Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Alesko napisał:

Czy pregabalina ma działanie przeciwdepresyjne

Sama Pregabalina ( solo ) u mnie przynajmniej nie ma żadnego działania antydepresyjnego . Lek zdecydowanie na silne lęki , najlepiej jako dodatek do bardziej wyrazistego antydepresanta ( i tylko jeśli depresji towarzyszą silne lęki ).Njaczęscie towarzyszą ,,, niestety .

W dniu 17.01.2020 o 12:58, Hooded Spirit napisał:

@Kalebx3 Gorliwy Metylofenidatu już nie bierzesz?

bierzesz (-; , ale nie codziennie , pomaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać was jaka dawka pregabaliny u was zadziałała tak że somaty minely? Wiem, że u każdego inaczej. Biorę ten lek od niedawna. 14 dni tylko 1 tab 75 wieczorem. Teraz drugi dzień biorę jeszcze rano. 

Generalnie wszystko działa na plus. Ten lek dźwignął mnie, dodał sił. Wychodzą i jeżdżę na rowerze 😁 wchodzę do sklepów. Nie mniej jednak utrzymuje się u mnie lub przebija, taki niepokój i spiecie. Zastanawiam się się czy to też minie czy to poprostu ja sama muszę nad tym popracować? ( to tak jakby cialo samo się spinało z przyzwyczajenia w oczekiwaniu na armagedon który nie nadchodzi). 

Z góry dziękuję za wasze komentarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 22:45, Sharon456 napisał:

 

Nieee, tylko przeciwlękowe 🙂 Wiadomo, nie masz lęku = poprawia się Twoje samopoczucie, ale nie aż do takiego stopnia.

 

 

 

To samo przeczytałem w ulotce. Pregabalina ma na mnie działanie przeciwlękowe, ale zamiast tego odczuwam wzmożoną senność w ciągu dnia więc są też duż minusy jak dla mnie ;/ Biorę 300mg dziennie, nie wiem czy to nie za dużo. Boję się jednak samodzielnie zmniejszyć dawkę. Wizytę u psychiatry mam dopiero w lutym.

Edytowane przez Alesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 16:54, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Sama Pregabalina ( solo ) u mnie przynajmniej nie ma żadnego działania antydepresyjnego . Lek zdecydowanie na silne lęki , najlepiej jako dodatek do bardziej wyrazistego antydepresanta ( i tylko jeśli depresji towarzyszą silne lęki ).Njaczęscie towarzyszą ,,, niestety .

bierzesz (-; , ale nie codziennie , pomaga .

 

 

Jakie przyjmujesz antydepresanty (zakładam, że tak)?  Pomagają ci?

Edytowane przez Alesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zszedłem do dawki 75 mg/d i było jako tako , ale jak odstawiłem całkowicie nastąpiły skutki odstawienne jak po długim ciągu alkoholu. Duże pobudzenie psychoruchowe , niepokój itp. Musiałem wrócić do dawki ponad 300 mg/g i jest ok. Zdaję sobie sprawę że kiedyś będzie ciężko to odstawić. Na razie biorę , muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, misha777 napisał:

Jeżeli zwiększam dawkę leku z 1 tab 75 na dwie tab - czyli w sumie 150 i czuję niestety niepokój  i spięcie ..to zrzucać to na karb zwiększenia dawki czy też może po prostu dawka jest zbyt niska ? 

Ten lek nie powinien powodować napięcia. Jak coś, to raczej efekt upojenia i senności. To wynik choroby, a nie pregabaliny. Skonsultuj z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chester napisał:

Ten lek nie powinien powodować napięcia. Jak coś, to raczej efekt upojenia i senności. To wynik choroby, a nie pregabaliny. Skonsultuj z lekarzem.

Dziękuję tak zrobię. Biorę  ten lek dopiero 16 dni, zdecydowanie pomaga.. Ale może muszę dobrać odpowiednia dawkę. 

Edytowane przez misha777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś długo bierze pregę i nie czuje działania, a nie chce, lub boi się odstawić niech spróbuje gabapentyny . Jest bardzo podobna, trochę bardziej sedatywna. Mi stabilizuje nastrój bardziej niż pregabalina, ale trochę słabiej działa na lęk. W każdym razie jest to jakaś alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

Ten lek nie powinien powodować napięcia. Jak coś, to raczej efekt upojenia i senności. To wynik choroby, a nie pregabaliny. Skonsultuj z lekarzem.

Hmmm... Minęło 5 h od wrzucenia porannej dawki i dopiero teraz puścilo mi kompletnie napięcie i czuję lekka euforię. Jestem kompletnie zaskoczona tym efektem i tym że tak zadziałało po takim czasie. 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Alesko napisał:

Jakie przyjmujesz antydepresanty (zakładam, że tak)?  Pomagają ci?

 Alesko :

 -z rana Paroksetyna 10mg

- na wieczór 25 mg amitryptyliny 

 -w nocy 4x po dwa razy 

a nad ranem jeszcze raz (-:

 

---POMAGAJĄ !!!

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani. Chciałam podzielić się moim spostrzeżeniem na temat pregabaliny. Biorę stosunkowo krótko bo 3 tygodnie. Ale powiem tak, ten lek ratuje mi życie. Odczułam już jego działanie od pierwszej tabletki 75 g. X 1. Aczkolwiek przez kolejne dni pojawiające się zmęczenie i senność powodowały u mnie niepokój i napięcie, które przemijało w momencie zajęcia się czymkolwiek lub wyjścia na zewnątrz do ludzi, na zakupy, na spacer. Po 14 dniach zwiększyłam dawkę na 2 z 75 g. I pierwszy tydzień poczułam wzmożona senność.. Niepokoju trochę się też pojawiało.. Ale to było przemijające. Po 21 dniach.. Czuję  jakbym wskoczyła na odpowiednie tory.. Chcę mi się tyle rzeczy, wyjeżdżam na rower i robię godzinna trasę...ogarniam dom, śmieje się wreszcie!!! Oczywiście.. Jeszcze nie jest tak tip top, jeszcze myśli lękowe gdzie się kołaczą ale nie robią na mnie wrażenia i znikają.. Nie wiem jak długo to potrwa.. Ale zaczęłam działać i mam nadzieję, że łącząc to z psychoterapia... Uda się wyjść z tego koła lękowego. 

Pozdrawiam was serdecznie 💗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

do wenlafaksyny lekarka dołożyła mi pragiole. Na razie testowo, biorę niecały tydzień wieczorem 75mg. Właściwie nie wiem jak efekty i samopoczucie po niej (bo śpię), to okaże się pewnie po wdrożeniu dawki porannej. 

Na dawce nocnej lęk i niepokój w ciągu dnia się utrzymuje.

 

Pozdrowienia dla trójmiejskich nerwicowców 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×