Skocz do zawartości
Nerwica.com

końcówka terapii


mo1977

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo minie 2 lata jak jestem na terapii. Leczę się z ataków paniki i mam ostatni takie stany, że jest kilka dni lub tyg ok a po jakiś czasie znowu te ataki wracają. Czasami tak się czuję jakby już było ok a tu nagle jeszcze coś się pojawia. Czy ktoś z was tak miał? Czy to się kiedyś skończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trudno powiedzieć. Moim zdaniem psychoterapia indywidualna to strata pieniędzy, a ściślej eksperyment, który może przynieść korzyści jak każda relacja, ale niekoniecznie musi i z tej racji nie powinna być nazywana i zaliczana stricte do "leczenia". Może spróbuj jakieś psychoterapii grupowej, bądź grupy samopomocowej, choć sama szukałam takowej i mało tego na rok 2018, tam na bazie doświadczeń osób z podobnymi problemami może znajdziesz jakieś sposoby radzenia z tym sobie. Ja miałam silne lęki w przebiegu psychoterapii i w dzieciństwie, czasem się kaleczyłam, ponieważ ból był lepszy od strachu, teraz praktycznie ich nie miewam, ale moje podejście do życia obróciło się o 180 stopni i właściwie nie mam powodu niczego się bać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×