Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Schodził ktoś z ok. 150mg ed (brane przez kilka miesięcy prawie codziennie + czasem wyższe dawki)? Wiem, że niska dawka, ale dosyć mocno objawy odstawienne siadają mi na psychice, zwłaszcza w nocy, intensywne sny, budzenie się, kołatanie serca, koszmary, a potem zmęczenie za dnia i brak motywacji. Od ok. miesiąca biorę tylko co kilka dni 150mg. Kiedy to minie?

 

Ja brałam dawki 150-200mg przez 2 lata odstawiłam bez żadnego problemu w przeciągu 4 dni do 0. 
Do tygodnia-dwóch powinno minąć. Powiedz tylko czy od razu zszedłeś do 0 czy stopniowo? Jak źle znosisz odstawienie to lepiej to mimo wszystko robić stopniowo jeśli nie ma wskazań do nagłego odstawienia, niech się receptory przyzwyczają, że muszą sobie radzić bez leku :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OSTATNIEJ CHWILI: 10 dzień brania pregabaliny zentiva (4 dni 0-0-75; 6 dni 75-0-75) dzisiaj czuje się trochę jak bym był pijany/na delikatnym kacu. Efekt pregabaliny chyba z -5% mniejszy lęk i fobia. Loteria dla czytelników (główna wygrana to satysfakcja) za ile dni/tygodni/miesięcy pójdę do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, acherontia styx napisał:

Ja brałam dawki 150-200mg przez 2 lata odstawiłam bez żadnego problemu w przeciągu 4 dni do 0. 
Do tygodnia-dwóch powinno minąć. Powiedz tylko czy od razu zszedłeś do 0 czy stopniowo? Jak źle znosisz odstawienie to lepiej to mimo wszystko robić stopniowo jeśli nie ma wskazań do nagłego odstawienia, niech się receptory przyzwyczają, że muszą sobie radzić bez leku :P 

Stwierdziłem, że pojadę cold turkey, no bo dawki, które brałem nie były porażające. + mam kapsułki 150mg, a nie lubię połykać proszku rozpuszczonego.

20 godzin temu, Dagmarek napisał:

Dobowa dawka 150mg i takie objawy odstawienne ??? To ja się boję co będzie jak ja będę odstawiać przy 250mg .... przeraża mnie to 😮  teraz jest super ...

Nie chcę straszyć, czy tragizować. Generalnie odstawienie jest lekkie, ale z uwagi na jego specyfikę akurat ja źle je znoszę, bo np. zmniejszenie energii na odstawieniu powoduje, że zaczynam się obwiniać o marnowanie życia itd. Nie musisz się bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dagmarek napisał:

Ale nadal nie rozumiem kontekstu. Tzn że ciężko odstawić,czy że jest jakieś zejście przy odstawianiu? 😀  czy że łatwo się odstawia 

Zejście jest lub nie - ale generalnie jest. A jak jest to na pewno jest lżejsze niż zejście z benzodiazepin, a czy jest łatwe - zależność indywidualna. Miałem dwa cykle na pregabalinie, raz musiałem stopniowo zbijać z dawki, a za drugim razem zszedłem odrazu - i zejścia nie miałem.

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 19:35, Psychoanalepsja_SS napisał:

Schodził ktoś z ok. 150mg ed (brane przez kilka miesięcy prawie codziennie + czasem wyższe dawki)? Wiem, że niska dawka, ale dosyć mocno objawy odstawienne siadają mi na psychice, zwłaszcza w nocy, intensywne sny, budzenie się, kołatanie serca, koszmary, a potem zmęczenie za dnia i brak motywacji. Od ok. miesiąca biorę tylko co kilka dni 150mg. Kiedy to minie?

 

 

Minie po tygodniu. Najlepiej brac coś na sen - trazodon, hydroksyzynę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Potejto napisał:

A oprócz tego dostałaś coś jeszcze? Pregabalina to bardzo skuteczny lek tylko musisz dać mu trochę czasu żeby się rozkręcił co najmniej 2 tygodnie. Ważna też jest regularność zażywania

Nie. Tylko to.

Na lęki biore jeszcze afobam 1mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Niestety regularnie

Pregabalina jest dobra na zejście z benzodiazepin, wpierdzielenie sie w benzo to tragedia przy zejściu niestety. Pomyśl może o zejściu jeżeli jesteś w stanie, chociaż o redukcji dawki, oczywiście z lekarzem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Hooded Spirit napisał:

Pregabalina jest dobra na zejście z benzodiazepin, wpierdzielenie sie w benzo to tragedia przy zejściu niestety. Pomyśl może o zejściu jeżeli jesteś w stanie, chociaż o redukcji dawki, oczywiście z lekarzem. 

Nie wiem czy dam rade. Afobam mnie ratuje z poważnych lęków.

Jakich skutków ubocznych po pregabalinie mam sie spodziewać bo ja chodze do pracy i musze w pracy myśleć i byc na chodzie

Edytowane przez Lusesita Dolores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Nie wiem czy dam rade. Afobam mnie ratuje z poważnych lęków.

Jakich skutków ubocznych po pregabalinie mam sie spodziewać bo ja chodze do pracy i musze w pracy myśleć i byc na chodzie

Mnie spotkały lekkie zaburzenia równowagi i rozmyte widzenie ale to tylko przez pierwsze tygodnie zanim się organizm nie przyzwyczaił do leku. Poza tym te skutki uboczne były w tak słabym nasileniu że nie utrudniały mi pracy lub jazdy samochodem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Potejto napisał:

Mnie spotkały lekkie zaburzenia równowagi i rozmyte widzenie ale to tylko przez pierwsze tygodnie zanim się organizm nie przyzwyczaił do leku. Poza tym te skutki uboczne były w tak słabym nasileniu że nie utrudniały mi pracy lub jazdy samochodem 

Lekarka kazała mi brać przez 4 dni całą tabletke na noc a po 4 dniach - dzien- noc.

Ja sobie tak myśle że może zaczne od połówki zanim wezme calą

Czy te tabletki mają podziałke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Lekarka kazała mi brać przez 4 dni całą tabletke na noc a po 4 dniach - dzien- noc.

Ja sobie tak myśle że może zaczne od połówki zanim wezme calą

Czy te tabletki mają podziałke?

 

ja miałem w kapsułkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Lekarka kazała mi brać przez 4 dni całą tabletke na noc a po 4 dniach - dzien- noc.

Ja sobie tak myśle że może zaczne od połówki zanim wezme calą

Czy te tabletki mają podziałke?

ja zażywam pregabalina zentiva i ona nie ma podziałki, jest w kapsułkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×