Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Kilka lat temu byłam w złym związku.  Byłam wykorzystywana finansowo bo moj byly partner potajemnie kupywał narkotyki a mi wmawiał że od roku jest czysty i jak ja moge go w ogole o cos takiego oskarzac lub podejrzewac . Mialam 16 lat , stracilam dziewictwo przez najprawdopodobniej pigulke gwaltu , pilismy alkohol wiec myslalam ze sie upilam ale wypilam tylko dwa drinki. Bylam zakochana i myslalam po prostu ze to alkohol . Wykorzystywal mnie seksualnie a gdy odeszlam to mnie szantarzowal , czasami jak go widze na miescie to nie moge oddychac , ze strachu boli mnie serce i nie moge spac.. pomocy . Czy ja mam depresje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj nozomipl,

Jedno jest pewne.Od tego człowieka z daleka.To jedyna sensowna rada.Twój lęk jest sytuacyjny,to w zasadzie strach/bo ma przyczynę/.

Czytając posty młodych dziewczyn/nigdy chłopaków/zastanawiam się,co je ciągnie do takich toksycznych związków.Wiele odpowiedzi ma swój początek w dzieciństwie i patologicznych rodzinach.Powielane są wzorce.Lecz często nie znajduję racjonalnego wytłumaczenia, poza samą konstrukcją kobiecoścI-może?

Szkoda,że po tym gwałcie nie zrobiłaś obdukcji czy nawet natychmiastowego zgłoszenia na policję faktu gwałtu.Chłopak schwytany tego samego dnia, może złożyć pod wpływem stresu obciążające go zeznanie.Obecnie przestępstwo gwałtu ścigane jest z urzędu.Może to zrobisz teraz i nieco Ci ulży?Policja MUSI wszcząć śledztwo.Piszę to nie tylko do Ciebie ale wszystkich gwałconych i poniewieranych kobiet czy dziewczyn.

Jesteś jeszcze bardzo młoda i spróbuj na początek psychoterapii.Są ośrodki samorządowe,państwowe,prywatne,które udzielają rad,wskazówek czy kierują na psychoterapię.Jesteś jeszcze za młoda na leki.Szukaj pomocy bo sama,młodziutka nie dasz rady.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×