Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak spojrzeć łagodniej na okrutną naturę - zwierzęta.


karolink

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś natknęłam się na filmiki jak lwy, tygrysy i inne dzikie koty bawią się swoimi ofiarami np. młodymi bawoła, gazelii, a nawet słoniątka. Bardzo mną tą wstrząsnęło. Ani w języku angielskim, a tym bardziej po Polsku nie znajduję nic dotyczącego co takie zwierzęta czują. Tylko wypowiedzi na jakiś forach, że mogą nie czuć bólu przez szok i upływ krwi itp. Nie ma żadnych poważnych badań w temacie ? A może powiecie coś na pocieszenie, bo jestem załamana. Myślałam i pamiętam, że kiedyś uczyłam się nawet, że większe zwierzęta szybko zabijają swoje ofiary, a teraz widzę pełno filmów z tym jak dzikie koty najpierw się bawią, a potem żywcem zjadają ofiarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie koleżanki forumowe, mówię to przyjacielsku i bez żadnych złośliwości - czy Wy przypadkiem nie macie za bardzo zrytych beretów tymi frienshipowymi shitokompilacjami? 😍

 

Kot w naturze - bezwzględny morderca. 

Kot udomowiony - bezwzględny morderca dla zabawy (nie pomieści w brzuchu tego co zabije, bo jest nakarmiony przez człowieka)

Kot przyniósł mysz pod drzwi? Dlaczego? Jak zareagować?

https://koty24.pl/mam-kota,ac415/kot-przyniosl-mysz-pod-drzwi-dlaczego-jak-zareagowac,3749

 

Nie wolno go za to bić, ani karcić, zabijanie leży w jego naturze, a jak ma za dużo jedzenia to zabija dla zabawy.

Także durnowaty człowiek wymyślił, że go zniewoli, nie będzie wypuszczał na dwór wcale i karmił go po swojemu.

Potem może pojawić się otyłość 😍😍

Jak rozpoznajemy otyłość u kota?

By sprawdzić czy kot jest otyły nie wystarczy go tylko zważyć. Koty często różnią się budową i wysokością, masą mięśniową oraz budową szkieletu. Dlatego też duży, wysoki i szczupły kot może często ważyć więcej, niż niski kot z nadwagą. Najprostszym i nałatwiejszym sposobem weryfikacji nadmiaru tkanki tłuszczowej u kota jest kontrola wyglądu i budowy jego ciała podczas np. głaskania lub kąpieli.

Poprzez taką bezpośrednią kontrolę możemy stwierdzić, czy:

  • zarys kości pod skórą jest widoczny;
  • brzuch jest podwinięty, podciągnięty;
  • widoczna jest granica między szerszą klatką, a węższą jamą brzuszną (patrząc na kota z góry i z boku);
  • wyczuwalne są żebra, kręgi i talerze kości biodrowych;
  • uchwytny jest tłuszcz brzuszny.

https://www.josera-sklep.pl/wiedza-o-kotach/otylosc-u-kota-czy-twoj-kot-ma-nadwage.html

 

Potem trzeba znaleźć przyczyny otyłości w internecie  😍😍😍 i zacząć odchudzanie zniewolonego, wykastrowanego, otyłego, będącego na złej diecie kota   😍😍😍😍

 

Identycznie jest z Panami, przykłady

typowy Pan - udomowiony, otyły, zniewolony, lubi zabawić się dla zabawy itd.

000210ENVR8SB60E-C122-F4.jpg

typowy pan w naturze

carlos-cordova-img-328842.jpg?1503932066

Coś jest nie halo z tym dzieciakiem :D  daenerys coś kombinowała na boku? Zdarza się nawet najlepszym :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Abigail_1Sm25 napisał:

Pomyśl sobie, że te mordercze stworzenia mają maluszki, które muszą wykarmić 🙂

No, to jest argument. Zresztą przerobiłam już lekturę i w sumie lew czy tygrys nie ma powodu, aby np. bawić się dorosłym bawołem i generalnie szybko idzie mu zabicie go, bo bywa tak, że ofiara może stać się oprawcą w trakcie ratowania siebie. Jeżeli chodzi o cielaki to one jeszcze nie umieją reagować, uciekać, tak naprawdę nie wiedzą co się dzieje. Niektórzy podejrzewają też, że w lwicach np. budzi się instynkt macierzyński i w sumie łagodnie się obchodzą z cielęciem, to zresztą widać na filmach, póki nie zwycięży instynkt i w końcu lwica nie powali małego, co nie jest trudne, od czasu do czasu zdarza się że znudzona wypuszcza małego, ale wówczas praktycznie nie ma on szans na przeżycie. Są oczywiście makabryczne przypadki, ale generalnie są one odosobnione, poza tym jak udowodniono np. na myszach wpływ tutaj ma sama obserwacja przez człowieka na ich zachowanie, zapach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liber8, błagam, nie dawaj już Khala Drogo 😍 przecież nie opierniczę kotki na wakacjach, że przyniosła mysz. Chciała się pochwalić i podzielić jedzonkiem 🙂 gorzej, jak ukatrupiła tego wróbla, zanim ją odgoniłam, ten już dogorywał w agonii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 02:09, karolink napisał:

Chcę zrozumieć.

Ja też. Tego się nie da zrozumieć naszymi mózgami. Nie tylko zwierzęta są okrutne. Wszystko wokół jest okrutne... Natura jest potężna i piękna, ale też, jak się zastanowić, przerażająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zzzzz napisał:

Zastanawiam sie od długiego czasu jaki jest sens istnienia takiego ścierwa jak : rekiny , krokodyle ,skorpiony , niektóre gatunki pająków zagrażające ludziom. Po co to jest ???

Bo takie sa prawa natury; sa drapiezniki i sa ich ofiary. I nie ma, ze po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jurecki napisał:

Człowiek też bawi się swoją ofiarą i sprawia mu przyjemność torturowanie drugiego człowieka. Masakra.

 

Człowiek też jest zwierzęciem 🙂 A zwierzęta potrafią być bardziej ludzkie niż jesteśmy często skłonni przyznać - dotyczy to jednak zarówno jasnej, jak i ciemnej strony naszej natury. Nie jest on za to...

 

21 godzin temu, zzzzz napisał:

Zastanawiam sie od długiego czasu jaki jest sens istnienia takiego ścierwa jak : rekiny , krokodyle ,skorpiony , niektóre gatunki pająków zagrażające ludziom. Po co to jest ???

 

... koroną stworzenia 🙂 Wszystkie wymienione przez Ciebie zwierzęta istnieją jeśli nie same dla siebie [wariant pesymistyczny, w który mimo całej swej niechęci do religii nie chcę wierzyć], to dla zachowywania równowagi w przyrodzie i niedopuszczania, by inne z kolei gatunki nadmiernie się nie rozmnożyły [polecam zapoznać się z historią plagi niewinnych, słodkich króliczków w Australii]. Poza tym definicja "ścierwa" jest subiektywna.

 

Odnośnie zasadniczego tematu - myślę, że lektura książki Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt Marca Bekoffa i Jessiki Pierce albo dzieł Simony Kossak pomoże jeśli nie "spojrzeć łagodniej na okrutną naturę", to przynajmniej ją lepiej zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×