Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia sopłeczna


szatanska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, z racji usunięcia portalu fobicy.com rejestruję się tutaj. Mam zdiagnozowaną fobię społeczną która niszczy mi życie od lat. Na razie psycholog przeprowadza testy na ptsd związane z życiem z ojcem alkoholikiem. Leczę się psychiatrycznie, przyjmuje wenlaflaksynę, właśnie kończę terapię. W związku z tym pragnę po prostu serdecznie przywitać się z wszystkimi na forum i korzystając z okazji zapytać się czy ktoś wyszedł, lub poradził sobie z fobią społeczną, oraz skrajną nieśmiałością. Jeżeli komuś się to udało musze zapytać jak to zrobił, jakie procedury podejmował 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle musiałaś tam naskrobać skoro wywalili Cię z forum :P 

Również mam fobię społeczną od lat... Również jestem na wenlafaksynie, daje ona poprawę, ale nie na tyle, żebym żyła bez fobii, bo ona cały czas jest 😕 chodzę na terapię. I mam wrażenie, że z fobii nigdy nie wyjdę, bo to już część mojej osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! 
Mi się udało wygrać z fobią społeczną, a przynajmniej opanować na tyle by nie przeszkadzała w życiu.
Też brałem wenlafaksynę, choć ona nie była kluczem do sukcesu a psychoterapia... Miałem to szczęście że trafiłem na terapeutkę która potrafiła się dopasować do mnie, mojej osobowości, i wyciągnąć mnie z tego...
Jeśli chciałabyś coś więcej wiedzieć to pisz na priwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×