Skocz do zawartości
Nerwica.com

S adenozylometionina (SAM)


Rekomendowane odpowiedzi

S adenozylometionina (SAM)

 

Według autorów książki pt. Stop Depression Now oczekuje się, że preparaty SAM-e zrewolucjonizują leczenie depresji w Stanach Zjed­noczonych, jak dzieje się to od dwóch dziesięcioleci w Europie. Uznany zespół lekarski z Columbia i Baylor University zajmuje się  badaniami SAM-e od 15 lat.

 

Środek ten daje się porównać do klasycznych le­ków stosowanych w leczeniu depresji i artretyzmu. W przeciwieństwie do czołowych środków farmakologicznych, nie wykazuje znaczących skutków ubocznych. Według doktora Richarda Browna, jest najlepszym środkiem antydepresyjnym, jaki kiedykolwiek przepisywał, a przy tym tańszym od wielu leków na receptę. Od kiedy wprowadzono SAM-e na rynek Stanów Zjednoczonych w marcu 1999 roku, stał się on bez­piecznym, nie wymagającym recepty naturalnym suplementem, który gwarantuje skuteczniejszą pomoc na depresję, działając szybko, łatwo i bezpiecznie. Wielu psychiatrów zaleca używanie SAM-e w przypad­kach łagodnej i umiarkowanej depresji. Poza dziurawcem, SAM-e jest prawdopodobnie najlepiej zbadanym i najczęściej stosowanym środ­kiem niefarmakologicznym na depresję, a wielu ludzi przewiduje, iż w końcu wyprzedzi dziurawiec pod względem ilości sprzedaży. Wyka­zuje największą skuteczność w leczeniu depresji cechujących się letar­giem, apatią poczuciem winy, odruchami samobójczymi, jak również w przypadkach okresowych zaburzeń afektywnych, depresji poporodo­wej, menopauzalnych wahań nastroju, zespołu napięcia przedmiesiącz­kowego, zaburzeń snu oraz depresji objawowej znanej jako „blues”.

Jak działa SAM-e

Nie jest ani ziołem, ani lekiem, ani witaminą. Jest substancją obec­ną w twoim organizmie. Mózg zwykle sam wytwarza potrzebną mu ilość SAM-e z aminokwasu metioniny i kwasu adenozynotrifosforowego – cząsteczkowego źródła energii. Synteza SAM-e jednak staje się wadliwa u osób cierpiących na depresję. Osoby te wykazują również niższy poziom substancji w organizmie6. Uzupełnianie diety przy po­mocy SAM-e powoduje podniesienie poziomu serotoniny i dopaminy oraz poprawia wiązania neuroprzekaźników z receptorami. Powoduje to wzmożoną aktywność serotoniny i dopaminy oraz zwiększa płyn­ność membrany komórkowej w mózgu, czego rezultatem jest znaczna poprawa nastroju.

Skutki uboczne

Niektóre osoby zażywające SAM-e doświadczają łagodnych obja­wów manii, porównywalnych ze skutkami innych środków antydepre­syjnych. Niektórzy również stwierdzają objawy rozpalonych i swędzą­cych uszu. Na początek zaleca się dawkę 200 mg dwa razy dziennie, gdyż większe ilości mogą powodować mdłości i wymioty. Po kilku dniach można zwiększyć dawkę do 400 mg dwa razy dziennie. Po ko­lejnych kilku dniach zwiększ ją do trzech razy dziennie.

Ostrzeżenia

Osoby cierpiące na depresję dwubiegunową (maniakalną) nie po­winny stosować SAM-e , gdyż preparat ma tendencję do pobudzania hypomaniakalnego lub maniakalnego. Objawy te występują u niektó­rych osób z depresją dwubiegunową.

 Źródło: http://www.sen-sennik.pl/
 
 ---- Osobiście używam SAM od miesiąca jako dodatek do SSRI ( escitalopramu ) . Moja dzienna dawka to 200mg , czasem 400 mg . Lek ZDECYDOWANIE ma działanie antydepresyjne , wręcz mocno wyczuwalne . Polecam GO obok wysokich dawek kwasu foliowego dla wszystkich u których same apteczne środki antydepresyjne są nieskuteczne lub mało skuteczne .Supla działa jak mało który wypas dopuszczony w obieg  bez recepty .
 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seneri napisał:

No to mnie zaciekaeiles Przyjacielu. Jak dobrze zresztą wiesz zbieram właśnie dane i uzupełniam wiedzę na planowaną w przyszłości odstawke klasycznych antydepresantow i widzę że to może być ciekawe 🙂

Mistrzu 🙂

 czas na odstawkę przyjdzie sam, w swoim czasie , rozpoznasz go i to będzie właściwy moment na zamknięcie jakiegoś lekowego rozdziału . Za bardzo się skupisz na tym ,żeby skończyć z lekami , ale jak to mowią >>> daj czasowi czas >>>, skup się ( jeśli będziesz umiał ) bardziej na zdrowiu / zdrowieniu, abst . 😉 .

A co do SAM ,wspaniała rzecz , biorę dziennie 200mg z rana (firmy Piping Rock , tanio i dobrej jakości ).

 Przy 400 mg SAm wziętym  nawet z rana miałem problemy ze snem .

 Na pobudzenie można dodać z rana do SAM , gotu kola ( extrakt ) i drogi , ale mocno skuteczny i ożywiający energetycznie NADH-20 mg.

 https://pl.pipingrock.com/nadh/mega-strength-nadh-2590?prd=822ae619&gclid=EAIaIQobChMInYTjnbvC3AIVAZ3tCh03ugsgEAQYBCABEgJbkPD_BwE

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seneri napisał:

No to mnie zaciekaeiles Przyjacielu. Jak dobrze zresztą wiesz zbieram właśnie dane i uzupełniam wiedzę na planowaną w przyszłości odstawke klasycznych antydepresantow i widzę że to może być ciekawe 🙂

Mistrzu 🙂

 czas na odstawkę przyjdzie sam, w swoim czasie , rozpoznasz go i to będzie właściwy moment na zamknięcie jakiegoś lekowego rozdziału . Za bardzo się skupisz na tym ,żeby skończyć z lekami , ale jak to mowią >>> daj czasowi czas >>>, skup się ( jeśli będziesz umiał ) bardziej na zdrowiu .;-)

A co do SAM ,wspaniała rzecz , biorę dziennie 200mg z rana (firmy Piping Rock , tanio i dobrej jakości ).

 Przy 400 mg SAm nawet z rana miałem problemy ze snem .

 Na pobudzenie można dodać z rana do SAM , gotu kola ( extrakt ) i drogi , ale mocno skuteczny i ożywiający energetycznie NADH-20 mg.

 https://pl.pipingrock.com/nadh/mega-strength-nadh-2590?prd=822ae619&gclid=EAIaIQobChMInYTjnbvC3AIVAZ3tCh03ugsgEAQYBCABEgJbkPD_BwE

 

Tu jeszcze parę ważnych rzeczy :

 http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/nadh_sila_masa_wytrzymalosc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację 🙂 może za szybko chce to wszystko skończyć. Znasz moją historię więc wiesz jak działa mój mózg. Szybko - efekty - nagroda - od razu. Ciągle się uczę że efekty osiąga się długą systematyczna pracą. Co będę dużo mówił. Wiesz jak to działa Brachu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2018 o 20:51, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Mistrzu 🙂

 czas na odstawkę przyjdzie sam, w swoim czasie , rozpoznasz go i to będzie właściwy moment na zamknięcie jakiegoś lekowego rozdziału . Za bardzo się skupisz na tym ,żeby skończyć z lekami , ale jak to mowią >>> daj czasowi czas >>>, skup się ( jeśli będziesz umiał ) bardziej na zdrowiu / zdrowieniu, abst . 😉 .

A co do SAM ,wspaniała rzecz , biorę dziennie 200mg z rana (firmy Piping Rock , tanio i dobrej jakości ).

 Przy 400 mg SAm wziętym  nawet z rana miałem problemy ze snem .

 Na pobudzenie można dodać z rana do SAM , gotu kola ( extrakt ) i drogi , ale mocno skuteczny i ożywiający energetycznie NADH-20 mg.

 https://pl.pipingrock.com/nadh/mega-strength-nadh-2590?prd=822ae619&gclid=EAIaIQobChMInYTjnbvC3AIVAZ3tCh03ugsgEAQYBCABEgJbkPD_BwE

alej uzywasz SAM-e ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeoZak napisał:

dalej uzywasz SAM-e ?

Tak , dalej jej  używam , codziennie z rana w dawce 200 mg ( ważne ,żeby łykać to razem z witamina B6 , B12 i kwasem foliowym ) . Jest to jak dla mnie jedna z lepszych ( jak nie najlepsza ) supli , jesli chodzi o działanie antydepresyjne . Ma również  delikatny profil napędowy , bez najmniejszych uboków . Przy dawce  400 mg miałem duże problemy z zaśnięciem. 

 Supla , choć nie za tania , warta inwestycji dla wszystkich chorujących na depresję , astenię. Z tym ,że przy typowych depresjach ( której ja sam nie mam ) trzeba łykac dawki rzędu ponad 400mg . W sklepie Piping rock ( jak się trafi  w promocje 40 % ) można złapać SAM bezporównywalnie tanio . Zaletą tej supli jest to ,że mozna łykać z aptecznymi antydepresantami .Ważne ,że działa,,, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę SAM-e już 10 dni - niestety brak jakiegokolwiek zadowalającego efektu. Moje dawki to około 200-300mg rano i 200-300mg koło południa. Jedyne co zauważyłem to przy zbyt dużych dawkach wieczorem pojawia się nieprzyjemne pobudzenie, które uniemożliwia sen. W ciągu dnia brak jakiejkolwiek poprawy.

Wystarczy mi jeszcze na jakis tydzień-dwa, wtedy ją podsumuję. Ale wstępnie wydaje się, że substancja może pomóc jedynie przy problemach metylacyjnych i nie sprawdzi się przy "innych" rodzajach stanów depresyjnych i/lub lękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zjadłem ostatnią porcję SAM-e. Niestety, po około 3 tyg suplementacji stwierdzam, że nie ma praktycznie żadnej poprawy, zarówno pod kątem napędu/motywacji do działania, jak również redukcji niepokoju. Forma jaką spożywałem to proszek, rozpuszczany w wodzie, do tego dołączony pyłek pszczeli.

Próbował ktoś suplementacji powyżej 2 miesięcy? Czy Jest szansa, że dałem tej substancji zbyt mało czasu, czy jeśli po 3 tyg nie zadziałała to już raczej nic nie odczuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno mnie tu nie było. Ale jak to bywa deprecha znów mnie dopadła. Chciałbym się podzielić spostrzeżeniem na temat SAM e. Biorę od 7 dni SAM e 1200 mg Ortolan litu 10 mg i Naltrexon 2 x 1.5 mg oraz Vit. D  oraz B 100. Po 14 dniach Matrixu zaczynam dochodzić do siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pingwin1975 napisał:

Po 14 dniach Matrixu zaczynam dochodzić do siebie. 

SUPER !!!

 Naltrexon rozumiem jako LDN ?

 Niskie dawki ,,, a jednak ,,, masz juz wyrobione zdanie na temat Naltrexonu ?

 Szkoda ,że nie bierzesz równolegle do LDN kwasu Alfa Liponowego ALA , 

 Duet ALA + LDN z tego co czytałem potrafi dobrze  rozwinąć skundlone skrzydłaaa ,,, i nie tylko w depresji , ale w masie różnych szkorbutów i innych niedomagań psychofizycznych  (-:

 Trzym się /.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×