nie zrobiła. Niestety zachowanie @Heledore w stosunku do innej użytkowniczki także wzbudziło moje zastrzeżenia. @Heledore stygmatyzowała jedną użytkowniczkę jej doświadczeniami i sugerowała że te zaburzają jej poglądy.

Tu przychodzą różni ludzie o różnych poglądach i doświadczeniach.  Chyba każdy ma prawo głosu. Jeśli komuś coś się nie podoba po co zabiera dyskusję?

Poza tym wstrząsająca była sytuacja dot. topicu w dziale schizofrenia... Ktoś z problemami się pojawił i poprosił o pomoc i został zwyzywany... Dramat...

Dlaczego użytkownicy którzy wyzywają innych nie dostają ostrzeżeń lub banów? Bo są kumplami moderatora?

Gdzie jest moderacja? Proszę spojrzeć tu: https://ibb.co/f4Qyh9 ← kompletna olewka ze strony moderatorki...

Prosze o reakcję... No chyba że mam się zwrócić z zapytaniem do Wirtualnej Polski czy popiera takie zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, distorted_level68 napisał:

Tyyy sceptyk coś tak, tobie to się popierdoliły widzę Fora! W sumie nie ma gorszej kurwy na tym padole, co kurwa, która leci zaraz na skargę! No i co żeś się tak przypierdolił do Heledore? kolory też ci się popierdoliły? trochę szacunku...!

 

Doprawdy? Ja myśle że nie ma gorszej od takiej która skacze przed komputerem a w realu chowa się w 4 ścianach. 🙂

To zaskakujące że ktoś tak zdemoralizowany próbuje uczyć szacunku.

Edytowane przez psychosceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, psychosceptyk napisał:

Przykładem jest np. ten topic:

Tylko, że ten topic brzmiał w bardzo "zarzutkowy" sposób. Jestem na grupie schizofreników na fb i jest tam znacznie większa ilość postów odnośnie tej choroby - jest też tam zoo czyli sailorka. O halucynacjach wzrokowych napisze ktoś raz na 2-3 miesiące.
A sam sposób pisania autorki i kontent tematu brzmiał jakby to był bait. Jeżeli tak nie było - cóż, trudno. Trafi do psychiatry i ją nastawi.
Forum nie jest od absolutnego wyleczenia.
 

 

1 godzinę temu, psychosceptyk napisał:

zasygnalizowało mi że mamy tu do czynienia z kółkiem wzajemnej adoracji

Kółka wzajemnej adoracji są w każdej społeczności, ludzie tak sobie okazują sympatię i tworzą paczkę, jedność. Ja na 100% nie jestem związany z kółkiem adoracji na forum, ale jest parę użytkowników którzy nie piszą w Offtopicu tylko w innych tematach. A raczej kółko tworzy się w działach nie poświęconym chorobom tylko relaksacji i gadaniu o wszystkim innym.

 

1 godzinę temu, psychosceptyk napisał:

@Heledore stygmatyzowała jedną użytkowniczkę jej doświadczeniami i sugerowała że te zaburzają jej poglądy.

A może faktycznie chciała jej pomóc? Nie wiem. Ale trochę to tak jak z hikkikomori w Japonii, którzy siedzą 20 lat w domu i grają w gierki aż do śmierci rodziców. Myślisz że bez "rzutu na głęboką wodę" wyjdą z tego? Większość z nich przyznaje że gdy już nie będzie ich w stanie ktokolwiek utrzymywać popełnią samobójstwo.
Ale nie jestem w temacie, tylko strzelam że tak było.

 

1 godzinę temu, psychosceptyk napisał:

Dlaczego użytkownicy którzy wyzywają innych nie dostają ostrzeżeń lub banów? Bo są kumplami moderatora?

Ej, czekaj, tutaj to co napisałem wyżej jest ok. Powiedz mi, czy da się być absolutnie dobrym w tym świecie chcąc pomóc? No nie.
Po drugie, jeszcze jedno - niektórych nie da się nie wyzywać, był tutaj jeden koleś z multikontami który chciał mnie zaciągnąć do sekty pseudo-katolickiej w której wykorzystuje ludzi i np. leczy magicznie homoseksualizm.

A jeżeli ktoś przeczy porządkowi na forum, to jak go obudzisz? Jak prowadzi chaos czy spam (przypominam się sobie ja sprzed roku XD).

c.d.n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KotJaroslawa napisał:

przecież to nie do ciebie mistrzu ale do autora tego tematu :P oburzać się na posty ludzi którzy mają i tak problem z psychiką co za dzban xD

O, śmieszek przyszedł, szanuję :D Ziomek z wykopu iż taki nick?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reghum Może brzmiał baitowo ale...

Twoje wyjaśnienie brzmi: no cóż, jak to jednak nie był troll to najwyżej... Podczas gdy ta osoba dostała toną szlamu.

Odważyłbyś się tak na ulicy? Głowę daję że nie. Nie chce mi się tłumaczyć. Napisałeś do mnie kulturalnie. Masz zupełnie inny pogląd na sprawę niż ja... Czy fajnie by było gdybym wyzwał Cię w odpowiedzi? Tu nie chodzi o regulaminy, społeczności, fora czy internety... Tu chodzi o podstawy kultury i poszanowanie drugiego człowieka. O ile choroby psychiczne mogą usprawiedliwiać pewne zachowania, o tyle przy zaburzeniach o tym mówić nie można ponieważ osoby które zachowują się w taki sposób są w pełni tego świadome.

Wszystko co miałem w tej sprawie do napisania, napisałem.

Czekam na odpowiedź administracji. Z mojej strony wszystko w tym temacie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, psychosceptyk napisał:

Odważyłbyś się tak na ulicy?

Nie. Zdecydowanie nie. Szczególnie że mam objawy fobii społecznej i logofobii, choć znacznie mniej niż kiedyś.
Tylko że wiesz, u mnie pisanie też trochę usprawiedliwia niż załatwianie spraw mową z powodu jakiejś tam niepełnosprawności w zakresie narządu mowy.

Ja też dalej nie mam co pisać, idę uczyć się Reacta. Trzymaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Abigail_1Sm25 napisał:

@Reghum, żartujesz? :classic_blink:

Nie, to było rok temu, w wakacje. Nie wiem czy administracja się tym zajęła, ale po tym jak zwyzywałem jego 5 multikont przestał pisać XDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×