Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, serotoninowiec napisał:

U mnie Prega po dłuższym stosowaniu powodowała płaczliwość i depresję X2.

Pięknie...bo coś te moje przykre stany za często się pojawiają. Myślałem, że anafranil, który dodatkowo biorę jakoś te stany bedzie znosil. Tak po za tym to dziękuję wam,  że podzieliliście się waszymi doświadczeniami. Jakoś mi lepiej jak co nie co wiem 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 07:45, Skitu napisał:

Witam.

Moja dawka dziena to 450 mg ( 150-150-150 ) pytanie mam następujące. Miewacie napady płaczu i poczucia beznadzieji na tym leku? Biorę już od roku i martwi mnie to czy lek już się wypalił tak szybko?

Żeby nie było że wszyscy tak mają - ja osobiście nigdy nie doświadczyłem na pregabalinie takich rzeczy od ponad roku, bo niestety wciąż ją biore. W sumie takie efekty miałem tylko na moklobemidzie, ale to był płacz 24/7 i skala rażenia nieporównywalna do pregabaliny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Samniewiem napisał:

I jeszcze jedno pytanie - przeczytałem w innym wątku na tym forum, że pregabalina osłabia działanie SSRI/SNRI, czy to prawda?

To może dla tego jak brałem wenlafaksyne i pozniej duloksetyne to ich działanie było praktycznie żadne...A z tego co wiem to dość silne SNRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 21:24, Samniewiem napisał:

Benzo przy predze będzie mieć normalne działanie, czy mniejsze/większe?

Nie zauważyłem żadnej różnicy przy xanaxie

 

W dniu 2.02.2023 o 21:55, Samniewiem napisał:

I jeszcze jedno pytanie - przeczytałem w innym wątku na tym forum, że pregabalina osłabia działanie SSRI/SNRI, czy to prawda?

Nie ma żadnych badań które by to potwierdzały, za to odwrotnie np. sertralina może osłabiać działanie przeciwdrgawkowe pregabaliny

 

W dniu 3.02.2023 o 10:31, Skitu napisał:

To może dla tego jak brałem wenlafaksyne i pozniej duloksetyne to ich działanie było praktycznie żadne...A z tego co wiem to dość silne SNRI.

Szanse raczej nie są spore, ale dopóki nie sprawdzisz to sie nie dowiesz. Ja brałem te leki bez pregabaliny i ich działanie również było żadne, jedynie zwiększone pocenie i trudność w osiągnięciu orgazmu, zero pozytywów.

Jeśli u Ciebie nie było też skutków ubocznych to równie dobrze możesz mieć zablokowane enzymy wątrobowe używane przez te leki, albo mnóstwo innych przypadłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina brana w dawce 150 rano czasem 75 w południe.Biore od 16 miesięcy.Wsxystko ok jeżeli chodzi o złagodzenie lęków.Problem nr.jeden , których mam to Zamrożenie uczuć Dwa nie możność płaczu.Trzy od tego momentu przytyłam około 12 kg.Mimo diet nie ruszam z miejsca.Pytanie czy ktoś miał podobnie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ewerest napisał:

Pregabalina brana w dawce 150 rano czasem 75 w południe.Biore od 16 miesięcy.Wsxystko ok jeżeli chodzi o złagodzenie lęków.Problem nr.jeden , których mam to Zamrożenie uczuć Dwa nie możność płaczu.Trzy od tego momentu przytyłam około 12 kg.Mimo diet nie ruszam z miejsca.Pytanie czy ktoś miał podobnie????

Ja 10 kg przytylem i stoi w miejscu, ani więcej ani mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ewerest napisał:

Pregabalina brana w dawce 150 rano czasem 75 w południe.Biore od 16 miesięcy.Wsxystko ok jeżeli chodzi o złagodzenie lęków.Problem nr.jeden , których mam to Zamrożenie uczuć Dwa nie możność płaczu.Trzy od tego momentu przytyłam około 12 kg.Mimo diet nie ruszam z miejsca.Pytanie czy ktoś miał podobnie????


Właśnie apropo tego zamrożenia uczuć. Czy pregabalina zamraża też te dobre? Bo mam wrażenie, że tak, pytanie czy to tylko wrażenie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zabijaka napisał:

Jak odstawić pregabalinę?

Stosowałem ok. półtora miesiąca w dawce nie większej niż 75mg. Czy mogę odstawić z dnia na dzień? Czy muszę robić redukcję?

Mam przejść na Trittico, tylko zastanawiam się jak.

O tym lekarz decyduje nie ludzie z forum 😏 

Zapewne ci powiedział jak to zrobić, chyba że bierzesz i odstawiasz leki na własną rękę 😏 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczebiotka napisał:

O tym lekarz decyduje nie ludzie z forum 😏

O tym zdecyduję ja sam osobiście, a forum jest od tego, żeby poznać doświadczenia innych. Jeden lekarz powie tak, drugi powie tak.

Godzinę temu, Szczebiotka napisał:

Zapewne ci powiedział jak to zrobić, chyba że bierzesz i odstawiasz leki na własną rękę 😏 

Lekarz, który mnie prowadzi jest niedostępny, a miałem niefajny incydent z pregabaliną i chciałbym ją odstawić od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, acherontia styx napisał:

To zostaje Ci konsultacja z lekarzem rodzinnym 🙃

Rodzinny powiedział, żebym odstawił od razu. Tylko, że warszawski lekarz (z IS) powiedział, żebym robił to stopniowo (wchodząc na Trittico). Ten drugi jeszcze nie odpisał na maila w sprawie incydentu, który miałem. Nie chciałbym jeszcze raz doświadczyć tego samego co doświadczyłem przedwczoraj, a co było najprawdopdoobniej właśnie po pregabalinie. Z kolei w ulotkach, na forach piszą, że nie powinno się odstawiać pregabaliny od razu. I dlatego sam nie wiem co myśleć.  🤔 Mam własne teorie, że mój układ GABA jest nieco nadwyrężony długotrwałym zażywaniem zolpidemu, stąd moja ostrożność. A pregabalina jest pochodną GABA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zabijaka napisał:

poznać doświadczenia innych

Doświadczenie a nie sugerować się tym jak robili to inni, bo każdy z nas reaguje inaczej na dany lek. 

1 godzinę temu, zabijaka napisał:

 Lekarz, który mnie prowadzi jest niedostępny

A jakiś inny? 

1 godzinę temu, zabijaka napisał:

miałem niefajny incydent z pregabali 

Tzn?

27 minut temu, zabijaka napisał:

Rodzinny powiedział, żebym odstawił od razu.

🤨 Dobra, ja rodzinnym za bardzo bym się nie sugerowała, dlatego że mi już kilka razy prawie zniszczyli życie. 

Ja ogólnie nigdy tego typu leków nie odstawiam od razu ale dlatego że niestety ja kiepsko reaguje na takie rzeczy. Raz odstawiłam wszystko od razu to myślałam że się przekręce. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×