Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mam schizofrenie?


Julia14

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Proszę potraktujcie to na poważnie.  

Zacznę od tego ,że jestem nastolatką mam 14lat i nigdy nie piłam, ćpałam ani nie paliłam. Nie chorowałam też nigdy na żadną chorobę psychiczną.

Zaczęło się parę dni temu. Było około drugiej w nocy kiedy w moim pokoju pojawił się...sama nie wiem jak to nazwać. Potwór. Była to ogromna chuda kreatura dosięgająca sufitu, miała długie ręce do ziemi i szpony. Nic nie mówiła tylko się na mnie gapiła. Nie wiedziałam co robić. Napisałam do znajomych, ale ich rady na nic się nie zdawały. 

Zapaliłam światło. Zniknęła. Kiedy zgasiłam  była w innym miejscu. Zadzwoniłam do siostry. Chciałam ,żeby tu przyszła. Bałam się być sama. Niestety nie odebrała.

 Parę razy zgaszałam i zapalałam i w końcu znalazła się przy mnie. Stała przy moim łóżku. To coś podrapało mnie w ramię. Czułam jego dotyk. Potem zniknęło. 

Następnego dnia kiedy powiedziałam o tym siostrze. Ona sprawdziła spis połączeń w telefonie i nie było tam tego ,że dzwoniłam. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie to ,że sprawdziłam moje rozmowy ze znajomymi z zeszłej nocy. Okazało się ,że do nich pisałam o tym. 

Kolejna noc.

Chciałam iść spać wcześniej ,ale nie potrafiłam zasnąć. (Kiedyś do późna w nocy siedziałam na telefonie i teraz nie umiem wcześnie zasypiać) 

Około 00.00 się zaczęło. To coś znowu się pojawiło. Wyglądało gorzej. Nie będę tego opisywać bo to nie ma sensu. W pewnym momencie  zaczęło krzyczeć. Potem coś krzyknęło mi obok ucha. Przestraszyłam się. Potem zaczęłam słyszeć szepty w głowie. Czułam jak coś dotyknęło mnie po nodze. Tak jakby ciągnęło dłonią w dół nogi. Potem złapało mnie za nadgarstek. Kiedy na niego patrzyłam nic tam nie było. 

 Podczas 2. nocy w moim pokoju spał pies. Nie reagował na krzyki. Spał jakby nic się nie działo.

Czy mam schizofrenie? Co mi może dolegać? Proszę pomóżcie. Co  powinnam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Julia14 Moim zdaniem, w pierwszej kolejności najlepiej byłoby porozmawiać z rodzicami i udać się z nimi do lekarza.

Moim zdaniem forum to nie jest dobre miejsce na stawianie diagnoz. Nie musi to być schizofrenia. Może to być np. jakiś atak psychozy. Takie np. mogą się pojawić przy niedoborze litu. Jednak, forum to nie jest dobre miejsce na stawianie diagnoz. Najlepiej pogadać o tym z rodzicami i udać się do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, z o.o. napisał:

Troll, robi sobie bekę z ludzi chorych. Do widzenia, nie odpisywać tej osobie.

Bo jeśli ktoś ma inne, poważniejsze objawy to od razu troll? Proszę tak nie pisać bo może tą osoba ma ww problemy 😕

Autorko, radzę Ci na poważnie porozmawiać o tym z rodzicami i udać się niezwłocznie do psychiatry. Forum to nie jest dobre miejsce, żeby stawiać takie diagnozy, to może tylko zrobić lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Julia,

bardzo często u dzieci w Twoim wieku pojawiają się tzw.lęki nocne lub inne parasomnie/zaburzenia snu/objawiające się właśnie w taki sposób.Taka dolegliwość mija z wiekiem.Dla pewności możesz zasięgnąc porady lekarza z poradni.Wypowiedzi poprzedników są "na wyrost".To nie jest schizofrenia czy poważna choroba.Powinnaś z kimś spać w pokoju.Pozamykać okna.Drzwi wychodzące na schody.

Zauważ,że to wszystko dzieje się w nocy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×