Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chat na potrzeby forum?


sereneyed

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystalibyście z takiego rozwiązania gdyby było dostępne? 🙂  

Najprostszym rozwiązaniem byłby kanał na discord'zie, serwery są darmowe, kanał to 5 minut roboty, dobrze ogarnięty system znajomych i chatu na kanale,  ale zapewne mało kto używa tego programu tutaj :bezradny:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2018 o 23:00, sereneyed napisał:

Korzystalibyście z takiego rozwiązania gdyby było dostępne? 🙂  

Korzystałbym jak poje*any. I sądzę, że nie tylko ja.
Można by było pisać szybko i sympatycznie bez żadnych postów i tematów.
No i może ciut weselej by było na chacie, a nie tylko leki, narzekanie na terapeutów i dołowania :D Powiedział gość, który za cholerę nie chce żyć :D

@Lilith Gdzie i do kogo można wyskoczyć na PW i podręczyć o chat? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na discordzie codziennie marnuję 1-3h w zależności od dnia, w pewnym momencie na kanale związanym z grą NosTale nabiłem 85k wiadomości w ciągu roku, więc mogę się wypowiedzieć.

Rozwiązanie spoko, ale przez to że bazuje na electronie może zamulać komuś telefon/komputer (nooo wiem żyjemy w XXI wieku, ale zawsze ostrzegam!). Dodatkowo w miarę łatwo się pisze boty w pythonie (jednego mam już na githubie), więc mógłbym ogarnąć jakąś integrację z forum (o ile jest dostęp do api - ale brak api da się załatwić hardkorowo napisaną interpretacją metodą parsowania HTML'a ręcznie).

Z innej strony trzeba by ogarnąć adminów itd. inaczej niż jest na forum.
Chat w samodzielnej wersji na forum raczej nie wróci, tak mówiła nasza adminka ;)

No i rzecz jasna, korzystałbym :D Może bez głosowego, ale kto wie...

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tosia_j napisał:

też bys sie pozarł, co? :D

trudno, jestes stratny

Nie, nie obchodzą mnie inni w tym wypadku, myślę o swojej wygodzie, na chacie zawsze ktoś by był, a na forum to tylko leki, doły, itp, nudne to na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Nie, nie obchodzą mnie inni w tym wypadku, myślę o swojej wygodzie, na chacie zawsze ktoś by był, a na forum to tylko leki, doły, itp, nudne to na dłuższą metę.

To nie lepiej zamówić sobie prochy i się wspólnie spizgać na jakimś meetingu :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Biorę tylko amfę, fajerwerków z tego nie będzie :P

Osobiście próbowałbym wellbutrinu bo ten amisulpryd przez większość dnia mnie tak muli że to jest masakra. Jeszcze mamy zimę i chce się spać, strasznie chce się spać. Nie ma co robić. Nie mam na nic motywacji 😕

Może załatwiłbym se jakieś prochy ale nigdy nic nie zamawiałem i nie mam znajomości więc nie wiem jak xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Reghum napisał:

Osobiście próbowałbym wellbutrinu bo ten amisulpryd przez większość dnia mnie tak muli że to jest masakra. Jeszcze mamy zimę i chce się spać, strasznie chce się spać. Nie ma co robić. Nie mam na nic motywacji 😕

Może załatwiłbym se jakieś prochy ale nigdy nic nie zamawiałem i nie mam znajomości więc nie wiem jak xD 

Czego niby chcesz spróbować?
Bo ten Twój Bupropion to raczej nie polecam, trzeba myśleć o skutkach ubocznych, są rzadkie ale dość poważne jeżeli się już trafią. Nie bez powodu był wycofany z rynku.

@Abigail_1Sm25 A co mu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wyraźnie powiedziane, że czatu nie będzie i żeby się o to nie dopominać.

2 godziny temu, SarkastyczneSerce napisał:

a na forum to tylko leki, doły, itp, nudne to na dłuższą metę.

Och, wybacz, że większość nie jest tu dla Twojej rozrywki 😒 Jak Ci się nie podoba, to nie czytaj tych wątków. Albo po prostu zmień forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, phœnīx napisał:

Było wyraźnie powiedziane, że czatu nie będzie i żeby się o to nie dopominać.

Skąd miałbym to wiedzieć czytając jedynie ten wątek? ;)
Nie widzę tu odpowiedzi administracji :P

17 minut temu, phœnīx napisał:

Och, wybacz, że większość nie jest tu dla Twojej rozrywki 😒 Jak Ci się nie podoba, to nie czytaj tych wątków. Albo po prostu zmień forum. 

Och, więcej dystansu! :D Nie wszystko jest powodem do skakania z mostu, niektóre rzeczy mogą też bawić ;):D
Nikt z nas nie jest tu dla rozrywki, nawet ja, tak w razie gdybyś zapomniał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KotJaroslawa napisał:

jak się jest w mega dole to ciężko go złapać :D tak więc doskonale rozumiem naszą forumowiczkę jak mniemam 🤔

Ja nie, humor to co innego niż codzienność, gdy ta będzie kiepska to humor i tak może pozostać i działać. Może inaczej, poczucie humoru, nie humor jako nastrój. Te rzeczy się nie wykluczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Skąd miałbym to wiedzieć czytając jedynie ten wątek? ;)
Nie widzę tu odpowiedzi administracji :P

Dlatego właśnie zazwyczaj nie wystarczy przeczytać jeden wątek ☺

7 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Och, więcej dystansu! :D Nie wszystko jest powodem do skakania z mostu, niektóre rzeczy mogą też bawić ;):D
Nikt z nas nie jest tu dla rozrywki, nawet ja, tak w razie gdybyś zapomniał ;)

Niby nie jesteś, ale jednak wokół tego obraca się Twoja działalność forumowa. Zresztą nie obchodzi mnie ona. Ale nikt nie będzie organizował czatu, bo Tobie się nudzi, bo tu jest za smutno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KotJaroslawa napisał:

jak się jest w mega dole to ciężko go złapać :D tak więc doskonale rozumiem naszą forumowiczkę jak mniemam 🤔

Jak rozumiem pijesz do mojego postu w innym temacie. Bardzo słabe z Twojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SarkastyczneSerce, będzie chciał, to Ci powie. Poza tym chyba guzik się znasz na problemach psychicznych, skoro nie widzisz związku między brakiem poczucia humoru a np. depresją. Jesteś "śmieszkiem", ok, ale nie wymagaj tego od innych. "Więcej dystansu"? - Więcej powagi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, phœnīx napisał:

Dlatego właśnie zazwyczaj nie wystarczy przeczytać jeden wątek ☺

Praktycznie codziennie przeglądam nowe posty, większość olewam ale gdyby tylko się coś pojawiło związanego z chatem to bym to przejrzał. Ale pojawiło się dopiero teraz. A nie czuję potrzeby czytania postów sprzed mojego pojawienia się. Poza tym, wystarczy napisać i ktoś uświadomi, tak jak miało to miejsce przed chwilą ;)

7 minut temu, phœnīx napisał:

Niby nie jesteś, ale jednak wokół tego obraca się Twoja działalność forumowa. Zresztą nie obchodzi mnie ona. Ale nikt nie będzie organizował czatu, bo Tobie się nudzi, bo tu jest za smutno.

Z tego powodu oczywiście nie. Ale gdyby grupa innych osób podała swoje powody? Opinia grupowa jest ważniejsza od opinii jednostki.
Tak czy inaczej, nie będzie chatu.

8 minut temu, phœnīx napisał:

Jak rozumiem pijesz do mojego postu w innym temacie. Bardzo słabe z Twojej strony.

Tutaj tym bardziej by się owy dystans przydał. Jakiegokolwiek postu to dotyczy ;)

Teraz, Abigail_1Sm25 napisał:

@SarkastyczneSerce, będzie chciał, to Ci powie. Poza tym chyba guzik się znasz na problemach psychicznych, skoro nie widzisz związku między brakiem poczucia humoru a np. depresją. Jesteś "śmieszkiem", ok, ale nie wymagaj tego od innych. "Więcej dystansu"? - Więcej powagi. 

Uuu, nagonka, aż prawie zacząłem się z tym liczyć :D  Poza tym nigdy nie powiedziałem, że się znam na problemach psychicznych, nie jestem z wykształcenia psychologiem ani psychiatrą więc oczywiście, że się nie znam - jak każdy bez odpowiedniej edukacji. Dlatego, jak to się mówi teraz w internetach, ten zarzut jest z dupy, nie ma ani powodu ani celu ;) 
No i widzę związek pomiędzy złym nastrojem / brakiem humoru, a depresją, za to nie widzę między depresją a poczuciem humoru. Humor to nie to samo co poczucie humoru, niezależnie jak bardzo pasuje do nagonki :D
I nie wymagam jak to ujęłaś dystansu tylko proponuję, bo to o wiele lepsze niż późniejsze narzekanie jaki to świat jest zły i nikt nie rozumie.
Więcej powagi? Nie, dziękuję, poważny to jestem przy finansach i cyfrach, przy ludziach? Tu nie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Abigail_1Sm25, mądrze prawisz 🙂 Choć z tym poczuciem humoru, to panowie nie trafili. Jego resztki mam nawet w najgorszych momentach. Po prostu nie każdy się śmieje z byle kiepskiego śmieszkowania i nie każdy musi reprezentować jedno konkretne podejście do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kij: mówienie osobie z depresyjnymi myślami "Więcej dystansu" jest przejawem braku empatii. A żeby zachowywać się choć trochę empatycznie nie trzeba być psychologiem czy psychiatrą. 

Proponujesz? To zaproponuj jeszcze np. "weź się w garść" albo "nie marudź, inni mają gorzej" 😒

Ale skoro to "nagonka", nawet pewnie nie weźmiesz sobie tej wypowiedzi do serca. Łatwiej wyśmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Ale gdyby grupa innych osób podała swoje powody? Opinia grupowa jest ważniejsza od opinii jednostki.

O, to powiem Ci ciekawostkę, żebyś się nie naciął w przyszłości: najważniejsza jest opinia administracji i moderacji ;)

8 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Tutaj tym bardziej by się owy dystans przydał. Jakiegokolwiek postu to dotyczy ;)

Czy teraz będziesz analizował moje posty pod kątem dystansu? Takie rady bynajmniej nie są zachęcające do tego, żeby ten dystans mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, phœnīx napisał:

O, to powiem Ci ciekawostkę, żebyś się nie naciął w przyszłości: najważniejsza jest opinia administracji i moderacji ;)

To oczywiste ale potrzeba grupy by administracja rzuciła okiem na pomysł ;)
Aczkolwiek administracja jest ogromnym plusem tego forum - to te 5%, to mówię całkowicie poważnie chwaląc lilith i resztę. A właściwie jej znikoma aktywność, mały nacisk daje większą swobodę, a i tak nie widziałem tu jeszcze dymów.

3 minuty temu, phœnīx napisał:

Czy teraz będziesz analizował moje posty pod kątem dystansu? Takie rady bynajmniej nie są zachęcające do tego, żeby ten dystans mieć.

Nie, dlaczego? Odpowiedziałeś w temacie, w którym piszę, po prostu przeczytałem i odpisałem, bez podtekstów, no, może z lekkim żartem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×