Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to kompulsje?


kamila0530

Rekomendowane odpowiedzi

 
A co sądzicie o tym- od około 5 lat mam takie jakby „nitki” w oczach. Zaczęło sie to na wymianie w Niemczech, bardzo sie wtedy stresowałam i chciałam wrocic do domu. Nie wiem jak to sie stało, ze zaczęłam wsadzać te palce do oczu.. potem zaczęłam mieć te nitki.. żaden lekarz nie jest w stanie tego logicznie wytłumaczyć, znalazłam jedynie na angielskiej stronie ze to jest tzw „Mucus Fishing Syndrom” i ze im więcej grzebie tym więcej tych nitek sie pojawia. Ostatnio zdałam sobie sprawę, ze moze to jest kompulsja? Bo ja sie nie moge powstrzymać zeby tego nie robić, a im więcej to robie tym więcej mam tych nitek i tak sie koło kreci.. myślicie ze można mieć taka kompulsję ? 


Plus dodatkowo zdałam sobie dzis sprawę ze taki jeden moj incydent tez mogl byc kompulsja.. tylko czy kompulsja moze mieć miejsce jeden raz i tak nas przestraszyć, ze juz więcej tego nie zrobiliśmy? Jechałam dwa lata temu autem i nagle mi przyszło do głowy takie napięcie i zeby puścić kierownice- oczywiscie spojrzałam ze nikt nie jedzie, ze nikt nie idzie, ale jednak puściłam kierownice i zjechałam w lewo i po chwili wróciłam na swój pas.. ale ta chwila mnie tak przeraziła, miałam okropne wyrzuty sumienia, ale to był taki impuls jak przy kompulsja. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy byłaś u okulisty?Takie objawy może dawać obecnośc pasożyta/np.nużeniec/ jak i naturalne tzw.męty ciała szklistego.Kompulsja to skutek obsesji.Czyli najpierw występuje natrętna myśl najczęściej o charakterze "rytuału" a kompulsja jest fizyczną realizacją tej myśli.To czasami ciężka choroba psychiczna.Jeżeli wsadzanie palca do oka ma taki charakter i jest częsta i nie do opanowania, trzeba odwiedzić lekarza psychiatrę.Jednorazowy incydent z kierownicą nie ma znaczenia.Jeżeli jednak tego typu natręctwa będą się powtarzać, na pewno nie możesz prowadzić samochodu.Wizyta u psychiatry byłaby konieczna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy to nie było tak, ze ja myślałam o tym, zeby grzebać w oku.. to sie stało nagle.. tak z marszu zaczęłam to robić i pózniej zaczęłam mieć nitki. Żaden okulista nie wie co to jest. To był jednorazowy incydent i bardzo sie tego przestraszyłam, do teraz mam wyrzuty sumienia.. to nie było tak ze ja myślałam o tym zeby tak zrobić z samochodem, tylko to był impuls .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne albo się ma albo nie.Jeżeli takie czy inne zachowanie nie ma postaci przymusu psychicznego,nie jest chorobą.

Zadaj swoje pytanie w portalu okulistycznym.

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×