Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
tekla67

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

119 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      82
    • Nie
      29
    • Zaszkodziła
      11

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, picziklaki napisał:

, a w jakiej dawce zażyłeś ? Warto przy tym leku akurat trochę dłużej zostać/poczekać aż zmaleją lub ustąpią skutki uboczne bo na nerwice jest naprawdę dobry. 

50 mg na noc. Zdziwliem się bo jeszcze po żadnym leku czegoś takiego nie miałem. Dobry to jest bo jedna tabletka prawie mnie wyciagneła z czarnej dupy w której byłem od kilku dni. Ale jak będzie po nim świr to na dłuższametw nie pojadę niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

, a masz problem z nerkami że taką dawkę ci lekarz przepisał ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, picziklaki napisał:

, a masz problem z nerkami że taką dawkę ci lekarz przepisał ? 

Nerki mam zdrowe raczej, nie miałem nigdy problemów, poprostu różnie reaguje na te antydepresanty, więc myślę że zachowawczo. 6-8 dni 50mg na noc, jak będzie ok to kolejne 50 mg w dzień. A później po 75 mg na noc i dzień. Więc myślę że rozsądnie, i też można dość szybko odstawić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.02.2020 o 18:05, Pjoter28 napisał:

Nerki mam zdrowe raczej, nie miałem nigdy problemów, poprostu różnie reaguje na te antydepresanty, więc myślę że zachowawczo. 6-8 dni 50mg na noc, jak będzie ok to kolejne 50 mg w dzień. A później po 75 mg na noc i dzień. Więc myślę że rozsądnie, i też można dość szybko odstawić. 

Ciekawe że reagujesz na takie mikro dawki. Patelni razy pisałem słuchajcie swojego ciała. Mi ten lek pomógł ale dawki te które bierzesz to na mnie nic nie działało. Dopiero 300 x 2 coś robiło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Te mniejsze dawki są po to dla osób, które mają problem z nerkami bo wolniej ją metabolizują dlatego są potrzebne. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zejściu do dawki 150 mg dziennie, mniej przeszkadza mi senność w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy macie jakiekolwiek problemy z pamięcią na pregabalinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, melon432 napisał:

Niby nie.. Ale czasami muszę mocno się skoncentrować aby coś sobie przypomnieć. Często mam rozbiegane myśli. Ale nie ma dramatu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, melon432 napisał:

Nie. Najmniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po jakim czasie odczuliście poprawę? Biorę kilka dni, zastanawiam się czego i kiedy mam się spodziewać. Póki co zawroty głowy i senność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, nevermind2018 napisał:

Po jakim czasie odczuliście poprawę? Biorę kilka dni, zastanawiam się czego i kiedy mam się spodziewać. Póki co zawroty głowy i senność.

Po jakichś 2-3 tygodniach, kiedy pierwsze efekty uboczne zelżały. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej , zastanawiam się czy pregabalina likwiduje całkowicie objawy somatyczne ? Jak to jest u was ? Zlikwidowała wszystko czy jednak występują jakieś somaty ? U mnie bardzo pomogła ale brakuje mi takiej kropki nad I . Biorę 3 x 75 mg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, misha777 napisał:

Zlikwidowała wszystko czy jednak występują jakieś somaty ? 

Zlikwidowała wszystko. Od lęku po drżenie ciała, zawroty głowy, mdłości. 100% dała w połączeniu z Fevarinem. Gorzej z depresją i problemami ze snem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Lilith napisał:

Zlikwidowała wszystko. Od lęku po drżenie ciała, zawroty głowy, mdłości. 100% dała w połączeniu z Fevarinem. Gorzej z depresją i problemami ze snem.

Super ! Mogę widzieć jaką bierzesz dawkę ? Ja zaczęłam 8 tydzień  ..z tym że dopiero tydzien temu zwiększyłam dawkę do 3 x 75 mg ..( wczesniej 2 x 75 ) Czuję się o wiele lepiej ..ale widzę również , że jeszcze mi się ciało napina , i niestety mysli lekowe w głowie jeszcze się pojawiają. Na depresję może nie działać , tak wyczytałam i taką informację miałam również od lekarza. Nie śpisz po nim dobrze ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, misha777 napisał:

Super ! Mogę widzieć jaką bierzesz dawkę ? Ja zaczęłam 8 tydzień  ..z tym że dopiero tydzien temu zwiększyłam dawkę do 3 x 75 mg ..( wczesniej 2 x 75 ) Czuję się o wiele lepiej ..ale widzę również , że jeszcze mi się ciało napina , i niestety mysli lekowe w głowie jeszcze się pojawiają. Na depresję może nie działać , tak wyczytałam i taką informację miałam również od lekarza. Nie śpisz po nim dobrze ? 

Pregabalina od 20-go grudnia w dawce 2x 150 mg, fevarin rano: 50 mg, wieczorem 100 mg, kwetiapina 150 - 200 mg na noc, propranolol rano i wieczorem po 10 mg. No właśnie mam problem ze snem i to duży. I myślę, że problemy ze snem pociągają za sobą stany depresyjne. Na szczęście wizyta u lekarza już za trzy dni, więc może coś wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Lilith napisał:

Pregabalina od 20-go grudnia w dawce 2x 150 mg, fevarin rano: 50 mg, wieczorem 100 mg, kwetiapina 150 - 200 mg na noc, propranolol rano i wieczorem po 10 mg. No właśnie mam problem ze snem i to duży. I myślę, że problemy ze snem pociągają za sobą stany depresyjne. Na szczęście wizyta u lekarza już za trzy dni, więc może coś wymyśli.

Przypuszczam , że na pewno brak snu ma wpływ na stany o których piszesz. Lekarz z pewnością coś dobierze i powróci dobry sen. U mnie pregabalina brana na wieczór powoduje , że bardzo dobrze śpię. W ciągu dnia jestem jeszcze senna , ale to nie jest jakieś powalające , można dać rade 🙂 Biorę tylko ten lek i w sumie chyba oczekiwałam jakiegoś cudu w krótkim czasie. Generalnie lek jest b.dobry ...ale nie wiem czy doprowadzi mnie do takie idealnego stanu ..Chyba muszę też sama popracować na swoją głową. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, misha777 napisał:

Lekarz z pewnością coś dobierze i powróci dobry sen.

Problemy ze snem mam od ponad 12 lat i jeszcze nigdy nie udało się dobrać czegoś na dłużej. Po jakimś czasie wszystko wraca. Już się przyzwyczaiłam do tego, że co jakiś czas musi być zamieszane w lekach.

2 minuty temu, misha777 napisał:

Biorę tylko ten lek i w sumie chyba oczekiwałam jakiegoś cudu w krótkim czasie. Generalnie lek jest b.dobry ...ale nie wiem czy doprowadzi mnie do takie idealnego stanu ..Chyba muszę też sama popracować na swoją głową. 🙂

Faktycznie, lek jest dobry. Przynajmniej na mój organizm dobrze działa. Co do idealnego stanu...tego chyba żaden lek na świecie nie potrafi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Lilith napisał:

Problemy ze snem mam od ponad 12 lat i jeszcze nigdy nie udało się dobrać czegoś na dłużej. Po jakimś czasie wszystko wraca. Już się przyzwyczaiłam do tego, że co jakiś czas musi być zamieszane w lekach.

Faktycznie, lek jest dobry. Przynajmniej na mój organizm dobrze działa. Co do idealnego stanu...tego chyba żaden lek na świecie nie potrafi ;) 

Masz rację ...chyba zaden lek nie przywróci takiej idealnej równowagi. No cóż ..pomarzyłam sobie. Nie mniej jednak , tak jak piszesz lek jest dobry. 

Życze powodzenia u lekarza ! Może coś wymyśli 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.02.2020 o 22:37, melon432 napisał:

Ja mam, ale nie sądzę żeby to było przez ten lek. Zanim zacząłem stosować ten problem już u mnie był.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam do grona konserów tego leku i przyłączam się do pozytywnych opinii nt. pregabaliny. Świetny lek. Zaburzenia pamięci czy ogólnie sfery poznawczej: brak. Zaznaczam, że to moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chyba też zwiększe dawkę z 300 mg na 600 mg bo nie czuje już jej działania... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie również świetny. Zostały mi tylko sporadyczne zawroty głowy - które czasami mnie niepokoją , ale nie wiem czy to skutek czy też kręgosłupa szyjnego ( dyskopatai ). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy pregabalina pomaga wam tylko w zaburzeniach lękowych ? Czy może być pomocna przy leczeniu fobii społecznych , zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych , depresji atypowej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ten lek wykazuje skuteczność w fobii społecznej i jest pomocny w OCD ale dopiero przy wysokich dawkach rzędu 600 mg. Niższe dawki tylko dają jedynie jakąś poprawę ale nie pełne działanie. Co to depresji to raczej nie może nawet pogorszyć. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi