Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Elendil napisał:

Powiedzcie mi  antydepresanty aktywizujące typu fluoksetyna, sertralina czy wenlafaksyna nie są za bardzo wskazane dla silnych lękowców ? 

 

Czy w ogóle biorąc leki da się schudnąć ?

Nie wiem czy fluoksetyna jest wskazana, moj brat bral i byl bardzo pobudzony, nie mógł w nocy spac. 

Moja lekarka chciala mi zamienic paroksetyne na wenlafaksyne, bo mowila ze ma szersze spektrum działania. Ale nie potrafiłam zejsc z niej.

 

Co do chudniecia to nie wiem, biorac pregabaline i jedząc mniej waga stoi miejscu. Natomiast jak sobie za duzo pozwole to juz mam więcej kilogramow. Jest to bardzo frustrujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Powracam po raz kolejny na to forum, a to jak zwykle oznacza pogorszenie mojego stanu zdrowia. Dodam tylko, że w tym wątku jestem po raz pierwszy, choć pregabalinę biorę nieprzerwanie od około dwóch lat w dawce 600mg na dobę. I tak się zastanawiam, jak w Waszym przypadku działa ona na nastrój? Przy jakiej dawce zapewnia względną stabilizację (bez górek i bez dołów)? Ja wprawdzie nie mam rozpoznanej dwubiegunówki, choć często mam duże ku temu przypuszczenia. Dominują jednak lęki i stany depresyjne, które ostatnio mocno się nasiliły. Przez długi czas miałem wrażenie, że łącznie z antydepresantem prega robi dobrą robotę. Ale ostatnio coś się zacięło. Lęki nadal są w miarę opanowane, ale pojawiły się dziwne zjazdy. Dlatego pytanie, jaka dawka jest dla Was optymalna? Do jakiej maksymalnie doszliście? Pozdrawiam. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomeg napisał:

Witajcie. Powracam po raz kolejny na to forum, a to jak zwykle oznacza pogorszenie mojego stanu zdrowia. Dodam tylko, że w tym wątku jestem po raz pierwszy, choć pregabalinę biorę nieprzerwanie od około dwóch lat w dawce 600mg na dobę. I tak się zastanawiam, jak w Waszym przypadku działa ona na nastrój? Przy jakiej dawce zapewnia względną stabilizację (bez górek i bez dołów)? Ja wprawdzie nie mam rozpoznanej dwubiegunówki, choć często mam duże ku temu przypuszczenia. Dominują jednak lęki i stany depresyjne, które ostatnio mocno się nasiliły. Przez długi czas miałem wrażenie, że łącznie z antydepresantem prega robi dobrą robotę. Ale ostatnio coś się zacięło. Lęki nadal są w miarę opanowane, ale pojawiły się dziwne zjazdy. Dlatego pytanie, jaka dawka jest dla Was optymalna? Do jakiej maksymalnie doszliście? Pozdrawiam. 🙂

Dla mnie pregabalina działa jako stabilizator nastroju chociaż nie na to ją brałam początkowo. Biorę 2x75mg dziennie, czyli nie jest to jakaś wielka dawka, ale dla mnie wystarczająca. Czasami z moimi lękami się zastanawiam czy nie wejść na 3x75mg. Zgodę lekarki na to mam, ale boję się tyle brać, nie chcę już wiecej przytyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 23:26, Elendil napisał:

Powiedzcie mi  antydepresanty aktywizujące typu fluoksetyna, sertralina czy wenlafaksyna nie są za bardzo wskazane dla silnych lękowców ? 

 

Czy w ogóle biorąc leki da się schudnąć ?

Da. Ja na citalopramie schudłam 7 kg, ale ja na nim miałam silny jadłowstręt i musiał iść w odstawkę. A po większości leków ani nie chudłam ani nie tyłam.

Co do fluoksetyny się nie wypowiem, ale ja mając lęki sertraline brałam z 5 lat na pewno i działała na mnie spoko, wenle też próbowałam, ale na wenli się fatalnie czułam.

 

A co do samej pregabaliny, ja brałam 200mg na dobę, ale później musiała iść w odstawkę, ale o dziwo schodziło mi się z niej totalnie bezproblemowo. W ogóle nie odczułam, że cokolwiek odstawiłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mousey napisał:

Dla mnie pregabalina działa jako stabilizator nastroju chociaż nie na to ją brałam początkowo. Biorę 2x75mg dziennie, czyli nie jest to jakaś wielka dawka, ale dla mnie wystarczająca. Czasami z moimi lękami się zastanawiam czy nie wejść na 3x75mg. Zgodę lekarki na to mam, ale boję się tyle brać, nie chcę już wiecej przytyc.

Też zaczynałem od 2x75mg i czułem jej działanie od pierwszej tabletki. Musiałem jednak zwiększyć, bo moje lęki i wahania nastroju były straszne. Muszę przyznać, że dobrze czuję się na wysokich dawkach, choć - jak wiadomo - człowiek momentami bywa w swoim świecie, ale nie czuć tego na każdym kroku. Również dużo przytyłem, ale nie obwiniam jedynie pregi, bo nie mam pewności, że to ona. Jeśli masz silne lęki to w porozumieniu z lekarzem proponowałbym zwiększać dawkę, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Przy Twoich dawkach śmiało można iść w górę. Może zaskoczy. Warto dać szansę.   Jeżeli chodzi natomiast o odstawianie, to ja zszedłem dość radykalnie (w kilka dni) z 600 na 300 i odczułem to mocno, no ale wiem, że tak robić nie należy. W Każdym razie kilka gorszych dni i jest dobrze. Aczkolwiek zwiększyłem z powrotem, bo doceniłem działanie tego leku. 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Realistka napisał:

Ja mam tak dokładnie po 75g. Wszystko wiruje, ale śpię po tym jak zabita 🤘

Po 75 też miałem na początku tak 🙂 A teraz mam 2x300 🙂 No jest dziwny stan mimo że długo już biorę ten lek. Ale na noc to nie jest to jakimś problemem. Faktycznie dobrze się śpi, bo ciało wiotkie 🙂 Ktoś pytał czy doraźnie zadziała na lęki... Myślę, że tak, warto spróbować. 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomeg napisał:

Po 75 też miałem na początku tak 🙂 A teraz mam 2x300 🙂 No jest dziwny stan mimo że długo już biorę ten lek. Ale na noc to nie jest to jakimś problemem. Faktycznie dobrze się śpi, bo ciało wiotkie 🙂 Ktoś pytał czy doraźnie zadziała na lęki... Myślę, że tak, warto spróbować. 🙂

 

Też uważam, że pomoże ;) Mi doraźnie na lęk pomaga propranolol 🤦‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Realistka napisał:

Też uważam, że pomoże ;) Mi doraźnie na lęk pomaga propranolol 🤦‍♀️

Również używam od kilku lat propranololu i uważam, że to bardzo dobry lek. Z tym, że moja nerwica jest wymagająca. Na początek zwykłego dnia wystarcza mi 40mg, jak idę gdzieś, gdzie się będę stresował to do 80mg. No ale to każdy sam musi wyczuć, bo komuś może 10mg pomóc. W każdym razie różnica w działaniu jest zupełnie inna. Beta blokery nie mieszają w głowie, bardziej likwidują somaty (drżenie rąk, potliwość, przyspieszony oddech, walące serce). W każdym razie też polecam ten lek. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 22:14, wanker napisał:

Miałam gastro po pregabalinie i ciagle byłam nienażarta, jak po paleniu. Brzuch duży, ciągle ochota na jedzenie. Po półtora miesiąca odstawiłam i ten mega apetyt minął. 

Juz pomijam, ze sobie dawki zwiększyłam tak, że opakowanie szło w tydzień, zamiast w miesiąc (ma potencjał rekreacyjny). Brrr...

Na predze nic nie przytyłam. Biorę od grudnia 150mg. Natomiast po mirtorze mega się roztylam. Gastrofaza na słodycze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Realistka napisał:

Żarty żartami, ale dziś weszłam na wagę a tam 45.6kg 😌🤘

Ja 2x tyle i jeszcze coś tam 🙂 Ale wysoki jestem i to mnie ratuje. Ogólnie te leki psychiatryczne w większości wpływają na zwiększenie masy ciała, ale jak widać, bywa odwrotnie. No chyba, że faktycznie aż tak bardzo niekorzystnie wpływa na Ciebie stres, może jakaś wzmożona aktywność fizyczna, może mało kalorii dostarczasz. Wiele może być przyczyn, łącznie z chorobami (np. przy cukrzycy można sporo schudnąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomeg napisał:

Ja 2x tyle i jeszcze coś tam 🙂 Ale wysoki jestem i to mnie ratuje. Ogólnie te leki psychiatryczne w większości wpływają na zwiększenie masy ciała, ale jak widać, bywa odwrotnie. No chyba, że faktycznie aż tak bardzo niekorzystnie wpływa na Ciebie stres, może jakaś wzmożona aktywność fizyczna, może mało kalorii dostarczasz. Wiele może być przyczyn, łącznie z chorobami (np. przy cukrzycy można sporo schudnąć).

Ja poza pregą nic nie biorę, ale fakt faktem nie jem zbyt wiele w ciągu dnia 🤷‍♀️ A jak mam dzień, że jem sporo to nazajutrz zaraz ok. 1kg więcej na wadze. Wyniki wszystkie mam idealne więc wydaje mi się, że to stres. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×