Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie trzeba mieć objawy żeby mieć shizofrenie?


Pawełkk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie. Z moich obserwacji wynika że najczęściej leczone są osobyz deficytem intelektulanym. Mają urojenia, ale te urojenia nie są schizofrenicznie tylko  wynikają ze słabości intelektu. Dla wielu to będzie obraza. A przecież to też tylko choroba. Niestety wyleczalna, ale psychoterapią a nie lekami.

Ze względu na psychiatrie represyjną, coś takiego jak psychiatria już dawno nie powinno istnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest deficyt intelektualny? Coś takiego nie istnieje przypadkiem to w opiniach innych?

Rodzisz się i umierasz z określonymi predyspozycjami.

Stół nie może być za niski lub zbyt wysoki, stół zawsze będzie stołem. To opinia innych jest taka, a nie inna.

Chyba, że styl życia, dieta, zmęczenie, alkohol, narkotyki, one mogą czasowo obniżyć iloraz inteligencji ale może być on przywrócony. No i wiek. Sądzę, że przez starzenie i styl życia mój ogólny iloraz inteligencji spadł o dobre 10 oczek w ciągu ostatniej dekady. Matematyczny nie, nigdy nie zszedł poniżej 130, zawsze wolałem cyfry od ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, one man show napisał:

Problemy w myśleniu. To rozumiem przez deficyt intelektualny. Niestety masz maniere gadania psychologicznego. Taka maniera jest bardzo szkodliwa :P

Zapewne jest. Cechuje mnie brak uczuć od wielu lat. Wszystko biorę na logikę i przemyślenie, szukam najbardziej prawdopodobnych powodów. Wierzę, że wszystko ma powód nawet jeżeli czasem jest nim tylko losowość. I zawsze muszę ten powód znać. Mała obsesja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×