Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.09.2019 o 18:40, appendix napisał:

Do wszystkich,którzy doświadczają depersonalizacji i derealizacji.Nie piszecie detali tych zaburzeń,lecz zakładając,że ich doznajecie,to jest to wynik choroby nie lekarstwa.DD najczęściej mają podłoże lękowe/lęk uogólniony,zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne/lub depresji.Chyba,że lekarz stwierdzi psychotyczne źródło tych zaburzeń/np. schizofrenia/.Jesteście bardzo niecierpliwi a leczenie psychiatryczne wymaga jej aż nadto.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Pregaba powoduje derealizację i dysocjację, jak najbardziej. Może nie w dawce 150mg, ale po 300mg już trochę to czuć. Brałem ją w różnych dawkach i mogę potwierdzić, że jak najbardziej może powodować dysocjację, derealizację itd.

Edytowane przez Psychoanalepsja_SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Pregaba powoduje derealizację i dysocjację, jak najbardziej. Może nie w dawce 150mg, ale po 300mg już trochę to czuć. Brałem ją w różnych dawkach i mogę potwierdzić, że jak najbardziej może powodować dysocjację, derealizację itd.

Jak to się objawia ta dysocjacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj źle ogarnęłam wieczorną dawkę i (jak się później okazało) wzięłam podwójnie w odstępie kilku godzin 😅 Po raz pierwszy od dawna spałam jak dziecko a rano obudziłam się owinięta w kokon z kołdry, spokojna i wypoczęta ^^ I z deka jakbym była na chaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Totaal_Error napisał:

Jak to się objawia ta dysocjacja? 

Czujesz się jakby oddzielony od rzeczywistości, bodźce są trochę wytłumione. W dużych dawkach ponadto pregaba potrafi nawet dać CEVy (wizuale przy zamkniętych oczach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Czujesz się jakby oddzielony od rzeczywistości, bodźce są trochę wytłumione. W dużych dawkach ponadto pregaba potrafi nawet dać CEVy (wizuale przy zamkniętych oczach).

 Przy nerwicach lekowych bodźce są aż nadto odbierane. Wytłumianie ich to chyba dobra sprawa. Jedynie co odczuwam po braniu dawki to taki odjazd jakbym sie zapadał w krześle i sennosc,potem troche nerwowy się robie a gdy wybija okres t1/2 pregi to zaczynam czuc ucisk w głownie jakby mi ktoś pasek załozył i z kazdą minutą coraz bardziej,az do kolejnej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Totaal_Error napisał:

 Przy nerwicach lekowych bodźce są aż nadto odbierane. Wytłumianie ich to chyba dobra sprawa. Jedynie co odczuwam po braniu dawki to taki odjazd jakbym sie zapadał w krześle i sennosc,potem troche nerwowy się robie a gdy wybija okres t1/2 pregi to zaczynam czuc ucisk w głownie jakby mi ktoś pasek załozył i z kazdą minutą coraz bardziej,az do kolejnej dawki.

Niby dobra, ale ma to swoje minusy. Podobnie alkohol może pomóc na nerwicę poprzez owo wytłumianie, w codziennym funkcjonowaniu niestety powodowana przezeń dezorientacja i spowolnienie umysłowe przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 11:18, Natrętnik napisał:

Ja tam w ogóle nie wiem co to ta derealizacja, dysocjacja, cevy, a brałem 9 miesięcy, przez większość czasu 600 mg

Ło skurwesen ... głowa cie nie boli na takiej dawce? Jeszcze mi powiedz ze bierzesz to na raz xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, a co w tym dziwnego że 600 mg to normalna dawka... Ja po paru miesiącach przerwy wróciłem do pregabaliny jak mi spadła na nią tolerancja i po paru tygodniach stosowania dawki rzędu 300 mg jak odpowiedź terapeutyczna była niewystarczająca zwiekszylem ja dzisiaj do 600 mg i się czuję dobrze właśnie głowa mnie boli na co dzień,  a ona mam wrażenie, że działa mi na to przeciwbólowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, picziklaki napisał:

, a co w tym dziwnego że 600 mg to normalna dawka... Ja po paru miesiącach przerwy wróciłem do pregabaliny jak mi spadła na nią tolerancja i po paru tygodniach stosowania dawki rzędu 300 mg jak odpowiedź terapeutyczna była niewystarczająca zwiekszylem ja dzisiaj do 600 mg i się czuję dobrze właśnie głowa mnie boli na co dzień,  a ona mam wrażenie, że działa mi na to przeciwbólowo. 

Nic przecież nie mowie. U mnie by było kopyrtando na takiej dawce z tad moje zdumienie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 02:07, Wojtek1984 napisał:

Hej.

Mam pytanie czy Pregabalina nasila objawy somatyczne? Oraz po jakim czasie wycisza somaty?

Mam nerwicę hipochondrialną ale moje objawy pokrywają się z tymi w ulotce o skutkach ubocznych i teraz nie wiem jak to rozróżnić.

 

Nie nasila, to nie antydepresant. Może za to wywołać własne skutki uboczne, najczęściej senność i odrealnienie.

21 godzin temu, Delikwent napisał:

Biorę 4-ty dzień w dawce 2x75mg i dziwnie czuję się po tym.

Zwiększone napięcie mięśniowe i lęki. Rano budzę się z ogromnym dołem, lękiem i cięzko mi oddychać.

Miał ktoś to na początku i to przejdzie czy następny lek do...

Dziwnie na tą pregabaline reagujecie. Może to jednak zbieg okoliczności a nie od leku. Pregabalina jeśli już to zmniejsza napięcie. Na lęk działa, ale czasem dopiero po kilku dniach - na początku jest otumanienie, które może lęk potęgować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×