Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność ratunku...


estera1

Rekomendowane odpowiedzi

Whiplash. Zazdroszczę 12h snu.. Ja przy małym dziecku nie mam takiej możliwości. Oxaxepam to benzo? Nie boisz się uzależnienia i to jeszcze dwa tabsy naraz. Xanax nie znam. Po alkoholu nie daje rady zasnąć nawet jak mam bombę :( jak funkcjonował tyle dni nie spiąc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ? Jak zombie 🙂 szpital 3 razy tam nikt nie pomógł. Potem szukanie w głowie. To co wymieniłem to 3x benzo plus pochodna Wit. B (dla dziadków co spać nie mogą). Hydro nie jest na sen jak ktoś pisał wcześniej. Uzależnienie? W ulotkach piszą że korzyści przenoszą skutki uboczne coś w tym jest. Żyć i pracować trzeba szczególnie jeśli to praca umysłowa. Znajdą się pewnie Tacy co napiszą ze po takiej dawce na drugi dzień jest stan gorszy niż kac. U mnie brak.  Poczytaj jeszcze o tryptofanie albo trazodonie. Ten pierwszy aminokwas z którego organizm robi serotonine i melatonine (to drugie na sen). Trazodon testowałem ale skuteczność trudno mi ocenić jadłem 3 miesiące. Zawsze zostają polseny czy inne naseny ale o tym nie piszebo nie jadłem. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tritico brałam jak dla mnie kicha. Na początku spałam później nic i masę uboków. W szpitalu psychiatrycznym byłeś na oddział się położyć czy żeby coś ci dali na sen? Brak snu jest straszny. Teraz bierzemy tyle leków na sen a co będzie na stare lata? Ja tu myślę co zrobić aby spać bez tabsow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o suplementacji tryptofanem. Można to zrobić bez tabsow regulując dietą. Jak pisałem wcześniej z tego tworzy się serotonina na poprawę samopoczucia i melatonina regulująca cykl dobowy w tym sen. To nie jest lek tylko aminokwas ktorego organizm nie jest w stanie sam wytworzyć dlatego musi być przyjmowany z pokarmem albo suplementowany szczególne dla osób z bezsennością czy depresją. Możesz też uderzyć w ziołolecznictwo tylko jak mocne lekinie działają to szyszka chmielu czy melisa nic nie zrobią. Ja wczoraj pół nocy nie spałem nawet po lekach dzisiaj brak chęci do działania.  Motywacja zero. Wena -1000. Ten tryptofam musi się rozkręcić 2-3 tygodnie ja zaczynam 2gi i na razie w dzień mam dobre samopoczucie chęć działania ale poprawy snu Jeszce nie odnotowuje. 

 

 

Edytowane przez whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryptofan w wątrobie przechodzi w 5htp A a potem serotonina i melatonina. Sam zastanawialem się czy tryptofan czy 5htp ale znalazłem info że mniejsze szkody robi tryptofan pomimo iż oba nie są  jakieś niebezpieczne. Na wątrobę biorę heparegen I sylimarol.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2018 o 13:36, lorana napisał:

 

Ja problemy ze snem mam od 3 lat. Kiedys pomagała mi hydroksyzyna, teraz 100 mg ketrelu ani zolpidem nic nie dają.Dosłownie każdy mocniejszy lek działa przez kilka pierwszych dni,a po tygodniu uodparniam się na niego i guzik to daje.Jako tako śpie po mirtazapinie, ale moge brać ja max 2 razy w tyg., żeby nie przestała na mnie działać.

Uwaga, znalazłam sposób na moja bezsenność, na razie działa, choć nie wiadomo jak długo🙄

Przed snem zaparzam przez 10 min. w 100 ml wrzątku 4 SASZETKI MELISY. Na opakowaniu piszę, żeby brać 1 saszetkę, ale jak wiadomo, 1 cz 2 saszetki to sobie mogłam wsadzić w pupę. Raz na noc pije melisę, a czasem biorę Mirzaten. Po godzinie od wypicia naparu zasypiam. Jakby ktoś chciał spróbować mojej metody, to polecam osłodzić napar cukrem lub miodem, bo jest to jednak gorzkie w smaku.

Wiem, że 4 saszetki to dużo, ale tak na logikę to z pewnością nie jest to bardziej szkodliwe od leków, które bierzemy😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś z was chlorprotxien na sen? Moja lekarka dała mi to i kazał brać 2 tabl. rzed snem, ale mi nie pomagają nawet 3.Jedna tabletka chlorku ma 15mg. To neuroletykk, dawkowanie do ok, 800mg na dobę. 

Ile tabletek mogę wziąć, żeby (bezpiecznie) zasnąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorki że się wtrącę pomimo że nie bardzo znam się na bezsenności. Chodzę do liceum i też często mam problemy z zaśnięciem (nie tak duże o jakich wy piszecie), ale ze względu na stres często nie mogłem wieczorem usnąć i nawet jak położyłem się stosunkowo wcześnie rano wstawałem strasznie zmęczony. Ale znalazłem na to radę (na mnie to działa). Słyszeliście o ASMR (takie filmiki uspokajające na YouTubie)? Ja przed snem oglądam 15-30 minut i łatwo zasypiam, bez żadnych leków czy ziół. Nie wiem czy wam to pomoże, ale nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Estera,

samoistna bezsenność to bardzo rzadkie przypadki w medycynie.Cześciej spotyka się zaburzenia snu np. lunatyzm,bezdech senny,koszmary senne.Zaburzenia snu mają charakter reaktywny czyli są symptomem innych dolegliwości psychicznych.Najczęściej depresji lub/i zaburzeń lękowych ale nie jest to katalog zamknięty.Jeżeli nie pomagają Ci silne leki antagonizujące receptor H1/działanie uboczne kwetiapiny i mirtazapiny/to podłoże jest jak wyżej.Dodałbym uzależnienie od substancji psychoaktywnych np.benzodiazepiny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, appendix napisał:

Witaj Estera,

samoistna bezsenność to bardzo rzadkie przypadki w medycynie.Cześciej spotyka się zaburzenia snu np. lunatyzm,bezdech senny,koszmary senne.Zaburzenia snu mają charakter reaktywny czyli są symptomem innych dolegliwości psychicznych.Najczęściej depresji lub/i zaburzeń lękowych ale nie jest to katalog zamknięty.Jeżeli nie pomagają Ci silne leki antagonizujące receptor H1/działanie uboczne kwetiapiny i mirtazapiny/to podłoże jest jak wyżej.Dodałbym uzależnienie od substancji psychoaktywnych np.benzodiazepiny.

Pozdrawiam.

Ale ja benzo biorę 1w tygodniu. Może od 3 tyg. Wcześniej go nie brałam. Dr Skalski kazał mi odstawić wszystko skoro i tak nie śpię po tych lekach a przepisał esci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esterko,

Nie napisałem,że jesteś uzależniona od benzodiazepin ale że jest to jedna z przyczyn bezsenności.Lekarz, mam nadzieję psychiatra,zdiagnozował depresję i/lub zaburzenia lękowe i przepisał escitalopram.W miarę postępów w leczeniu depresji i lęku, bezsenność będzie mijać.Serotonina pod wpływem zmroku przekształca się w endogenną/przyswajalną przez komórki odpowiedzialne za fizjologiczny sen/melatoninę i wzmaga potrzebę snu.Szczególnie escitalopram powoduje senność aż do......zresztą sama zobaczysz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S

Cytat

erotonina pod wpływem zmroku przekształca się w endogenną/przyswajalną przez komórki odpowiedzialne za fizjologiczny sen/melatoninę i wzmaga potrzebę snu

Nie wiem, jak w teorii, ale w praktyce guzik prawda. Mnóstwo osób biorących SSRI ma problemy z zaśnięciem i ze snem, nawet, jak mają remisję choroby. Idąc Twoim tokiem rozumowania, biorąc 50 mg sertraliny powinnam gorzej zasypiać niż biorąc 200 mg, przy których powinnam lulać od razu. Było zupełnie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2018 o 19:41, appendix napisał:

Witaj Estera,

samoistna bezsenność to bardzo rzadkie przypadki w medycynie.Cześciej spotyka się zaburzenia snu np. lunatyzm,bezdech senny,koszmary senne.Zaburzenia snu mają charakter reaktywny czyli są symptomem innych dolegliwości psychicznych.Najczęściej depresji lub/i zaburzeń lękowych ale nie jest to katalog zamknięty.Jeżeli nie pomagają Ci silne leki antagonizujące receptor H1/działanie uboczne kwetiapiny i mirtazapiny/to podłoże jest jak wyżej.Dodałbym uzależnienie od substancji psychoaktywnych np.benzodiazepiny.

Pozdrawiam.

To co radzisz aby spać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleopatra,jeżeli Ty tak masz, to nie oznacza.ze tak samo mają  inni.Osiowym objawem depresji są zaburzenia snu, szczególnie budzenie się nad ranem.Remisja obejmuje również sen.Jeżeli tak nie jest , to nie ma remisji.

Kleopatro, taki styl pisania ad personam nie ad rem jest przejawem braku kultury osobistej.

Estero,myślę,że odpowiedzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleopatro,nie tak nerwowo.Poznajmy się a potem oceniajmy.Co w zacytowanym przez Ciebie fragmencie mojej wypowiedzi, o związku serotoniny z melatoniną było nieprawdziwe.Podaj jeżeli nie źródło to źródełko.Wtedy uznam,że merytorycznie masz rację.Wybacz ale te przykłady z sertraliną są nieudane,mówiąc delikatnie.Ja tam się z Tobą nadal koleguję.

Pozdrawiam i dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×