Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

To nie są skutki od benzo. Nigdy wcześniej takich rzeczy nie miałem. Ten człowiek na tym kanale opisuje skutki odstawienie lyrici po 2 latach brania. Po roku czasu miał nawet te prądy w głowie...

https://www.youtube.com/user/fademan/videos

 

https://www.youtube.com/watch?v=f9Hzn7_vSV4

 

Wydaje mi się, że to bardziej szkodzi niż pomaga, benzo dużo lepsze niż to dziadostwo.

Gratuluje słuchania tego wariata, hahahahah. :great: Ten typek twierdzi, że 'pregablina' to pochodna kwasu masłowego.

 

Zwykłe straszenie. Na lewetiracetam też dużo ludzi narzeka, że jeździ mocno po psychice, wywołuje psychozy. Ja biorę dawkę 2000mg i nie mam żadnych skutków ubocznych. Tak samo z pregabaliną. Biorę 600mg i efektów ubocznych brak.

 

No ja czułem się obserwowany i wszyscy chcieli coś mi zrobić. Najgorsze gówno jakie wyprodukowano w ostanich latach. Wolałbym jeść fenobarbital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typek twierdzi, że 'pregablina' to pochodna kwasu masłowego.

Tak się składa, że (chemicznie) pregabalina to gabapentynoid, wraz z gabapentyną są pochodnymi kwasu kwas 4-aminobutanowego (potocznie zwanego kwasem γ-aminomasłowym), aczkolwiek nie mają wpływu na układ GABAergiczny (co sugeruje nazwa):

 

http://www.nature.com/nrd/journal/v4/n6/fig_tab/nrd1756_F1.html

nrd1756-f1.jpg

 

Więcej napisałem w wątku:

 

http://www.nerwica.com/post2388633.html#p2388633

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, psychiatra przepisał mi kilka dni temu Pregabalinę 75 mg, mam zacząć brać od tego poniedziałku i byłem tak zakręcony że zapomniałem się go spytać czy kilkudniowa przerwa w jakiś sposób może mi zaszkodzić, bo tak - kolejną wizytę mam 25 lipca, w paczce mam 28 kapsułek i skończą mi się one 23 lipca.Czy ta nieznaczna przerwa może wpłynąć na samopoczucie ? Jakieś stany odstawienia mogą wystąpić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typek twierdzi, że 'pregablina' to pochodna kwasu masłowego.

Tak się składa, że (chemicznie) pregabalina to gabapentynoid, wraz z gabapentyną są pochodnymi kwasu kwas 4-aminobutanowego (potocznie zwanego kwasem γ-aminomasłowym), aczkolwiek nie mają wpływu na układ GABAergiczny.

 

Grabarzu - wiem o tym, ale jest pochodną y-aminomasłowego tj. GABA. y mógł sobie darować. Kwas masłowy to sie znajduje w zjełczałym maśle, wiedza z gimnazjum. Ten człowiek ma głębsze problemy psychiczne niż odstawianie pregabaliny, a już na pewno nie startuje do miana eksperta. Dodatkowo powtarza coś co jest po prostu złe. "Na mnie nie działa to nie bierzcie, bo to zło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dawce 1x75mg nic się nie powinno stać po 2 dniowej przerwie. Jeśli masz jakieś zaburzenia lękowe możesz co najwyżej poczuć jakieś lęki, ale raczej wytrzymasz, nie martw się! Będzie dobrze

 

:D super, nie zamierzam brać więcej niż 75mg, jeśli lek się przyjmie ( bo póki co ilość jest testowa) psychiatra przepisze mi go w większej ilości i nie będe "na lodzie" , a z tego co wyczytałem rośnie tolerancja więc raczej przerwa się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tyciem na tym leku w porównaniu z paroksetyną, trazadonem? Czy któryś generyk zdaje się Wam lepszy niż inne?

 

Jestem już na 5 mg paroksetyny i trazadon 75 mg .

Schodzimy z lekarzem z niej, a wdg niej w razie czego trzeba bedzie użyć pregi, by odstawić paro od której jestem uzależniona, JAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie combo citalopramu + pregabaliny i clonazepamu zadziałało całkowicie usuwając lęki. Później po odstawieniu najlpierw cita, później pergi, lęki nie wróciły. To było chyba na przełomie styczeń/luty, clonazepamem jeszcze czasem się wspomagam. Ale od tamtego czasu wybrałem 3 paczki 0,5mg i niecałą połowę kolejnej + kilka tabletek 2mg. I jakoś przez pół roku nie popadłem w uzależnienie od clona. Dziwne. Może inaczej będę gadał za kilka lat, ale wątpie bo benzo przyjmuję od 2014.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clonazepam to cloranxen bo ja wspomagam się lekiem cloranxen. Ale czy tej pregabaline to te 600 nie za dużo?

 

-- 02 lip 2017, 05:18 --

 

Do Ernest. Jaka dawka pregabaliny jest najlepsza i jak ją brać.rano i wieczorem czy warto jeszcze w południe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clonazepam to nie cloranxen. Leki z tej samej grupy ale nie ta liga przeciwlękowa. Z dużą przewagą na clonazepam. Nie wiem jaki jest równoważnik ale mniej więcej 30mg cloranxenu wyjdzie na 0,5mg clonazepamu. Ale profil działania clona jest troszkę inny. (proszę o poprawkę jeśli błąd).

Czy nie za dużo? Dla mnie dużo. Ja brałem 2x75mg i było wystarczająco. Czyli brałem razem 150mg, co przy twoich 600 wydaję się śmiesznie mało.

Jeżeli dobrze się czujesz za dnia, a rano bierzesz 300 to nie musisz brać w południe. Chyba, że wieczorem spać nie możesz to możesz to rozdzielić. Tylko zastanawia mnie jak bo tabletki są chyba 75,150,300.

I są to kapsułki także ciekawi mnie jak się je dzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tyciem na tym leku w porównaniu z paroksetyną, trazadonem?

 

Moim zdaniem tyje się po tym solidnie, przynajmniej na mnie tak zadziałał. Właściwie waga szła z dnia na dzień, tak że po dwóch miechach skoczyło mi 5 kilo. Pierwszy lek przy którym nie mogłem opanować tycia. Po odstawieniu schudłem w miesiąc 4 kilo pomimo tego że brałem w tym czasie kwetiapinę i mianserynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy przy braniu pregi na początku objawy choroby się powiększają jak przy ssri??? :why:

podbijam, jako że wszystko znoszę kiepsko

a nawet bardzo kiepsko ;-(

 

-- 04 lip 2017, 15:39 --

 

Ernest skąd wiesz czy sie nie uzależniłeś?

Twoje objawy teraz mogą być równie dobrze uzależnieniem?

 

-- 04 lip 2017, 15:40 --

 

Czy ktoś z Was odstawiał paroksetynę po wiecej niż 3 latach? lub zmieniał ją na coś innego?

 

-- 04 lip 2017, 15:43 --

 

Tak, ale co z tyciem na predze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem, że się nie uzależniłem? Heh w sumie nie wiem, ale wiem jaki jest czynny stan mojego uzależnienia i aktualnie żadnego objawu nie doświadczam. Uzależnienie to jednak się wiąże z jakimiś zaburzeniami, chociażby braniem jakiś psychoaktywnych substancji. Albo od innych rzeczy. Ja nie mam żadnego takiego czynnika, także nie wiem od czego mógłbym być uzależniony. Chyba tylko od życia bo chcę sobie jeszcze pozwiedzać świat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×