Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Pacjent94 napisał:

Pregabaline może pomóc z zahamowaniu ruchowym i silnej anhedonii po ssri? Dodam, że ssri oraz wenlafaksyna zawiodły, wellbutrin i moklobemid także. Jak działa na apetyt i funkcje seksualne? 

Mnie pregabalina bardzo aktywizuje ale to wynika chyba z tego że po prostu leczy moje lęki i nerwice, natomiast na początku leczenia trochę nawet usypiała więc ciężko mi powiedzieć czy pomoże na anhedonie po ssri. Na apetyt nie ma wpływu moim zdaniem a funkcje seksualne minimalnie na +. Generalnie ja po pregabalinie czuję się trochę jak po alko 🙂 tylko bez tego takiego oszołomienia (tzn na początku trochę było). Myślę że mógłbyś spróbować bo to chyba najlepszy lek jaki brałem a raczej Ci nie zaszkodzi.

Edytowane przez najs100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach? Ja biorę 3 miesiące i już czuję że działa słabiej. Co nie zmienia faktu że jak działa to jest zajebista 🙂 Dlatego trzeba robić przerwy albo zamieniać z innym lekiem. Antydepresanty na mnie nie działają (poza kilkoma wyjątkami) a SSRI to juz wogóle shit jak dla mnie. Tylko mi zaszkodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, picziklaki napisał:

Na mnie najlepiej ssri działają przeciwlękowo ale powodują zobojetnienie emocjonalne w wyższych dawkach anhedonie, brak napędu, energii i motywacji do działania i lenistwo dlatego biorę SNRI + TCA ale nie radzą sobie wystarczająco w kwestii OCD. 

Ty widzę ogólnie niezły mix bierzesz 🙂 ale jak Ci pomagają SSRI to spoko. Też walczę z OCD ale szczerze mówiąc wątpie że kiedyś się z tego całkowicie wyleczę. Trochę mi Wellbutrin pomaga ale tylko w małej dawce. 

 

24 minuty temu, Lusesita Dolores napisał:

Witajcie

od wczoraj biorę pregabaline 75mg rano i 75mg wieczorem 

dostałam to na Lęk i obsesje

na razje czuje się jak po wypiciu alkoholu i sennie

ide spac :(((

Witamy. Czyli czujesz się tak jak powinnaś na początku brania pregabaliny, to z czasem minie 🙂 Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka nic mi na razie nie mówi, że biorę dużo leków czy coś... Ale przecież zamierzam odstawić pregabaline tylko źle znoszę stopniową redukcję dawki o 150 mg na tydzień dlatego odstawiam po 75 mg już jestem z 600 (kiedyś brałem 900 mg) na 450 mg. Od poniedziałku będę brał 375 mg to będzie przecież 4 leki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, picziklaki napisał:

Lekarka nic mi na razie nie mówi, że biorę dużo leków czy coś... Ale przecież zamierzam odstawić pregabaline tylko źle znoszę stopniową redukcję dawki o 150 mg na tydzień dlatego odstawiam po 75 mg już jestem z 600 (kiedyś brałem 900 mg) na 450 mg. Od poniedziałku będę brał 375 mg to będzie przecież 4 leki. 

Serio brałeś 900? W takim razie jeszcze spory potencjał ma ten lek 🙂  Powiem Ci że dziwie się że tak ciężko Ci to odstawić. Ja np biorę 600 mg i ostatnio po prostu nie wziąłem wogóle bo wiedziałem że będe pił alko i nic mi później nie było. A tak przy okazji bierzesz rano czy wieczorem tą pregabaline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

na razje czuje się jak po wypiciu alkoholu i sennie

 

Wszystko minie, ja też chodziłem jak pijany przez pierwszy tydzień 🙂

 

Ja już nie wiem, nie czuję by mi pregabalina pomagała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w ogóle mam chroniczny ból. Fizjoterapeuta nie jest w stanie mi już pomóc. Ostatnio kręgosłup non stop. Miałam nie brać pregabaliny, niby psychiatra stwierdziła, że na lato spróbować bez i się po prostu cieszyć wakacjami, ale chyba jednak musze coś brać, bo codziennie mam różne bóle i nikt nie jest w stanie mi pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kanashimi napisał:

Ja na razie biorę jedną 75 mg na noc. Dzisiaj rano trochę ciężko było mi się podnieść, ale dałam radę. 

Około godziny 19-20 mam lekki zjazd, mam trochę niepokój i drażliwość. Ktoś tak miał?

Ale na razie dramatu nie ma. 

Ja od 3 miesięcy biorę pregabalinę na przewlekły ból i parestezje twarzy związane prawdopodobnie z konfliktem naczyniowym w mózgu. Na początku wydawało mi się że działa ale teraz, choć biorę dawkę 450 mg dolegliwości mam tak jak miałem. Lek mam brać do czasu interwencji (lub nie) neurochirurgicznej ale jutro idę do neurologa zobaczymy co na to powie. Pewnie nic bo rezonans angio  mam w piątek a konsultacje neurochirurga 22.08.19.... ech

Co do spania - ja raczej mam od tego leku stałą bezsenność (wcześniej tak nie miałem). Śpię po 4-5 godzin . Wczoraj położyłem się o 23trzeciej, a spać nie mogłem już około 3trzeciej. Sen mam twardy, zasypiam od razu, w dzień nie jestem senny... Czy lek mnie uspokaja? - na początku tez czułem taki efekt - można powiedzieć euforyczne zero zmartwień - ale teraz już tak dobrze nie jest.

Generalnie potwierdzam to co wiele osób już pisało - organizm szybko przyzwyczaja się do tego preparatu...

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×