Skocz do zawartości
Nerwica.com

szkoła policealna


adam_s

Rekomendowane odpowiedzi

No to krótko. Jako, że nie mam ani kasy ani motywacji na studia wyższe, wymyśliłem sobie że zrobię sobię jeden z darmowych kierunków dostępnych w moim mieście. Mam potrzebę zrobić coś dla siebie (studiów przed paru laty nie udało sie skończyć i to mnie trochę jednak gniecie).

Czy ktoś z Was chodził do takiej szkoły?
Czy jest w ogóle jakikolwiek kierunek godny polecenia? U mnie w mieście wybór tych kierunków aż tak duży nie jest, ale nie potrafię sie zdecydować. Między innymi jest to administracja, technik rachunkowości, informatyka, opiekun medyczny...

Moze ktoś opisze swoje doświadczenia? Zapraszam do dyskusji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam_s zależy co chcesz w życiu robić. Na swoim przykładzie Ci powiem, policealnie mam technika informatyka, a po technikum -technika mechanika, dwa dyplomy, którymi mogę się podetrzeć. Praca musi sprawiać przyjemność, krew by mnie zalała jak bym musiał siedzieć za kompem 8 godzin. 

 

"Chwalę" się dyplomem, nie potrafię robić połowy rzeczy z listy umiejętności, a pozostałe nie sprawiają mi przyjemności. Więc po jaką cholerę szedłem do tej szkoły? 😕 

IMG_20180721_143948_HDR.thumb.jpg.f3cbb515b14b2f28b3a2435f52a17a86.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, @Liber8. Ogólnie zdaję sobie sprawę zarówno z poziomu nauczania i z przydatności nabytej wiedzy. W zasadzie chciałem zrobić coś dla siebie bardziej. Tak sobie myślę, że może zastanowię się nad jakiś medycznym kierunkiem, przynajmniej może mnie to w miarę zainteresować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Większość tych kierunków to strata czasu. Z kolejnym dyplomem technika nadal będziesz wyrobnikiem na najniższym stanowisku, bo polscy pracodawcy do przerzucania papierów wymagają mgr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak zamiast iść do szkoły policealnej wybrałabym się na studia. Jeśli nie chcesz iść na dzienne studia na uczelnie państwową to zdecyduj się na prywatną uczelnie np. Wyższą Szkołę Bankową, która ma oddziały w kilku dużych miastach w Polsce. Jeśli chodzi o same studia to jest bardzo duży wybór różnego rodzaju kierunków studiów: http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci w zależności od tego czy czujesz się humanistom czy umysłem ścisłym. 

Wydaje mi się, że studia dają większą możliwość znalezienia pracy. Zupełnie inaczej w cv wygląda ukończona uczelnia wyższa niż sama szkoła policealna, gdzie panuje ogólna opinia, że za oceny się płaci. Już w trakcie studiów można podjąć pracę. Nawet studia dzienne bardzo łatwo pogodzić z pracą na niepełnym etacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×