Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia a praca


KoalaLala

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, KoalaLala napisał:

nie, nie myślę tak, ja też miałam brać przeciwpadaczkowe na migreny, tylko że musiałam odstawić antydepresanty, bo przeciwpadaczkowych i antydepresantów nie można łączyć, dlatego jestem zdziwiona Twoim połączeniem. ale że przeciwpadaczkowe na depresje to pierwsze słyszę skoro jest tyle innych lekarstw, szczególnie, że 2 inne bierzesz 

no to już długo się męczysz, ja czwarty rok, chociaż nie wiem, może 25. 

Tzn ja mam epizody depresyjne, zawsze po max 2-3 miesiącach mijały a teraz już od maja się męczę, szpital (myśli samobójcze już tak silne, że mógłbym coś zrobić, ktoś wezwał karetkę itp).
Na następnej wizycie po proszę o odstawienie Depakiny bo i  tak nie pomaga już. Biorąc od 2 tygodni Hydro, czuję się w nocy trochę lepiej, już o 24 zasypiam a tak to najczęściej 2-4 co jest ważne bo chodzę do szkoły)

Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą mam dopiero na 22 października, chociaż lekarz napisał, że to jest bardzo pilne, także muszę sam jakoś na razie walczyć, chociaż nie powiem, że jest łatwo.
Wiesz może gdzie mogę znaleźć psychoterapię grupową na nfz? bo nie potrafię znaleźć 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arus082 napisał:

Tzn ja mam epizody depresyjne, zawsze po max 2-3 miesiącach mijały a teraz już od maja się męczę, szpital (myśli samobójcze już tak silne, że mógłbym coś zrobić, ktoś wezwał karetkę itp).
Na następnej wizycie po proszę o odstawienie Depakiny bo i  tak nie pomaga już. Biorąc od 2 tygodni Hydro, czuję się w nocy trochę lepiej, już o 24 zasypiam a tak to najczęściej 2-4 co jest ważne bo chodzę do szkoły)

Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą mam dopiero na 22 października, chociaż lekarz napisał, że to jest bardzo pilne, także muszę sam jakoś na razie walczyć, chociaż nie powiem, że jest łatwo.
Wiesz może gdzie mogę znaleźć psychoterapię grupową na nfz? bo nie potrafię znaleźć 😕

to ile Ty masz lat? bo do szkoły mówisz idziesz a już 5 lat leczony to młodziutki chorujesz. ja jestem ze szczecina, to raczej nie pomogę w szukaniu. a nie da rady prywatnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat. W wieku 13 lat byłem bez przerwy około 3 miesiące z powodu choroby, której nie potrafili przez ten czas odkryć. Po 2 miesiącach bólu fizycznego miałem ochotę popełnić samobójstwo i mnie przewieźli do psychiatryka i tak dalej... I od wtedy mam takie stany. Teraz co raz częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KoalaLala jak po osteopati? Jakas poprawa? Ja dzis ide 3 raz. Oprocz glowy, boli mnie jeszcze szyja/kark.

Chcialabym sie już pozbyc tych dolegliwosci.

Od stycznia do maja,miałam biegunki, bole brzucha i inne. Wkoncu w maju zrobilam koloniskopie. Wyniki ok. Objawy po paru dniach minęły. Astres byl niesamowity przez te miesiace. No i po 2 tyg od kolonoskopi zaczelabolec glowa i boli do dzis :(

mialam tez duzo stresow wciagu ostatnich 2 lat :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 trudno mi powiedzieć czy poprawa jest po osteopatii czy dlatego że odpoczywam na zwolnieniu, dwa dni ból się nie rozkręcił ale na swoim standardowym poziomie jest cały czas (ucisk + zawroty głowy, a Ty je Masz?). Ale fakt że mocniej bolała mnie potylica, a nad nią terapeuta pracował ostatnio, a teraz się bardziej przeniosło na skronie, trochę sobie tłumaczę, że ból tak 'odchodzi' do góry. 

Ciężko wytłumaczyć ludziom jakie to jest męczące, jak się nie da z tym wysiedziec, jak to dołuje. 

A o terapii myślałaś? Mi nie pomogła albo w bardzo małym stopniu

@Arus082 A co Cię bolało fizycznie? No ja w sumie problem mam ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, mam 18 lat i brak funduszy, biorę korepetycje raz w tygodniu więc jest to wystarczający wydatek dla mnie. Psychoterapię indywidualna mam na 22 października a na grupowa muszę iść do internistę po skierowanie (mam to wpisane w wypisie ze szpitala, żebym się zapisał na grupową i indywidualna).

Leki... Właśnie mi 2 tygodnie temu dała Hydroksyzyne i Andepin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

z innych  metod, które na mnie działają terapeutycznie - długie spacery, coraz dłuższe. ja się boję tych zawrotów głowy, więc pod prąd, pod lęk wychodzę i idę i te zawroty są, ale godzę się z nimi i obserwuję je i wiesz co, są jakby mniejsze. każdy przypadek jest inny, może Ty też znajdź jakiś swój sposób. coś takiego, żeby zrobić psikus swoim lękom. 

no to dobrze, że coś Ci pozwala spać, dobry sen leczy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KoalaLala napisał:

rozumiem

z innych  metod, które na mnie działają terapeutycznie - długie spacery, coraz dłuższe. ja się boję tych zawrotów głowy, więc pod prąd, pod lęk wychodzę i idę i te zawroty są, ale godzę się z nimi i obserwuję je i wiesz co, są jakby mniejsze. każdy przypadek jest inny, może Ty też znajdź jakiś swój sposób. coś takiego, żeby zrobić psikus swoim lękom. 

no to dobrze, że coś Ci pozwala spać, dobry sen leczy 🙂

Spacery... Chciałbym ale każdy mi sprawia trudność. Głupie jest to, że np. idę sobie i cos mi w środku mówi, że jeśli np nie urwe gałęzi jakiegoś drzewa to coś się wtedy stanie, dużo czegoś takiego jest 😕

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arus082 to ją urwij. raz urwij, drugi raz nie urwij. trzeci raz urwij, czwarty nie i może uda się piąty nie urwać. 

to nie jest głupie, mi mózg też już płatał takie figle, ale teraz wiem, że to niczego takiego nie możemy nazywać głupim, chyba że dojdziesz do momentu, w którym umiesz się z tego pośmiać. 

@zakazana88 a jak u Ciebie? u mnie dzisiaj ból okropny, jakbym miała kawałki metalu w głowie i momentami się zwiększają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KoalaLala napisał:

@Arus082

@zakazana88 a jak u Ciebie? u mnie dzisiaj ból okropny, jakbym miała kawałki metalu w głowie i momentami się zwiększają. 

No boli nic nie pomaga ten masaz :( boje sie myslec co to moze byc. W ktorych miejscach Cie boli? Co mowil neurololog?

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zakazana88 napisał:

No boli nic nie pomaga ten masaz :( boje sie myslec co to moze byc. W ktorych miejscach Cie boli? Co mowil neurololog?

A

na masaże z dwa miesiące musimy pochodzić, żeby były efekty 🙂 

do nowej neurolog idę w następny poniedziałek, takiej jednej z lepszych w miescie, skonsultować wszystko co do tej pory się działo, leki, jakie badania zrobić. wszyscy mi mówią, że muszę zrobić rezonans, łącznie z psychoterapeutką, bo dla mnie to już niestety mogą nie być 'tylko' lęki skoro bóle są tak silne :( 

dzisiaj bardziej bolą mnie skronie i po lewej i po prawej, a prawa zwykle bolała mnie. ale wczoraj jak zaczęło napieprzać to nawet nie było mi źle bo miałam mniejsze zaburzenia widzenia, nie rozjeżdżał mi się tak obraz, mam nadzieję, że to przeciwmigrenowy lek działa. i bardzo się tym cieszyłam, ale dzisiaj już mam dosyć tego bólu napięciowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KoalaLala napisał:

na masaże z dwa miesiące musimy pochodzić, żeby były efekty 🙂 

do nowej neurolog idę w następny poniedziałek, takiej jednej z lepszych w miescie, skonsultować wszystko co do tej pory się działo, leki, jakie badania zrobić. wszyscy mi mówią, że muszę zrobić rezonans, łącznie z psychoterapeutką, bo dla mnie to już niestety mogą nie być 'tylko' lęki skoro bóle są tak silne :(

2 godziny temu, KoalaLala napisał:

W sensie ze podejrzewaja guza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KoalaLala napisał:

@Arus082 to ją urwij. raz urwij, drugi raz nie urwij. trzeci raz urwij, czwarty nie i może uda się piąty nie urwać. 

Nie potrafię, od razu niepokój w głowie itp. Za każdym razem muszę coś podobnego zrobić albo będę o tym myślał, aż nie wrócę i tego nie zrobię. Wiem, że to głupie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arus082 to nie jest 'głupie'

@zakazana88 ale to najgorsza opcja z możliwych. dzisiaj się obudziłam i z godzinę, dwie leżałam 'bez głowy' było z nią zupełnie normalnie dopóki się nie rozbudziłam całkiem, to było takie..błogie. ale teraz jest lepiej niż wczoraj, i to dużo chociaż głowę i tak czuję. jakby z 10 kg spadła do 5. zastanawiam się czy to już działanie leków czy tylko taki dzień po prostu. staram się nie być naiwna, że już będzie tak lepiej, ale kusi takie myślenie. a Ty w końcu nie bierzesz jeszcze żadnych leków tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2018 o 14:14, KoalaLala napisał:

@Arus082 to nie jest 'głupie'

@zakazana88 ale to najgorsza opcja z możliwych. dzisiaj się obudziłam i z godzinę, dwie leżałam 'bez głowy' było z nią zupełnie normalnie dopóki się nie rozbudziłam całkiem, to było takie..błogie. ale teraz jest lepiej niż wczoraj, i to dużo chociaż głowę i tak czuję. jakby z 10 kg spadła do 5. zastanawiam się czy to już działanie leków czy tylko taki dzień po prostu. staram się nie być naiwna, że już będzie tak lepiej, ale kusi takie myślenie. a Ty w końcu nie bierzesz jeszcze żadnych leków tak?

Ide. Dzis.do. psychiatry po antydepresant.

A ciebie jak.dzis?

Ja.naprAwdę obawiam.sie guza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 dobra decyzja, tylko pamiętaj, żeby uzbroić się w cierpliwość, bo zaczną działać dopiero po paru tygodniach. 

u mnie wczoraj jeszcze było nieźle, trochę intensywniej spędziłam dzień. i dzisiaj już ciężka głowa z zawrotami - strasznie przeszkadzają, nic nie mogę zrobić. dobrze, że dzisiaj osteopatia. a Ty masz z bólem tez zawroty głowy? 

spokojnie, to jest najnajczarniejszy scenariusz. ale neurologa o skierowania na badania warto poprosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KoalaLala napisał:

@zakazana88 dobra decyzja, tylko pamiętaj, żeby uzbroić się w cierpliwość, bo zaczną działać dopiero po paru tygodniach. 

u mnie wczoraj jeszcze było nieźle, trochę intensywniej spędziłam dzień. i dzisiaj już ciężka głowa z zawrotami - strasznie przeszkadzają, nic nie mogę zrobić. dobrze, że dzisiaj osteopatia. a Ty masz z bólem tez zawroty głowy? 

spokojnie, to jest najnajczarniejszy scenariusz. ale neurologa o skierowania na badania warto poprosić. 

Ja mam jakies dziwne uczucie ktorego nie potrafie opisać do tego bole glowy ogolnie jakies oslabienie.

Neurolog.po.podstawowych badaniach stwierdzil napieciowe bole. 

Ja sie boje tego guza jal nie.wiem.

Masz.skutki uboczne po antydepresancie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 trudno powiedzieć z tymi antydepresantami - ja biorę czwarty rok i były takie momenty, że nie miałam skutków ubocznych w ogóle, a były takie, że miałam dolegliwości, ale cieżko stwierdzić czy to była nerwica czy skutku uboczne. w czasie brania wenlafaksyny i citalopramu miałam migreny no to odstawiliśmy, ale migreny nie mineły, tylko jak wiesz, pogorszyły się. na paroksetynie była 'tylko' senność (tęsknie do tego). na escitalopramie - nic się nie działo i to jest moim zdaniem najlepszy lek, który mnie wyciągnął z dna, myśli samobójczych, najgorszych kompulsji. tylko na moklobemidzie było bardzo źle, to już jest 'historia współczesna' czyli ta wiosna - straszna drażliwość, płaczliwość, emocjonalność i mocna bezsenność, to tylko w tym przypadku jestem pewna, że od leku było. 

teraz zaczęłam brać najsilniejszy lek jaki brałam - amitryptylinę, która działa na napięciowe bóle głowy, ale to dopiero tydzień biorę więc trudno powiedzieć czy coś się będzie działo, ma powodować zatwardzenia, tycie i suchość w gardle, ale na razie nic z tego się nie dzieje. przeciwnie, chyba jestem spokojniejsza, ale może to też odejście z mega stresogennej pracy. ciekawa jestem co dostaniesz, z jednej strony ami to mocny lek, którego na pierwszy rzut się raczej nie podaje, ale z drugiej własnie ma działać na bóle napięciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×