Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.08.2022 o 16:19, KaC napisał:

Cześć. Od wielu lat biorę pregabalin  w dawce 2 razy dziennie po 150 mg. Zastanawiam się czy odczuliście różnice u poszczególnych producentów leku. Zazwyczaj kupowałam Sandoza, innym razem Mylan, obecnie mam Zentive i czuje się fatalnie. Lek biorę na ból oraz przeciwlękowo i przeciwdepresyjnie. zastanawiam się czy jest możliwe aż takie duże różnice. Podobną sytuację mam z Valdoxanem. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Ja brałem Sandoz 150 mg plus 75 mg i żadnej poprawy po prawie trzech miesiącach. SSRI nie działają anti też nie. Nie wiem czy coś wogole zadziała 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MuminIDM napisał:

 Pregabaline też brałem , ale w dawce 150 mg nie było poprawy. Może taki mix by pomógł na te drżenie i napięcie ?

Brałam różnych koncernów, nie widziałam różnicy w działaniu.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 11:03, acherontia styx napisał:

Swoją drogą dziwne zalecenie lamotryginy na ból głowy i kręgosłupa. Ona nie ma działania p/bólowego. To jest lek stricte p/padaczkowy i stabilizator o delikatnym działaniu antydepresyjnym.

 

To prawda. Lamotrygina w żadnym wypadku nie tłumi bólu. Pregabalina i duloksetyna prędzej mogły by coś takiego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam może trochę dziwne pytanie,ale czy po zarzywaniu pregabaliny,biorę max 300 mg dziennie.

To czy może szumieć w uszach?

I drugie pytanie. Strzelają mi praktycznie każde stawy i zaczęło się to jak zaczolem przyjmować pregabaline,I pytanie czy pregabalina moze to powodować,czy po prostu to nie możliwe.

Proszę napiszcie jak myślicie.

Przyjmuje jeszcze wenlafaksyne 225 mg.

Mirtazapina 30mg.

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

Nie wiem czy pregabalina może mieć jakiś związek ze stawami bo ja mam z nimi problem już dłuższy czas 

ale w uszach też czasem mi szumi. 

 

Ktoś pisał też o jelitach.

 

Debretin to faktycznie dobry lek wspomagający pracę jelit ale mi pomógł bardzo też probiotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, reebok91 napisał:

Czy można łączyć depakine chrono z pregabaliną ?

O to należy zapytać lekarza. Internet twierdzi, że jest istotna interakcja między nimi. 

https://ktomalek.pl/l/interakcje/pomiedzy-lekami

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, biorę 45Mg Mirtora i od kilku 2x75mg Pragiola, chciałem się upewnić czy do takiego zestawu można doraźnie brać xanax 1mg i lub nasen 1xt abl. Patrzyłem że wchodzą między sobą w interakcje ale chyba w niskich dawkach nie powinno się nic dziać. Ktoś stosuje takie połączenie? Też czekam na odpowiedź od lekarza który mi to wszystko przepisał. A Pragila jest fajna, tłumi dość dobrze lęki, szkoda że mój lekarz wcześniej mi tego nie przepisał. Przez 2 dni działanie miałem dość silne, bez problemu spałem na 3 dzień osłabło, też chodzę jak pijany ale powoli to też słabnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zburzony napisał:

@gem78można je łączyć, te interakcje to po prostu nasilenie wzajemnego działania, w niskich dawkach nic poważnego.

 

@zburzony

To w sumie nawet dobrze, mniejszą dawką można osiągnąć zamierzony efekt.

Edytowane przez gem78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, utrapienie napisał:

Ja od długiego czasu jestem na najniższej dawce - 75mg. Zwiększałam do 150, ale cały czas czułam się źle. Wiek, że z początku może tak być, ale to już za długo trwało i zostałam przy tej najniższej dawce. 

 

No właśnie to są te osobnicze działania nieporządane, u mnie na 75mg tylko przez 3 dni było odbijanie się od ścian i tylko 3 dni był najsilniejszy efekt, po tym czasie i skutki uboczne bardzo zmalały i działanie samego leku, teraz wjeżdzam na 75mg rano i 150mg wieczorem zobaczę jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gem78 napisał:

 

No właśnie to są te osobnicze działania nieporządane, u mnie na 75mg tylko przez 3 dni było odbijanie się od ścian i tylko 3 dni był najsilniejszy efekt, po tym czasie i skutki uboczne bardzo zmalały i działanie samego leku, teraz wjeżdzam na 75mg rano i 150mg wieczorem zobaczę jak będzie.

To trzymam kciuki żeby było okej 🙂 Na każdego różne dawki działają inaczej. Od dawna bierzesz pregabalinę?

 

Ja biorę 75mg pregabaliny + 150 mg lamotryginy. Zastanawiam się czy może lamotrygina ma jakiś wpływ na to, że jak wjadę na dawkę 150 mg pregabaliny, to czuję się taka bardzo zmulona? Rozumiem jeszcze jakby utrzymywało się to przez pierwsze kilka tygodni, ale jeśli po ponad miesiącu było tak, no to cóż, wróciłam do tej dawki 75. 😕

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, utrapienie napisał:

Ja biorę 75mg pregabaliny + 150 mg lamotryginy. Zastanawiam się czy może lamotrygina ma jakiś wpływ na to, że jak wjadę na dawkę 150 mg pregabaliny, to czuję się taka bardzo zmulona? Rozumiem jeszcze jakby utrzymywało się to przez pierwsze kilka tygodni, ale jeśli po ponad miesiącu było tak, no to cóż, wróciłam do tej dawki 75. 😕

 

Pregabalinę najlepiej w jak najmniejszej dawce brać, a lamotryginę najlepiej w jak najwyższej tolerowanej. Dlatego, że lamotrygina ma komponentę aktywizująco-przeciwdepresyjną, a pregabalina przeciwlękowo-tłumiącą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, utrapienie napisał:

To trzymam kciuki żeby było okej 🙂 Na każdego różne dawki działają inaczej. Od dawna bierzesz pregabalinę?

 

Ja biorę 75mg pregabaliny + 150 mg lamotryginy. Zastanawiam się czy może lamotrygina ma jakiś wpływ na to, że jak wjadę na dawkę 150 mg pregabaliny, to czuję się taka bardzo zmulona? Rozumiem jeszcze jakby utrzymywało się to przez pierwsze kilka tygodni, ale jeśli po ponad miesiącu było tak, no to cóż, wróciłam do tej dawki 75. 😕

@utrapienie

Biorę już hoho 5 dzień :), przez pierwsze 2 dni byłem jak po przepiciu 2x75mg (rano/wieczór) a dzisiaj już jeździłem autem bo prawie zero zamętu w głowie, wczoraj wziąłem dla testu 110mg, otworzyłem jedną kapsułkę i na oko wyliczyłem ilość, też większej różnicy nie było, możliwe że lepiej toleruję ten lek. Biorę Mirtę 45mg i też większego halo nie ma, ale jak wdrażałem Escitil 5mg przez tydzień to chodziłem po ścianach i myślałem że tracę zmysły, kończyny górne mnie tak piekły jakby ktoś je przypalał do tego prądy przechodzące, tułów jedna czerwona piekąca plama która nasilała się po każdym nawet najmniejszym lękiem. Po tygodniu minęło, ale brałem do g. tylko 2 miesiące bo jeszcze inne efekty uboczne dawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 12:26, spectre napisał:

Cześć,

 

Obecnie jestem na pregabalina 75, sertagen 50, trittico cr 75 diagnoza" inne stany lekowe.

 

Czy jak schodziliście z pregabaliny to od razu czy z dawki 75 stopniowo? Pytam rozeznawczo, wizyta u lekarza za 3 tyg

Ja zszedłem od razu z dawki 300 mg/doba, gdyż wyszedł mi po tym leku tzw. wyprysk potnicowy (takie plamki-grudki) na rękach i na stopach. Czy pomagał... Sam nie wiem. Zaszkodził z tytułu ww. wyprysku.

Edytowane przez drjeckylmrhyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać pregabalinę. Docelowo 150mg wieczorem. Narazie biorę 75mg (zawsze zaczynam od niższych, żeby zobaczyć jak się czuję, bo jestem wrażliwy na leki). 

Dziwnie się czuję na następny dzień. Taki jakby lekko pijany, odurzony. Nie czuję lęku, ale też nie powiedziałbym, że jestem spokojny. Takie są reakcje po tym leku? Czy to powszechne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zabijaka napisał:

Zacząłem brać pregabalinę. Docelowo 150mg wieczorem. Narazie biorę 75mg (zawsze zaczynam od niższych, żeby zobaczyć jak się czuję, bo jestem wrażliwy na leki). 

Dziwnie się czuję na następny dzień. Taki jakby lekko pijany, odurzony. Nie czuję lęku, ale też nie powiedziałbym, że jestem spokojny. Takie są reakcje po tym leku? Czy to powszechne?

Raczej tak. Pregabalina trochę tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×