Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Prega mi dosyć pomogła, ale zastanawiam się, co dalej. Na początku brałam 3 tabletki, jedną rano, dwie na wieczór. Nie dawałam rady, byłam ciągle śpiąca i zmęczona. Pani doktor zmniejszyła mi dawkę do 2 tabletek, ale teraz mam częściej lęki. To są kapsułki, więc raczej dawka 2,5 nie wchodzi w grę. Czuję, że dostanę inny lek i boję się trochę jak go przyjmę. Wizytę mam niedługo. Pewnie powinnam też pani powiedzieć, że wróciły mi myśli s., ale strasznie ciężko mi się o tym rozmawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Don Corleone Biorę 5 lat. Każda osobowosć jest inna ja niemogłem : lęki, poty,gorsza,depresja i jednak mnie ciagneło żeby brać . To poprostu odstawiennie jak innych leków niektóre ciężkie czy lekkie . Niektóre osobowosci  dadzą radę a niektóre nie . I to nie mniejsze odstawienie niż benzo.

Psychiatrzy tego nie mówia ale ten lek uzależnia dobrze  psychiatrycznie a nie których fizycznie że biorą dawki 1200-2400 mg.  Za oceanem pregabalina nie ma wskazania do leczenie lęku uogólnionego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje @Petek za odpowiedz. 5 lat to kawal czasu. Ja biore 5 tygodni i juz mam problem z odstawieniem. Poszedlem nawet do szpitala, zeby czuc sie bezpieczniej, bo jestem od 12 lat niepijacym alkoholikiem i przy odstawieniu Pregi mam podobne symptomy jak przy odstawieniu alkoholu. Bralem 4 tygodnie 2x 150mg od tygodnia biore 2x100mg. Mam nadzieje, ze mi sie uda przez to przejsc, bo mysle, ze 5 tygodni to jeszcze nie tak dlugo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy przy braniu pregabaliny zdarzyło się komuś zażyć benzo? Na samą myśl, że niedługo będę to brać mam lęk. Czy można benzo przy pregabalinie? Czy można brać przeciwbólowe przy pregabalinie np ibum lub apap? A no i biorę na jelita debridat czy nie będzie kolidował z pregabalina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pellleryna napisał:

Słuchajcie czy przy braniu pregabaliny zdarzyło się komuś zażyć benzo? Na samą myśl, że niedługo będę to brać mam lęk. Czy można benzo przy pregabalinie? Czy można brać przeciwbólowe przy pregabalinie np ibum lub apap? A no i biorę na jelita debridat czy nie będzie kolidował z pregabalina?

Można. Ja brałam silniejsze NLPZ niż ibum i luzik (a wtedy konsultowałam z psychiatrą akurat to moje połączenie), apap i benzo też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni biorę pregabaline, czy to normalne że czuję się gorzej? Tzn. czuję zamulenie, zmęczenie i jakies delikatne uspokojenie, ale dzisiaj dopadł mnie spory lęk. Przeszedł po godzinie, mogłam zjeść jako tako obiad, bo mnie przy lękach okropnie mdli. Po jedzeniu poczułam się jeszcze lepiej. Plus taki, że pierwsza noc przespana dość dobrze, pomimo przebudzeń czułam się rano wyspana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien minąć niebawem, też chwilę mnie bolała głowa, przy zwiększeniu dawki także, ale później to mija. Daj chwilę czasu na przesycenie się organizmu substancją aby poczuć pełne działanie leku. Lek powinien polepszyć apetyt.

Edytowane przez Arnin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 18:42, Pellleryna napisał:

No i od trzech dni ból głowy, czy to minie? Piąty dzień na pregabalinie 😥

Powinno minąć. Ja też w pierwszych dniach czułam się inaczej, a potem już normalnie, tyle że spokojniej, omijając oczywiście senność. Nie wiem dokładnie ile ten dziwny stan trwał, bo 2-3 dni zdychałam po szczepionce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Arnin napisał:

Powinien minąć niebawem, też chwilę mnie bolała głowa, przy zwiększeniu dawki także, ale później to mija. Daj chwilę czasu na przesycenie się organizmu substancją aby poczuć pełne działanie leku. Lek powinien polepszyć apetyt.

Ból głowy minął na szczęście, ale dał mi w kość, objawy grypopodobne też minęły. W pewnym momencie wystraszyłam się że mnie coś złapało👑. Tylko, że znów czuję się naspidowana, zalękniona, a przez kilka pierwszych dni czułam w końcu spokój, był lepszy apetyt. Pierwszy raz zjadłam kolację ze smakiem i spokojem, jakie to było cudowne uczucie. Niestetypo kilku dniach efekt uspokojenia minął, uboki też, czyli zmęczenie, senność, zawroty głowy, silny ból głowy, objawy jak przy grypie ból mięśni, gardła, a i mnie okropnie plecy bolały i szyja. Będę zwiększać dawkę, tylko mam nadzieję że głowa już tak boleć nie będzie. Czy pregabalina potrzebuje się rozkręcić jak ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam ; )
Jestem nadal w szpitalu. Zejscie z 300mg na 100mg okazalo sie zbyt duze. Wytrzymalem 10 dni i musialem wczoraj wejsc na 200mg, zeby pozniej wolniej schodzic.
Niestety po zwiekszeniu dawki mam takie jazdy, ze nie przespalem nawet minuty w nocy i czuje mrowienie w rekach, nogach i na glowie.
Jak zaczynalem brac 6 tygdniu temu Prege, takich rzeczy nie mialem. Czy mial moze ktos podobnie ? Ile moze trwac zaakceptowanie nowej dawki ?
Dziekuje z gory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jak ssri, ale chwilę może potrwać zanim lek uzyska odpowiednie stężenie w organizmie, z racji mechanizmu działania prawie jak benzo to dość szybko odczuć można efekty. Ten stan który opisujesz bardzo przypomina mój przy pierwszej przygodzie z pregabaliną, przez dzień/dwa czułem się zdrowy i zaczynałem układać życie na nowo ale dość szybko ten efekt minął a późniejsze działanie opierało się na opóźnionym działaniu na lęki, tzn. lęki występowały i po chwili było czuć działanie pregabaliny, opóźnione działanie. Od jakiej dawki startujesz i jaka docelowa? Przy zwiększaniu dawki też potrafiła głowa boleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Arninza odpowiedz ;)
Ja bralem 2x150mg przez okolo 4 tygodnie, zeby latwiej zejsc z benzo. Teraz poszedlem do szpitala, bo wiem jak reaguje na odstawianie lekow i myslalem, ze sie w 3 tygodnie wyrobie i pojde do domu, wiec w 10 dni zszedlem z 300 na 100, ale mialem taki  niepokoj, ze musialem wczoraj wejsc na 200mg i stad te jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, a benzo ile czasu i w jakich dawkach brałeś? Benzo jest mocniejsze od Pregabaliny raczej i może to objawy odstawienia się za Tobą ciągną? Ja ostatnio po 2 miesiącach brania 150mg pregabaliny odstawiłem bez żadnego rozdrabniania, 3 tydzień już mija i nie było takich męczarni jak w przypadku odstawi benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam na dworzu, w sklepie, masakra, gorzej niż przed braniem się czuję. Biorę pół tabletki 75mg, dawka ustalona z lekarzem i będzie zwiększana. Tylko tyle a dla mnie aż tyle. Od razu wyjaśnię, że nie leczę się od dziś, małe a nieraz mikro dawki działają na mnie dość mocno. Nie wiem jak z tą pregabalina będzie, miałam duże nadzieje, póki co jestem zawiedziona. Wiem, że to może być stan przejściowy, muszę zwiększyć dawkę tak jak lekarz zalecił i czekać. Kur... najgorsze jest to czekanie, mam uczucie ciągłego niepokoju i jak nic nie robię cokolwiek by to było to czuję się bardziej kijowo i czuję, że tracę czas. A jak do tego czuję sie źle fizycznie i nie mogę nic robić tylko leżeć to załamka jeszcze gorsza. Mam nadwrażliwość na leki przeciwdepresyjne, ale co dziwne małe dawki benzo średnio na mnie działają. Tzn dla zwykłego człowieka moje dawki to i tak małe dawki np 0,25 aplrazolam lub 3 bromazepam, najpierw dzielone na pół a jak nie pomaga to drugą lub trzecią połówkę dokładam. Pregabalina to pierwszy lek przeciwpadaczkowy jaki zażywam, no i jak każdy lękowiec boję się jak cholera. Ludzie piszą, że to jak benzo, no kurde chcialabym to poczuć bo póki co czuję sie jakbym mieszkała w lesie całe życie i nagle znalazla sie w środku dużego miasta. Niepokój, lęk, oczy jak pińć złote, dzikie ruchy, śledzenie wszystkiego i wszystkich czy mi zara kto nie yebnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 21:27, acherontia styx napisał:

@Don Corleone, tu dużo zależy od organizmu, ja brałam 2 lata pregabalinę w dawkach 150-200mg i odstawiłam w 4 dni całkowicie na lajcie, bez żadnych objawów odstawiennych. Niektórzy znowu zdychają przy odstawianiu. Sprawa mocno indywidualna.

Dokładnie tak - kazdy przejdzie to inaczej. Ja brałam połtora roku i schodziłam bardzo powoli - głownie aby głowę przygotować , psychikę. Samo odstawienie na końcu bez kłopotu i na razie jestem 5 miesięcy bez niczego ...zobaczymy jak to dalej bedzie ! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 18:33, Pellleryna napisał:

Słuchajcie czy przy braniu pregabaliny zdarzyło się komuś zażyć benzo? Na samą myśl, że niedługo będę to brać mam lęk. Czy można benzo przy pregabalinie? Czy można brać przeciwbólowe przy pregabalinie np ibum lub apap? A no i biorę na jelita debridat czy nie będzie kolidował z pregabalina?

Ja brałam benzo ! Wspomagałam się czasami ...ale z czasem coraz mniej myslałam o tych tabsach az w końcu nic nie brałam. Tabletki przeciwbólowe brałam również , chyba ibuprom jesli dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×