Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmęczenie, neurastenia - potrzebny dobry psychiatra, ew terapeuta, szpital


disreali

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam neurastenię. Jestem bardzo zmeczony, nie moge isc do pracy, przerwalem studia, nie mam nawet sily skosic trawy. Zna ktos jakiegos psychiatre który jest wyspecjalizowany w zakresie neurastenii ewentualnie zajmuje się leczeniem zmęczenia. Szukam kogoś takiego kto zajmuje się tym naukowo - wlasciwie kazdy lekarz cos wie o neurastenii, zmęczeniu u takich już bylem i ta ich ogólna wiedza, zastosowane leki w ogóle nie pomaga. Może to być ktoś z całej Polski. 

Z obecnym lekarzem ustalilismy ze nie mam zespolu przewleklego zmeczenia, może mam nerwicę.

 

Ewentualnie czy znacie jakiegoś wyspecjalizowanego terapeute z rejonu Łodzi, badz tez Warszawy?

Myslalem też żeby polozyć się do szpitala. Może jest jakiś taki gdzie umieją wyleczyć ze zmęczenia? Dotychczasowe doświadczenie mam jednak takie, że szpitale to strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całej Polski? Będziesz jeździł pół Polski do psychiatry? Mogę Ci polecić z Opola, Opolszczyzn jedynie, omijaj szpitale, znajdź dobrego psychiatrę. Miałem objawy zmęczenia, braku energii, pomogły mi takie leki jak metylofenidat, bupropion, duloksetyna, agomelatyna czy jakos tak, selegilina.jakie leki brales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos sie naprawde zna to bede. No to poleć tego z Opola. Ty masz neurastenię czy tylko dające w miare normalnie funkcjonowac zmeczenie?

Ja biore seroquel 50- 100mg (staram sie brac jak najmniej ale wtedy nie zasypiam). Otumania ale pozwala zasnac. Bralem depakine (nic nie daje). Bralem Eliceę, Zoloft, Cital ,Fluoksetynę (zamiast nich moglbym sie napic wody i efekt bylby taki sam), Olanzapine, Zeldox, Rispolept, Abilify, (one tez nic nie pomagaly). Przez tydzien bralem Solian ale taki bylem wtedy pobudzony ze go odstawilem (nie wiadomo czy od tego leku).

Wszystkie leki jakie bralem wlasciwie albo nie maja zadnego efektu albo otumaniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, disreali napisał:

Jezeli ktos sie naprawde zna to bede. No to poleć tego z Opola. Ty masz neurastenię czy tylko dające w miare normalnie funkcjonowac zmeczenie?

Ja biore seroquel 50- 100mg (staram sie brac jak najmniej ale wtedy nie zasypiam). Otumania ale pozwala zasnac. Bralem depakine (nic nie daje). Bralem Eliceę, Zoloft, Cital ,Fluoksetynę (zamiast nich moglbym sie napic wody i efekt bylby taki sam), Olanzapine, Zeldox, Rispolept, Abilify, (one tez nic nie pomagaly). Przez tydzien bralem Solian ale taki bylem wtedy pobudzony ze go odstawilem (nie wiadomo czy od tego leku).

Wszystkie leki jakie bralem wlasciwie albo nie maja zadnego efektu albo otumaniają.

Niewiem czy mam neurastenie raczej nie tylko schizofrenie prostą. Kwetiapina Ci raczej na energie nie pomoze to juz lepiej ten amisulpryd w niskich dawkach, czy sertraline albo fluoksetyne. A najjlepsze leki to metylofenidat, bupropion, wellbutrin, duloksetyna, selegilina, agomelatyna, wenlafaksyna. Polecę Ci na priv tego psychiatrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MBleble. Nigdy nie słyszałem o tych lekach. A one mają działanie psychotyczne?Kwetiapinę biorę właściwie dlatego, że pozwala zasnać bo otumania.

@Kleopatra Bo pierwsze rozpoznanie to była u mnie schizofrenia - miałem jedną psychozę 9 lat temu. Ale już od kilku lat lekarz mówi, że mam jakąś neurastenię , może nerwicę. Może dlatego nie brałem jeszcze tych metylofenidatów i reszty (co wymienił Mbleble) bo może będą miały działanie psychotyczne a jest jeszcze jakaś znikoma szansa, że mam schizofrenię.

Edytowane przez disreali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×