Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób które brały Pregabalinę jak i również Benzo. 

Chcę zejść z Clonazepam całkowicie (biorę tylko na noc 1 mg dwa-trzy razy w tygodniu). 

Czy ktoś stosował Pregabalinę zamiast i udało się odstawić Benzo całkowicie?

Mam brać Preg. tylko na noc przez spore problemy ze snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pewnie że może Ci się przydać pregabalina w odstawce klonzepamu, poczytaj wątek

 Klonazepam to twardy zawodnik, z moich doświadczeń to pregabalina jest łagodniejsza w odstawce a działanie ma takie samo jak benzodiazepiny więc jest to nieco przedłużanie agonii ale faktycznie, jest to jakieś wyjście łagodzące nieco zejście z klonazepamu. Brałem po odstawce klonazepamu przez jakiś czas. Pozdrawiam i szczęścia w odstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od października łykam pregabalinie 75mg rano i wieczorem 75mg lamitrin biorę miałem brać zoloft szkodził na mnie teraz cierpię na nerwice lękową ataki paniki duszności też nerwicy serca nie miałem czy pregabalina mogła przestać działać czy mogła się pojawić u mnie nerwica serca mam bóle klatce piersiowej grudniu miałem też przeszło po kilku dni teraz znowu też mam bóle klatce piersiowej ekg wykazało 100 uderzeń na sekundę reszta czysto co mi pomoże na nerwice serca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pellleryna napisał:

Znam tę stronę, interesuje mnie jednak opinia kogoś, kto próbował kombinacji pregabaliny z adaptogenami.

 

Pregabalina nie jest metabolizowana więc właściwie nie daje interakcji. Jest dość bezpieczna przy eksperymentach z adaptogenami. Tutaj coś wspomniałem: link

 

Polecam artykuł: Niepożądane efekty interakcji leków psychotropowych z produktami leczniczymi i suplementami diety zawierającymi wyciągi roślinne - Jarosław Woroń, Marcin Siwek

 

 

Edytowane przez proks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Pregabalinę od trzech dni tylko na noc 0,75 na problemy ze snem (spowodowane nerwicą). Zasypiam w miarę ok, jednak rano jestem zamulona. Ciężko się obudzić, wstać i po 2-3 godzinach najchętniej znowu bym się położyła. Czuje się też dziwnie zdezorientowana, nie miałam tak wcześniej. Nie jest to lęk ale dziwne uczucie. 

Czy to przejdzie i czy jest to możliwe że organizm dopiero się przyzwyczaja? Czy miał ktoś podobne doświadczenia?

Nie wiem czy kontynuować branie leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek musi osiągnąc pożądane stężęnie w organizmie aby był skuteczny, musi trochę dni minąć, objawy które opisujesz mogą występować na początku i powinny minąć gdy organizm zacznie się przyzwyczajać. U mnie po zmianie dawki około 5 dni trwał okres adaptacji leku (mieszanie w głowie, dezorientacja itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, proks napisał:

Można tylko liczyć na to, że się przyzwyczai. Bo stężenie to będzie sinusoida jak bierzesz 1x dziennie.

Czyli z reguły Pregabalinę bierze się częściej niż raz dziennie?

Mam brać tylko na noc na problemy ze snem.

Czy brana w ciągu dnia nie zamula za bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, proks napisał:

 

Pregabalina nie jest metabolizowana więc właściwie nie daje interakcji. Jest dość bezpieczna przy eksperymentach z adaptogenami. Tutaj coś wspomniałem: link

 

Polecam artykuł: Niepożądane efekty interakcji leków psychotropowych z produktami leczniczymi i suplementami diety zawierającymi wyciągi roślinne - Jarosław Woroń, Marcin Siwek

 

 

Dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ophelia napisał:

Czyli z reguły Pregabalinę bierze się częściej niż raz dziennie?

Mam brać tylko na noc na problemy ze snem.

Czy brana w ciągu dnia nie zamula za bardzo?

Ja brałam dwa razy dziennie, ale nie pamiętam czy łącznie brałam dwie tabletki czy trzy.

Mnie przy większych dawkach zamulała i byłam dosyć senna, ale może to dlatego, że brałam ją rano. Jedna na wieczór nic takiego nie robiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Pregabalinę na leczenie bezsenności (diagnoza depresja). Lekarz mi przepisał 0-1-2, ale to jest koszmarna dawka. Brałem przez parę dni jedną (150mg) po południu. Lekko rozluźniała, poprawiała nastrój, czułem się wyluzowany, a wieczorem senny. Postanowiłem sprawdzić wytyczne lekarza: wczoraj na wieczór dołożyłem kolejną dawkę czyli łącznie 300mg. Czułem się tak splątany jakbym spalił jointa i wypił parę piw. Na jedno oko widziałem inaczej, na drugie inaczej. Nie czułem swojego ciała. Chodziłem po swoim mieszkaniu, jakbym chodził po obcym terenie. Strasznie dziwne uczucie. Poprzestanę na 150mg, czyli jednej w ciągu dnia, ewentualnie wcale. Pregabalina dla mnie to siekiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zabijaka jak z powodu bezsenności tylko to dużą dawkę Ci lekarz zapisał, no ale pewnie miał jakieś powody. Ja brałam pregabalinę też po części na sen i u mnie dawka dobowa to była 150-200mg a brałam to w 2 dawkach podzielonych (75mg-0-75 lub 125mg).

Z tym, że na początku brania wiele osób skarży się na uczucie bycia pijanym/naćpanym, z czasem to uczucie mija i organizm się przyzwyczaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie pregabalina działa świetnie. Początkowo powodowała bardzo przyjemną hipermanię, później co prawda ten efekt zniknął, ale nigdy nie działała otumaniajaco, tak jak na niektórych. Bardzo dobrze uspokaja lęki, no po prostu cud lek - tak myślałam, dopóki nie zaczęłam tyć... W trzy miesiące dziesięć kilo w górę. Spodnie, które kiedyś wisiały na mnie jak wory, teraz cisną w talii i przy chodzeniu mam wrażenie, że zaraz pękną w pośladkach... Nie zauważyłam wzrostu apetytu, także musi tutaj chodzić o zmiany w metabolizmie albo odkładanie wody. Tragedia. Przestrzegam wszystkich, że to chyba gra nie warta świeczki, od dziś będę próbowała odstawić (brałam tylko po 75 mg na dobę)

Edytowane przez Kinsswo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę pregabalinę od roku i bardzo sobie chwalę - jak dotąd nie zauważyłem żadnych poważniejszych efektów ubocznych jak bywało z innymi lekami. I nie przytyłem w ogóle (w sumie nawet chyba za mało ważę jak na swój wzrost). Tak więc niekoniecznie tak musi być, że przybieraniu na wadze winny jest lek, albo może kompozycja wielu czynników się przyczynia. Zresztą niby jest w ulotce, że może zwiększyć apetyt (ale sama piszesz, że to Cię nie dotyczy). Może jakaś kompozycja leków to powoduje. 

37 minut temu, Kinsswo napisał:

Przestrzegam wszystkich, że to chyba gra nie warta świeczki, od dziś będę próbowała odstawić (brałam tylko po 75 mg na dobę)

Po pierwsze na każdego lek działa inaczej, więc Twoja uwaga jest niewłaściwa. po drugie - sama piszesz, że lek działał dobrze, a o to chodzi. Po trzecie - nie radzę odstawiania leków na własną rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dryagan Ja niestety muszę się zgodzić z @Kinsswo. Pregabalina to jedyny lek po którym napuchłem jak balon. Mieszała coś z metabolizmem. Znajomy miał tak samo. Za to ten lek jest u mnie skreślony. Natomiast każdy ma inny organizm i oczywiście nikomu nie odradzam brania go 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×