Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Zed

Depresja - szukam dobrego terapeuty z Lublina lub okolic

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Nie za bardzo orientuję się, gdzie można założyć odpowiedni wątek, więc pisze tutaj.

Szukam bardzo dobrego psychoterapeuty z Lublina specjalizującego się w depresjach o podłożu egzogennym (czyli spowodowanych utratą czegoś lub bliskich osób). Borykam się z tą przypadłością około 20 lat i mimo wizyt u kilkunastu specjalistów problem wciąż wraca.

Dobrze by było, aby terapeuta umiał pracować technika nastawioną na możliwe rozwiązania problemu, z uwzględnieniem moich predyspozycji, a nie skupiał się na analizowaniu przeszłości.

Dodam, że w tym momencie moim największym problemem jest bardzo nieciekawa sytuacja na rynku pracy (brak dopasowania do wymagań plus sporo własnych leków i negatywnych doświadczeń plus dość mocno indywidualna osobowość).

Pozdrawiam

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze wględu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Lublinie to głównie psychodynamiczni są i oni będą tylko słuchać. Poszukaj behawioralno - poznawczego.

18 godzin temu, Zed napisał:

Dodam, że w tym momencie moim największym problemem jest bardzo nieciekawa sytuacja na rynku pracy (brak dopasowania do wymagań plus sporo własnych leków i negatywnych doświadczeń plus dość mocno indywidualna osobowość).

Na ten problem na pewno tobie psychodynamiczni nie pomogą. Powiedzą, że wszystko leży w twoich rękach. Nie będą ci sugerować np. opuszczenia tego miasta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A Ty możesz jakiś polecić?

Widzisz, z tego, co się orientuję, to w Lublinie w ogóle jest problem z dobrymi psychoterapeutami, szczególnie tymi, którzy pracują niestandardowo. Mnie właśnie przydałby się ktoś, kto by umiał doradzić, znaleźć jakiś sposób na nękające mnie problemy wespół z terapią jakąś.

O opuszczaniu miasta nie ma mowy, mam swoje własne mieszkanie i nie widzi mi się mieszkanie gdzie indziej na jakiejś stancji etc. Jak mam być szczery, to Lublin już staje się dla mnie zbyt duży. Ja nie znoszę dużych skupisk ludzkich, pędu za karierą, za tym, aby być kimś, a mieszkanie w dużych miastach jest nierozerwalnie z tym związane. Nie znoszę też hałasu, pośpiechu. Generalnie mam mocno introwertyczną osobowość z ukierunkowaniem na zajęcia związane z artyzmem bądź czymś związanym z przyrodą, stąd tak duże nieprzystosowanie do rynku pracy.

Edytowane przez Zed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyny sensowny terapeuta jakiego spotkałam to był mężczyzna, który pracuje na 3- go Maja. On jest psychodynamiczny. Ośrodek PCTS. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale sama powiedziałaś, że psycho-dynamiczny to nie dla mnie.... ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj , ja korzystałam przez lata z psycho-soma , obecnie z centrum integracji na leszczyńskiego 60/1 i jestem bardzo zadowolona 🙂 jest tam jeden mężczyzna którego bym mogła polecić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, a do kogo chodziłaś w Psychosomie?

Nie znam ludzi z Leszczyńskiego, możesz coś więcej  powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem, to nie są terapeuci co do których chciałbym chodzić. Wydają mi się tak samo rutynowi, jak inni.

Może ktoś jeszcze zna jakiś stosujących odmienne metody od tych powszechnych? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi