Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.07.2022 o 15:51, MarekWawka01 napisał:

 

Myślę, że ważniejsze były by opinie pacjentów, a nie lekarzy odnośnie leków, ponieważ to my je bierzemy i odczuwamy ich skutki, a nie lekarze. Jeżeli jest coraz gorzej na jakimś leku, to raczej organizm się do niego nie przyzwyczai, tylko będzie dawać sygnały, że ta substancja nie wpływa na niego dobrze... Koniecznie mu powiedz o tych skutkach, które utrudniają ci funkcjonowanie. Tylko nie wiem co innego byś mógł dostać, bo nie wiem na co tą pregabalinę bierzesz...

 

Pregabaline mam przepisane na stany lękowe i pomaga na ataki paniki bo spadły praktycznie do zera, zostały najwyżej chwilowe kołatania serca i oblanie zimnym potem. Ale nieustanny niepokój w sytuacji wyjścia z domu jest nadal i bardzo trudno jest mi myśleć kiedy tylko wyjdę z mieszkania. Jest więc lęk uogólniony plus uczucie otępienia przez pregabaline. Będę próbować wyciągnąć od lekarza coś innego jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie prega działa pobudzająco, biorę 75 lub 150 mg 2 razy dziennie i po wzięciu odczuwam przypływ energii, znika zmęczenie itp., czuję też większą pewność siebie i odrobinę agresji, ale to może wynikać z tego że biorę CRF i pregabalina znosi jakieś hamulce. Generalnie zupełnie inaczej myślałem że ten lek będzie działać, bardziej jak benzodiazepiny ale na pewno jest to działanie pozytywne, choć na początku powodował u mnie silny lęk paradoksalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bilshon napisał:

Byłam dziś u neurologa i zalecił odstawić pregabalin i przepisał lamotryginę (m.in. na bóle głowy i kręgosłupa).

Nie zapytałam niestety czy mogę tak z dnia na dzień przejść z pregabaliny na lamotryginę. Podpowiecie?

Możesz z tym, że z pregabaliny nie schodziłabym z dnia na dzień tylko stopniowo równocześnie włączając powoli lamotryginę. Te dwa leki na pewno można brać razem, bo ja sama brałam przez 2 lata ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acherontia styx napisał:

Swoją drogą dziwne zalecenie lamotryginy na ból głowy i kręgosłupa. Ona nie ma działania p/bólowego. To jest lek stricte p/padaczkowy i stabilizator o delikatnym działaniu antydepresyjnym.

Są podejrzenia że te bóle są wynikiem zbyt silnego napięcia mięśniowego co też powoduje różne uciski na żyły itp. A napięcie wynika z kolei ze stresu i lęków. Nie wiem ile trzeba czekać na pierwsze efekty lamotryginy ale mam nadzieję że nie za długo 🥴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bilshon napisał:

Są podejrzenia że te bóle są wynikiem zbyt silnego napięcia mięśniowego co też powoduje różne uciski na żyły itp. A napięcie wynika z kolei ze stresu i lęków. Nie wiem ile trzeba czekać na pierwsze efekty lamotryginy ale mam nadzieję że nie za długo 🥴

No lamotrygina na lęki na pewno nie pomoże, bo nie ma działania p/lękowego. Zresztą spektakularnych efektów bym nie oczekiwała, bo to lek, który działa raczej w tle, a inna sprawa, że zanim dojdzie się do dawki terapeutycznej to i tak musi minąć z 2-3 tyg. przez to, że wzięte od razu 50 czy tam 100mg na 90% skończy się wysypką i tyle będzie lamotryginy (ja na dawkę 200mg wchodziłam 2 miesiące), ale na pewno lekarz Ci rozpisał wchodzenie na ten lek.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 14:08, Bilshon napisał:

 

Pregabaline mam przepisane na stany lękowe i pomaga na ataki paniki bo spadły praktycznie do zera, zostały najwyżej chwilowe kołatania serca i oblanie zimnym potem. Ale nieustanny niepokój w sytuacji wyjścia z domu jest nadal i bardzo trudno jest mi myśleć kiedy tylko wyjdę z mieszkania. Jest więc lęk uogólniony plus uczucie otępienia przez pregabaline. Będę próbować wyciągnąć od lekarza coś innego jednak.

Spróbuj cos co działa na dopamine w takiej sytuacji. 

Najlepsze wspomagacze bez recepty: Omega 3, CDP Cholina, Urydynox, probiotyki Sanprobi, przy lęku najlepiej Sanprobi Stress. 

Sam się przekonałem, że działają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 16:40, Bilshon napisał:

Czy zawroty i uczucie bycia zombie które zapodała mi pregabalina kiedyś minie ?

Dni mijają i nie jest lepiej. Na razie nie mam silnych ataków paniki ale strach przed wyjściem np do sklepu gdzie jest zbyt dużo ludzi utrzymuje się nadal.

Przez zawroty głowy chodzę czasem od ściany do ściany. Ale najgorsze jest chyba uczucie bycia taką kłodą drewna. Pijaną kłodą. Zapominam słów albo ich znaczenia, czuję otępienie i ciężko czasem zbudować logiczne zdania. Wielki problem z rozumieniem tekstu czytanego. Ospałość, senność - wykańcza.

Lekarz wciąż powtarza że to taki wspaniały lek. Ale nie ma nic innego na lęki? Czegoś przy czym nie będę się zastanawiać jak się nazywam i gdzie mieszkam? 😕 mam mózg jak z waty i jak np muszę wypełnić jakiś formularz to mam wrażenie że wpisuję głupoty nawet przy wpisywaniu imienia. Dziś wchodząc na forum w dział z lekami czytam "pregabalina" i zastanawiam się "czy to jest ten lek który biorę? czy on się tak nazywa? jakoś to słowo brzmi dziwnie, nie wiem, pewności nie mam".

Nie da się tak żyć 😕 

Mi szybko minęły zawroty głowy i było można powiedzieć lepiej ale chyba tolerancją wzrosła i podwyższam dawkę a i tak miałam bardzo mała bo 2x50 teraz wchodzę na 2x75 i zobaczę jak to będzie .. ale nie chce też podwyższać w nieskończoność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 13:52, acherontia styx napisał:

No lamotrygina na lęki na pewno nie pomoże, bo nie ma działania p/lękowego. Zresztą spektakularnych efektów bym nie oczekiwała, bo to lek, który działa raczej w tle, a inna sprawa, że zanim dojdzie się do dawki terapeutycznej to i tak musi minąć z 2-3 tyg. przez to, że wzięte od razu 50 czy tam 100mg na 90% skończy się wysypką i tyle będzie lamotryginy (ja na dawkę 200mg wchodziłam 2 miesiące), ale na pewno lekarz Ci rozpisał wchodzenie na ten lek.

Zaczęłam wg zaleceń lekarza od dawki 25mg dwa razy dziennie przez 2 tygodnie i teraz mam brać 50mg dwa razy dziennie. Póki co nic się złego na niej nie dzieje a głowa faktycznie rzadziej boli a to zawsze jakaś ulga. Bóle miałam już codziennie a teraz tak 2-3 dni w tygodniu.

Czekam na wizytę do swojego psychiatry żeby dołożył jeszcze coś przeciwlękowego zamiast tej pregabaliny którą musiałam odstawić jednak.

A co masz na myśli mówiąc, że lamotrygina „działa w tle”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 21:18, rixaa napisał:

Mi szybko minęły zawroty głowy i było można powiedzieć lepiej ale chyba tolerancją wzrosła i podwyższam dawkę a i tak miałam bardzo mała bo 2x50 teraz wchodzę na 2x75 i zobaczę jak to będzie .. ale nie chce też podwyższać w nieskończoność 

Z tego co wiem to 100mg na dobę to faktycznie mała dawka więc bez obaw. Lekarz mi kiedyś mówił że bierze się po 150 lub nawet 300mg na dobę w razie potrzeby. Ale osobiście bym sie chyba z łóżka nie podniosła po takiej dawce 🫣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 19:10, Miniu_25 napisał:

Spróbuj cos co działa na dopamine w takiej sytuacji. 

Najlepsze wspomagacze bez recepty: Omega 3, CDP Cholina, Urydynox, probiotyki Sanprobi, przy lęku najlepiej Sanprobi Stress. 

Sam się przekonałem, że działają. 

A dziękuje bardzo, mam problemy jelitowe więc probiotyki jak najbardziej wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bilshon napisał:

Z tego co wiem to 100mg na dobę to faktycznie mała dawka więc bez obaw. Lekarz mi kiedyś mówił że bierze się po 150 lub nawet 300mg na dobę w razie potrzeby. Ale osobiście bym sie chyba z łóżka nie podniosła po takiej dawce 🫣

Ja brałam 300mg na dobę przez jakiś czas, a od początku biorę 200mg, czyli już 6 lat, z małą przerwą na 300mg. W samopoczuciu jeśli chodzi o jakieś przymulenie czy coś to nic nie zmienia, ona mnie nigdy nie zamulała, czy brałam 25 mg jak wchodziłam na lek, czy 300mg. Przy wejściu na 300mg miałam tylko przejściową wysypkę.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię chyba 2 podejście do pregabaliny z tym że kiedyś doszedłem do 300mg i można powiedzieć że działanie cienkie jak dla mnie. Gdybym drugi raz wszedł max na 600 i dalej bez szału to lekarz może jeszcze przekroczyć dawkowanie powiedzmy na 800mg czy to już nierealne ? Bo się z drugiej strony zastanawiam czy warto ponownie próbować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie - od 2 tyg biorę prege zentiva i doszedłem do dawki 2x150 w/g zaleceń psychiatry. Samopoczucie fatalne, zawroty głowy i brak utrzymania równowagi a stan psychiczny bez zmian. W pracy myślą że chodzę nachlany. Lek mam przepisany na fobię społeczną z napadami paniki oraz agorafobię żeby łagodniej odstawić benzo (Tranxene) które brałem wcześniej (za długo w dawce 20mg przez 8 miesięcy) na te zabużenia. Lekarz powiedział , że jak nie będzie poprawy po pregabalinie to ją odstawić (nie mówił jak) i mam zacząć brać Paroxetyne, która obniża próg drgawkowy i przy odstawianiu benzo można nawet dostać padaczki.

Wizytę mam za 1,5 mies i nie wiem które zło gorsze Pregabalina czy Paroksetyna?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Miniu_25 napisał:

To jak masz problemy jelitowe to powinieneś też pobrać Debutrin (jest bez recepty) albo któryś z jego zamienników. Jest też skuteczny. 

Stosuje go od niedawna ale podobno trzeba dosyć długo brać żeby były dobre efekty. Na razie mam wrażenie że jest nieco lepiej. Dzięki za polecenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od wielu lat biorę pregabalin  w dawce 2 razy dziennie po 150 mg. Zastanawiam się czy odczuliście różnice u poszczególnych producentów leku. Zazwyczaj kupowałam Sandoza, innym razem Mylan, obecnie mam Zentive i czuje się fatalnie. Lek biorę na ból oraz przeciwlękowo i przeciwdepresyjnie. zastanawiam się czy jest możliwe aż takie duże różnice. Podobną sytuację mam z Valdoxanem. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś stosował z was pregabaline z anafranilem ? Biorę aktualnie 100 mg anafranilu , ale strasznie nie wiem czy od tego leku trzęsie i jest mega spięty. SSRI i SNRI na mnie nie działają. Pregabaline też brałem , ale w dawce 150 mg nie było poprawy. Może taki mix by pomógł na te drżenie i napięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×