Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rząd zalegalizował kava kava


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kava Kava została właśnie wykreślona z listy zakazanych substancji, na którą trafiła ponad 9 lat temu gdy w ramach walki z dopalaczami wrzucano tam wszystko co popadnie  🙂 

40088299_1659053000865786_17961266328056

 

Nie jesteśmy już jedynym krajem w Europie, a może i na świecie, który ściga ludzi za picie tego chillującego i bezpiecznego napoju. W przeszłości kava kava była popijana przez taki ludzi jak choćby Jan Paweł II, królowa Elżbieta II czy też Hillary Clinton. Jest to napój spożywany tradycyjnie na wyspach południowego Pacyfiku... a nawet więcej niż napój, gdyż od wieków używano jej także w leczeniu wielu schorzeń: od przeziębień i bezsenności, przez reumatyzm, astmę, choroby układu moczowego, na bólach menstruacyjnych i nadpobudliwości kończąc. Wielu osobom pomogła także wyjść z alkoholizmu i innych nałogów.

Czyją zasługą jest zmiana prawa? 
Pomogło z pewnością nagłośnienie sprawy przez Kava w Polsce oraz interpelacja posła Liroya, po której Zespół do spraw oceny ryzyka zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi związanych z używaniem nowych substancji psychoaktywnych, podjął się analizy tej substancji, a następnie wydał uchwałę, w której zarekomendował usunięcie kava kava z listy zakazanych substancji.

Na początku roku do polskich władz zwróciło się nawet Ministerstwo Vanuatu w sprawie dialogu odnośnie zakazu stosowania Kava Kava.

No i stało się - Kava Kava jest wolna... następne będą Wolne Konopie 😎

 

Poniżej fragment uzasadnienia, które znalazło się w projekcie nowelizacji, która doprowadziła do dekryminalizacji uprawy, posiadania i sprzedaży Kava Kava.

"(...) z wyłączeniem substancji kava kava - rośliny żywe lub susz, nasiona, wyciągi oraz ekstrakty, która zgodnie z stanowiskiem zespołu winna być usunięta z wykazu środków odurzających, bowiem nie działa na ośrodkowy układ nerwowy w stopniu powodującym zagrożenie zdrowia lub życia ludzi, jak również nie ma dowodów na powodowanie szkód społecznych przez używanie tej substancji."

Teraz tylko pozostaje zbadać czy żadnym służbom nie przyjdzie do głowy podciąganie tej roślinki pod jakiś środek zastępczy, ale wierzę w to, że tak udokumentowane spożywcze przeznaczenie kava kava oraz jej niska szkodliwość zdrowotna oraz społeczna, pozwolą nam się cieszyć tym napojem jak ma to miejsce w przypadku kawy czy herbaty.

Całośćhttps://www.facebook.com/obywatelzawadzki/?hc_ref=ARTNzsKcqrhhtR1mFbOfDcRW_sX1VHYJ5qy9VKVVGqTtXop9bU6mquHYBcp257jkTMY&fref=nf&__tn__=kC-R

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8 , 

 i dobrze,że  się  w końcu stało ,iż kava kava w Polsce stała się na nowo  legalna . Osobiście nigdy nie testowałem tej rośliny ,,, ale pewny jestem ,że jak wejdzie do naszego obrotu to rewolucji w leczeniu lęków nie będzie . Roslina jest toksyczna jeśli chodzi o jej wpływ na wątrobę ( a mi juz nawet wyciągi z cynamonu szkodzą odczuwalnie ) .

 Z drugiej strony nie wiem , bo nie brałem , ale chyba bezpieczniejszy i skuteczniejszy w leczeniu lęków jest lorafen , czy relanium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD.

 ...Z drugiej strony nie wiadomo jak to zareaguje z ciężka artylerią psychofarmakologiczną , którą ( przynajmniej ja ) mam w swoim dziennym meni . W końcu Polska to nie Molinezja , gdzie Oni maja to w genach ,,, u nas na uspokojenie ludzie pija szczyny piwne , a tam buszmeni wolą co innego .Zresztą co ja wiem ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobie zerknęłam w google i faktycznie toto legalne znowu, no i faktycznie już to gdzieś tam zamówić można.. @LeoZak wpisz sobie w google "kava kava" i jakieś tam oferty Ci wyskoczą już. z tego co pamiętam próbowałam kavy kiedyś. zamówiłam sobie w jakimś etnobotanicznym sklepie dawno temu, gdy jeszcze legalna była, ale tak szczerze to zupełnie nie pamiętam działania. nawet nie bardzo pamiętam co z nią zrobiłam (?) tzn. pamiętam, że na pewno był to jakiś proszek (bo widzę, że też jakieś płynne ekstrakty dostępne są) no i trzeba było to rozpuścić w czymś, co zapewne zrobiłam, ale nie pamiętam działania, dawkowania, etc. z drugiej strony, pewnie jakiegoś super-hiper efektu nie było, bo prawdopodobnie bym zapamiętała, no a skoro nie pamiętam to o czymś świadczy też.

no ale powtórzyłabym, pewnie powtórzę, kolejny raz spróbuję, bo skoro można to czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fifikse napisał:

sobie zerknęłam w google i faktycznie toto legalne znowu, no i faktycznie już to gdzieś tam zamówić można.. @LeoZak wpisz sobie w google "kava kava" i jakieś tam oferty Ci wyskoczą już. z tego co pamiętam próbowałam kavy kiedyś. zamówiłam sobie w jakimś etnobotanicznym sklepie dawno temu, gdy jeszcze legalna była, ale tak szczerze to zupełnie nie pamiętam działania. nawet nie bardzo pamiętam co z nią zrobiłam (?) tzn. pamiętam, że na pewno był to jakiś proszek (bo widzę, że też jakieś płynne ekstrakty dostępne są) no i trzeba było to rozpuścić w czymś, co zapewne zrobiłam, ale nie pamiętam działania, dawkowania, etc. z drugiej strony, pewnie jakiegoś super-hiper efektu nie było, bo prawdopodobnie bym zapamiętała, no a skoro nie pamiętam to o czymś świadczy też.

no ale powtórzyłabym, pewnie powtórzę, kolejny raz spróbuję, bo skoro można to czemu nie...

Już zamówiłem z allegro do testów 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Liber8 napisał:

999 zł wysyłka z Londynu, chyba kogoś pogięło :classic_smile:

hehe ;)

właśnie dlatego jeszcze tego nie zamówiłam. lepiej poczekać trochę aż sie to jakoś tak "oswoi" <- no wiecie, w tym sensie, że stanie się to normą wszędzie dostępną itd... no i ceny wtedy na pewno spadną - w tej chwili to jakies takie wielkie "BUM" no i każdy na tym chce zarobić (wiadomo). jestem pewna, że za kilka miesięcy ceny spadną, więc moim zdaniem lepiej przeczekać trochę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fifikse napisał:

no to w sumie dobrze @LeoZak

zamowisz sobie po jakimś czasie coś tańszego. bo na pewno po czasie tańsze to wszystko będzie. nie ma co się spieszyć - wytrzymaliście bez kavy tyle lat, to i wytrzymacie jeszcze trochę ;)

Pewnie, byłem ciekaw co to za specyfik 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tych artykułach:

https://www.rp.pl/Zdrowie/309039965-Kava-zalegalizowana-Marihuana-bedzie-nastepna.html

https://www.radionz.co.nz/international/pacific-news/365664/vanuatu-welcomes-polish-move-to-re-legalise-kava

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1375971332534615&amp;id=390518284413263

Legalne jest posiadanie i spożywanie, ale nie sprzedaż. Stąd pewnie zwrot pieniędzy z Allegro. Nie próbowałabym tam kupować, może się okazać, że ktoś wcale nie sprzedaje kavy, tylko jakiś syf. Lepiej chyba poczekać. Zresztą w ostatnim linku organizacja działającą na rzecz legalizacji o tym pisze:

Nie kupujcie kavy sprzedawanej w nielegalny sposób. Nie kupujcie jej na krzywy ryj. Nie promujcie tego typu zachowań. Możemy zagwarantować, że szanse by ktokolwiek sprzedający kavę "na pałę" miał produkt dobrej jakości są znikome. Kupując taką "kavę" nie tylko kupicie szajs, ale możecie się przyczynić do rozpieprzenia sytuacji kavy w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, phœnīx napisał:

Sądząc po tych artykułach:

https://www.rp.pl/Zdrowie/309039965-Kava-zalegalizowana-Marihuana-bedzie-nastepna.html

https://www.radionz.co.nz/international/pacific-news/365664/vanuatu-welcomes-polish-move-to-re-legalise-kava

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1375971332534615&amp;id=390518284413263

Legalne jest posiadanie i spożywanie, ale nie sprzedaż. Stąd pewnie zwrot pieniędzy z Allegro. Nie próbowałabym tam kupować, może się okazać, że ktoś wcale nie sprzedaje kavy, tylko jakiś syf. Lepiej chyba poczekać. Zresztą w ostatnim linku organizacja działającą na rzecz legalizacji o tym pisze:

 

 

To teraz wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila,chwila,

Na razie wycofano korzeń rośliny pieprz metystynowy zwany kava kava z listy substancji narkotycznych.Co to oznacza.Korzeń tego pieprzu nie ma właściwości silnego oddziaływania na OUN i nie uzależnia.To początek drogi do dostępności tego korzenia jako kapsułki,tabletki,kropli produkowanej przez firmę XXXX.Z tego co doczytałem, mieszkańcy wysp Vanatu ,/główny produkt eksportowy/ , żują korzeń na miazgę i wypluwają do wody.Po godzinie/!/ nalewka jest gotowa i piją to w celach relaksacyjno-rytualnych.Zapewne korzeń w wersji nie przetworzonej,  będzie dostępny w sklepach zielarskich.To kwestia sądzę tygodni.Lecz ,czy produkt w postaci sprasowanego korzenia w formie tabletki to to samo?Obawiam się,że NIE.To po pierwsze.Po drugie, nasz Urząd rejestracji leków i co tam jeszcze , nie puści do aptek preparatu o niedozwolonej czystości, nie przebadanej chińszczyzny,którą spożywamy we wszystkich lekach, bo tylko Chiny produkują względnie tanie odczynniki chemiczne,będące podstawą do produkcji leków.A produkcja, to już obszar :Indie,Bangladesz, dobrze jak Słowacja czy Litwa.Nie dojdzie się z czego i kto to robi.Bada się tylko normy.

Reasumując , wykreślono pieprz metystynowy z listy narkotyków a raczej jego korzeń.Do tabletki, po której zrobi nam się dobrze jeszcze droga daleka.Można kupić kapsułki z Niemiec ale to nie napój z wysp Vanatu.Nie próbowałem i nie spróbuję, bo skuteczny jest tylko roztwór wodny.

Pozdrawiam, sprowadzając temat na Ziemię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę długo trwały te zawirowania, zwłaszcza że kava kava nie jest niczym złym. Niestety konserwatywne myślenie polityków przekłada się na naszą szarą rzeczywistość. Jak dotąd miałam okazję spróbować kavy podczas zagranicznych wycieczek. Czy ktoś z was zamawiał ją już z Polski? Czy ta dostępna tutaj: xxxxxxxxxxxx to pewny produkt? Wg opisu na stronie posiada certyfikaty, a to ma przecież jakieś znaczenie.

Edytowane przez exodus!
xxx to zawsze pewny produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×