Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lilith napisał:

To nie jest duża dawka. Całkiem możliwe, że nawet nie odczujesz jej braku. A jak masz obawy, to pogadaj z lekarzem - może rozpisze Ci tak, że najpierw zmniejszysz dawkę o połowę, pobierzesz tak z miesiąc i później do zera. No, ale to już decyzja lekarza.

 

Źle wspominam mirtor. Działał dokładnie miesiąc i nie pozostawił niczego poza spadkiem libido i zwiększeniem wagi. Od Mirtoru była gorsza tylko olanzapina - po niej przez miesiąc przytyłam 15 kg. Koszmar.

Biorę mała dawkę mirtoru bo 7.5 mg i powiem szczerze ze boję się go odstawić bo śpię po nim dobrze,ale rano nie moge się ogarnąć, jestem bardzo senna w dzień no i te +15 kg. Ten wzrost wagi przekonał lekarza żeby odstawić natychmiast,boje się zejścia że wrócą lęki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2022 o 12:40, Lilith napisał:

Rok temu lekarz próbował stopniowo ją zmniejszać, ale razem z mniejszą dawką zaczęły się problemy. Na całkowitym zerze wytrzymałam miesiąc. Był to miesiąc męczarni.

 

W dniu 28.06.2022 o 15:39, Lilith napisał:

Zdecydowanie. Nie mam ataków lękowych mimo zawieruchy w życiu zawodowym. a to już naprawdę dużo.

 

Czyli to lek zdecydowanie dla ciebie 🙂 Też wspominałaś coś o jelicie drażliwym, na który pregabalina też podobno ci bardzo pomaga.

 

W dniu 21.06.2022 o 17:18, Marcelina 28 napisał:

Biorę mała dawkę mirtoru bo 7.5 mg i powiem szczerze ze boję się go odstawić bo śpię po nim dobrze,ale rano nie moge się ogarnąć, jestem bardzo senna w dzień no i te +15 kg. Ten wzrost wagi przekonał lekarza żeby odstawić natychmiast,boje się zejścia że wrócą lęki...

 

Nie no 15kg to naprawdę sporo. Ja nawet na olanzapinie tyle nie zdążyłem przytyć. Trzeba by rzeczywiście coś pokombinować innego. Choć ja i tak jestem dziwnym przypadkiem, bo biorąc taką dość sporawą dawkę kwetiapiny schudłem zamiast przytyć. Teraz ważę 78kg, a przed jej braniem ważyłem jakieś 80 z hakiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na lekką nerwicę, głównie fiksuję się na punkcie własnego zdrowia. Ostatnio po latach spokoju, zakręciłem się na punkcie bezsenności, ponieważ sporadycznie miewałem nieprzespane noce, wywołane powrotem z Home Office do biura. Trwało to kilka miesięcy  iw końcu miałem dość (zdarzały się dwie nie przespane noc pod rząd, później tydzień spokój i tak w kółko, co już mnie dobijało). Od psychiatry dostałem sertalinę, pregabalinę i trazadon (Tricctico). I teraz przejdę do sedna mojego wpisu. Czy pragabelina w dawce 75mg na noc, a docelowo 36,5-36,5-75mg działa sedatywnie i usypiająco, czy tylko poprawia jakość snu, który mam zaburzony przez nerwicę i zafiskowanie się na tym punkcie? Pytam, ponieważ nie chciałbym się uzależnić psychicznie, żeby później przed ostawieniem nie dręczyły mnie myśli, że śpię, bo coś biorę, wolałbym być czysty pod tym względem, tak żeby po odstawieniu leku bezsenność nie wróciła (no wiece, nic nie wziąłem, to ciekawe, czy zasnę i tego typu myśli, jak to przy nerwicy). Jak wspomniałem, biorę również Tricctico 50mg i wiem, że on już sedatywnie działa, ale chcę z niego zejść możliwe jak najszybciej (jak wkręci się Sertalina i trochę ogarnie mnie i moje natrętne myśli w ciągu dnia), ale nie wiem jak to jest z tą pragebaliną w dawkach, które mam przepisane. Dzięki z góry za pomoc. P.S. A może ktoś również miał tego typu problem ze spaniem i sobie poradził? Pokrzepiające wiadomości zawsze w cenie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okropne zawroty głowy na pregabalinie. Nawet przy dawce 75mg. Jest szansa że po jakimś czasie to minie? Lekarz przepisał mi pregabalinę jako dodatek do brintellixu żeby pomogła na lęki ale przez nią obijam się od ściany do ściany i czuję się jak na haju albo po alkoholu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 11:22, Bilshon napisał:

Okropne zawroty głowy na pregabalinie. Nawet przy dawce 75mg. Jest szansa że po jakimś czasie to minie? Lekarz przepisał mi pregabalinę jako dodatek do brintellixu żeby pomogła na lęki ale przez nią obijam się od ściany do ściany i czuję się jak na haju albo po alkoholu. 

Ja na początku miałem lekkie zawroty głowy ale minęły po ok 2-3 tygodniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 14:33, Lilith napisał:

Zastanawiałam się, dlaczego mną tak ostatnio szarpie...okazało się, że jak wstawałam rano, to zapominałam brać pregabalinę i tak w sumie już od kilku dni. Dzisiaj położyłam sobie ją na stoliku i wzięłam blister do torebki na wieczorny budzik. Ot, nie ma to jak samemu zrobić sobie kuku.

 

Moją metodą na pamiętanie o lekach jest kładzenie ich w kasetce na leki rozdzielonej na rano i wieczór, na szafce nocnej koło łóżka. Leki biorę tylko na rano i wieczorem. Kiedy wstaję to widzę od razu kasetkę przy łóżku na szafce i pamiętam o braniu. No i tak samo jak szykuję się spać, to pamiętam, że muszę wziąć leki, bo stoją sobie na szafeczce koło łóżka 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lilith napisał:

Ja mam ponastawiane budziki, ale wiesz jak to jest...budzik się wyłączy, coś innego rozproszy uwagę i się zapomina.

 

Ja nigdy bym nie wpadł na ustawianie budzika na leki. U mnie w liceum raz była sytuacja, że dziewczynie zadzwonił budzik na branie leków podczas matury. Także z tymi budzikami to lipna sprawa według mnie, ale co kto woli 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu zdecydowałam się zacząć brać pregabaline.

Dawka 50-0-50 jako dodatek do asentry 100mg , zaczęłam od mniejszych dawek bo ja panikara , teraz już weszłam prawie na pełne dawki 50mg .. na początku miałam jakieś dziwne sytuacje jakby niespokojnego serca ale minęło, do tego zdarzają się zaparcia i od dwóch dni nam już biorę full dawkę zawroty głowy jakbym pijana była .. mam nadzieję, że to przejdzie bo dosłownie chodzić się nie da momentami, co do lęków jest lepiej, mam agorafobię , dziś byłam trochę dalej od domu niż zwykle ale nadal jak jechałam w pewnym momencie mam taką niepewność i blokadę żeby jechać jeszcze dalej , czy jest szansa, że to się jeszcze rozkręci ? Czuję że jest lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 11:12, rixaa napisał:

Wkoncu zdecydowałam się zacząć brać pregabaline.

Dawka 50-0-50 jako dodatek do asentry 100mg , zaczęłam od mniejszych dawek bo ja panikara , teraz już weszłam prawie na pełne dawki 50mg .. na początku miałam jakieś dziwne sytuacje jakby niespokojnego serca ale minęło, do tego zdarzają się zaparcia i od dwóch dni nam już biorę full dawkę zawroty głowy jakbym pijana była .. mam nadzieję, że to przejdzie bo dosłownie chodzić się nie da momentami, co do lęków jest lepiej, mam agorafobię , dziś byłam trochę dalej od domu niż zwykle ale nadal jak jechałam w pewnym momencie mam taką niepewność i blokadę żeby jechać jeszcze dalej , czy jest szansa, że to się jeszcze rozkręci ? Czuję że jest lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno.

 

Te zawroty głowy powinny minąć. Co do reszty ciężko powiedzieć, być może będzie potrzeba zwiększenia dawki, bo 100mg na dobę to jest mało. Dawka minimalna to 150mg.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 11:32, acherontia styx napisał:

Te zawroty głowy powinny minąć. Co do reszty ciężko powiedzieć, być może będzie potrzeba zwiększenia dawki, bo 100mg na dobę to jest mało. Dawka minimalna to 150mg.

Powoli mijaja. Tak chyba zrobię że doloze 50 po południu bo może faktycznie mało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zawroty i uczucie bycia zombie które zapodała mi pregabalina kiedyś minie ?

Dni mijają i nie jest lepiej. Na razie nie mam silnych ataków paniki ale strach przed wyjściem np do sklepu gdzie jest zbyt dużo ludzi utrzymuje się nadal.

Przez zawroty głowy chodzę czasem od ściany do ściany. Ale najgorsze jest chyba uczucie bycia taką kłodą drewna. Pijaną kłodą. Zapominam słów albo ich znaczenia, czuję otępienie i ciężko czasem zbudować logiczne zdania. Wielki problem z rozumieniem tekstu czytanego. Ospałość, senność - wykańcza.

Lekarz wciąż powtarza że to taki wspaniały lek. Ale nie ma nic innego na lęki? Czegoś przy czym nie będę się zastanawiać jak się nazywam i gdzie mieszkam? 😕 mam mózg jak z waty i jak np muszę wypełnić jakiś formularz to mam wrażenie że wpisuję głupoty nawet przy wpisywaniu imienia. Dziś wchodząc na forum w dział z lekami czytam "pregabalina" i zastanawiam się "czy to jest ten lek który biorę? czy on się tak nazywa? jakoś to słowo brzmi dziwnie, nie wiem, pewności nie mam".

Nie da się tak żyć 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bilshon napisał:

Zapominam słów albo ich znaczenia, czuję otępienie i ciężko czasem zbudować logiczne zdania. Wielki problem z rozumieniem tekstu czytanego. Ospałość, senność - wykańcza.

Lekarz wciąż powtarza że to taki wspaniały lek. Ale nie ma nic innego na lęki? Czegoś przy czym nie będę się zastanawiać jak się nazywam i gdzie mieszkam? 😕 mam mózg jak z waty i jak np muszę wypełnić jakiś formularz to mam wrażenie że wpisuję głupoty nawet przy wpisywaniu imienia.

 

Na mnie pregabalina działała podobnie jak na ciebie, czyli po prostu FATALNIE... Musiałem odstawić, bo było tylko coraz gorzej. Zdaniem mojego lekarza ona taka bardziej tłumiąca, odcinająca. Na lęki jest sporo leków, tylko musisz z lekarzem pogadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 20:04, MarekWawka01 napisał:

 

Na mnie pregabalina działała podobnie jak na ciebie, czyli po prostu FATALNIE... Musiałem odstawić, bo było tylko coraz gorzej. Zdaniem mojego lekarza ona taka bardziej tłumiąca, odcinająca. Na lęki jest sporo leków, tylko musisz z lekarzem pogadać. 

Właśnie szczerze mówiąc wkurza mnie kiedy mówię lekarzowi o tych skutkach pregabaliny a słyszę jaki to wspaniały lek i nie ma lepszego. Mam nadzieję, że na kolejnej wizycie uda mi się stanowczo prosić o coś innego...
Na razie męczę się z tym lekiem do czasu wizyty u neurologa, bo nieco pomaga mi na bóle głowy i mięśni ale później nie chce już tego leku znać. To już trzecie podejście i nie mogę się do niego przyzwyczaić za nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bilshon napisał:

Właśnie szczerze mówiąc wkurza mnie kiedy mówię lekarzowi o tych skutkach pregabaliny a słyszę jaki to wspaniały lek i nie ma lepszego. Mam nadzieję, że na kolejnej wizycie uda mi się stanowczo prosić o coś innego...
Na razie męczę się z tym lekiem do czasu wizyty u neurologa, bo nieco pomaga mi na bóle głowy i mięśni ale później nie chce już tego leku znać. To już trzecie podejście i nie mogę się do niego przyzwyczaić za nic .

 

Myślę, że ważniejsze były by opinie pacjentów, a nie lekarzy odnośnie leków, ponieważ to my je bierzemy i odczuwamy ich skutki, a nie lekarze. Jeżeli jest coraz gorzej na jakimś leku, to raczej organizm się do niego nie przyzwyczai, tylko będzie dawać sygnały, że ta substancja nie wpływa na niego dobrze... Koniecznie mu powiedz o tych skutkach, które utrudniają ci funkcjonowanie. Tylko nie wiem co innego byś mógł dostać, bo nie wiem na co tą pregabalinę bierzesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×