Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam, czy to nerwica? Jakie badania wykonać?


kryst16

Rekomendowane odpowiedzi

tak wcześniej też tak miałem że nawet i 2 tygodnie potrafiłem czuć się super, ale wystarczyło że coś mnie zakuło koło serducha i już zaczynałem się nakręcać, jakoś sobie z tym dawałem radę ale po wypadku 2 lata temu gdzie już witałem się ze śmiercią całkiem się roztroiłem, miałem ataki paniki jeden za drugim, mnie wyciszyła dopiero Sertralina na tyle że byłem w końcu w stanie wyjść z domu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kryst16 napisał:

leki pomogły? Dalej je bierzesz czy udało się przestać brać i czuć się normalnie?

leki wciąż biorę od grudnia zeszłego roku a pierwsze efekty lekkiej poprawy przyszły dopiero w marcu, później było raz lepiej, raz gorzej a teraz czuje się jakbym znowu miał te 10 lat :D moja psychika niesamowicie odpoczywa :D  jest całkiem spoko :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KotJaroslawa dzięki za info. 

Ja to tak mam ze np. Pół dnia super a później zawroty głowy co chwilę, albo dziwne uczucie ucisku w głowie, kolejnego dnia super a następnego przez kilka dni brak apetytu. Niby o niczym nie myślę a i tak objawy sympatyczne męczą... mniej niż na początku ale są. Albo w nocy się obudzę z wielkim tetnem... próbuje sam z tym walczyć. 

Edytowane przez kryst16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kryst16 napisał:

Niby o niczym nie myślę a i tak objawy sympatyczne męczą...

też tak uważałem że to się z powietrza bierze bo w końcu nie myślę o niczym jak to się zaczyna, dopiero na terapii zauważyłem ile myśli do siebie nie dopuszczałem i to one powodowały moje somatyczne reakcje :D 

Edytowane przez KotJaroslawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kryst16 napisał:

A Ty też tak miałeś że siedziałeś sobie spokojnie oglądając film i nagle czujesz jak serce przyspiesza lekko i zaczynają się objawy?

oczywiście :D to jest nerwica :P tak to dziadostwo działa :D radziłbym bym ci zacząć od psychoterapii poznawczo-behawioralnej na inne szkoda czasu, później ewentualnie psychiatra, chyba że masz już jakieś objawy depresji to jedno i drugie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KotJaroslawa
Dzięki za rady.

Musze udać się do jakiegoś lekarza, tylko zastanawiam się czy robić wcześniej jeszcze jakieś dodatkowe badania żeby inne choroby wykluczyć, bo nie mogę w to uwierzyć że mam nerwicę. 


Najbardziej męczą mnie te takie drobne objawy choroby mimo że się nie stresuje, np. brak apetytu albo nudności, albo zawroty głowy lekkie... To się utrzymuje przez większość czasu, są pojedyncze dni gdy trwa to tylko chwilę, ale są dni gdy cały dzień.

Albo siedzisz przy stole niby nic nie robisz a nagle myśli się kłębią a objawy somatyczne narastają bez powodu. Tak samo jest czasem w nocy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×