Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie radzić z introjekcją (wg teorii Gestalt)?


nvm

Rekomendowane odpowiedzi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanizmy_związane_z_zaburzeniami_granicznymi

  • introjekcja – przyjęcie bez asymilacji, destrukturyzacji, analizy obcego, zewnętrznego punktu widzenia; osoba, u której introjekcja zachodzi w znacznym stopniu nie ma szans na rozwinięcie własnej osobowości, zdominowanie osobowości przez ten mechanizm powoduje, że ja staje się terenem ścierania się niezasymilowanych idei i wzorców;

To o mnie. Jak sobie z tym poradzić? Co można z tym zrobić?

Pozdrawiam 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zwrócenie uwagi Administratora forum użytkownikowi o nicku kleopatra,że szukanie zaczepki i nie pisanie do autora wątku po raz kolejny, jest niezgodne z regulaminem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj nvm,czyto Ty jesteś tym oczytanym chłopcem spożywającym escitalopram?Jeżeli tak, to wymieniliśmy kilka postów.Miałem nick złożony z 3 liter.

Jeżeli tak to pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@appendix, proponuję wysłać administratorowi prywatną wiadomość, żeby na pewno nie przeoczył. Administratorem jest @Lilith, jest też kilku moderatorów, łatwo to znaleźć 😉

Moja wypowiedź była zwróceniem uwagi na Twoją:

Cytat

Dorosnąć mentalnie i nie mnożyć bytów ponad potrzebę.

Wydała mi się ona prawdopodobnie przykra dla @nvm. Poza tym nie wnosi nic do dyskusji. Po prostu nie lubię chamskich wypowiedzi. O to mi chodziło. Kolejny raz dyskusja nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, anemon napisał:

@nvm, czy zjawisko ma coś wspólnego z przejawianiem nadmiernej empatii lub uleganiem dominacji?

Z uleganiem dominacji 🙂 

Godzinę temu, appendix napisał:

Witaj nvm,czyto Ty jesteś tym oczytanym chłopcem spożywającym escitalopram?Jeżeli tak, to wymieniliśmy kilka postów.Miałem nick złożony z 3 liter.

Jeżeli tak to pozdrawiam

Nie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, anemon napisał:

@nvm, czy zjawisko ma coś wspólnego z przejawianiem nadmiernej empatii lub uleganiem dominacji?

Właściwie to nadmierne przejmowanie się tym, jak się czują inni również może mieć w tym jakiś swój udział, ale nie wiem jaki dokładnie w tym konkretnym procesie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nvm, idealizowanie i nadmierna ufność mogą być w Twoim przypadku przyczyną uległości?

Zaskoczyłeś mnie tym wątkiem jako "sporoholik", który potrafi wyrażać emocje w sposób nieraniący uczuć rozmówcy, choć już wcześniej wspominałeś o uległości. Sądziłam, że nastąpiła zmiana w tej kwestii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 09:02, anemon napisał:

@nvm, idealizowanie i nadmierna ufność mogą być w Twoim przypadku przyczyną uległości?

Nie wiem. Może tak być, ale nie musi. Żadna mądra odpowiedź mi się na to pytanie nie pojawia. :bezradny:Nie byłem na to przygotowany :mrgreen:

W dniu 26.08.2018 o 11:08, anemon napisał:

Może sporoholizm jest reakcją na zachwianie wewnętrznej równowagi poprzez uległość? Co o tym myślisz?

Nie widzę tego, nie sądzę. Ale też nie spodziewałem się takiej propozycji, więc moja wstępne odpowiedź jest dość powierzchowna. Raczej jednak upatrywałbym to jako chęć pokonania kogoś, zdominowania - generalnie rozładowanie agresji. Ale też może chęć pochwalenia się, co nowego mogę wnieść do tematu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×