Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągłe napięcie mięśni.Uczucie ucisku/cieżkiej głowy przy nerwicy i sertralinie.


giroditalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2 miesięcy przyjmuje Sertraline (Asertin 50) 75mg dziennie.Przez pierwsze 2 tygodnie było super ale potem powróciło napięcie mięśniowe które powoduje bardzo płytki sen,brak zrelaksowania,zmęczenie,wyczerpanie,lekki ból głowy,lekki ból karku a także lekki niepokój (to nie jest efekt uboczny leku).

Próbowałem dawek 200mg ale to nic nie dało ale za to przyjecie 0,25mg Zomirenu (Alprazolam) już daje efekt rozluźnienia,mniejszy ucisk w głowie i lepszy sen.

I tutaj jest moje pytanie.Jaki lek mógłbym zaproponować lekarzowi zamiast lub w kooperacji do sertraliny?Fluoksetyna?Paroksetyna?Wenlafaksyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pogłębienie snu proponuję dołożyć do sertraliny  lek neuroleptyczny pernazynę (Perazin, Pernazinum) w dawe na początek minimalnej czyli 25mg na noc.

ps. Dlaczego przyjmujesz sertraline w dawce 75mg a nie 50mg? 50mg było za słabe i nie działało jak należy a na 75mg było lepiej, czy tak?

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zomiren to benzodiazepina, nie wolno tego brać dłużej jak 2 tygodnie bo rośnie na to tolerancja tak jak alkoholikom na alkohol..... zresztą są tu wątki na forum poświecone uzaleznieniu od tego typu leków jak alprazolam

Kiedyś psychiatra mi takie połączenie przepisała i powiedziała że jakbym miał uczucie ciezkiej głowy to żebym własnie tą pernazyne zażył więc widocznie takie miała doświadczenie że to pomaga ... ale poszedlem za kilka dni do innego psychiatry (czekale na wizyte od miesiaca) i dal mi inne leki......

 

Serotonin transporter occupancy with TCAs and SSRIs: a PET study in patients with major depressive disorder https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3409583/

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×