Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałam się z twierdzeniem, że prega może pogłębić depresję, podobnie jak przy regularnym zażywaniu benzo. Czy ktoś tez o tym słyszał lub doświadczył? Nie jest to lek przeciwdepresyjny, depresji nie leczy i jestem w kropce, bo ja depresję mam i to dużą. Przepisal mi pręgę lekarz psychiatra, mówić że depresję to szybko można wyleczyć, ujął to tak jakby depresja byla drobnostką. Pręgę dostalam na nerwicę i w wizji lekarza jak prega zadziala na nerwicę to i depresja mi minie....Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2021 o 20:11, Don Corleone napisał:

Czesc @zarr;)
W jakiej dawce bierzesz Prege ? Zwiekszales dawke, bo slabiej dzialala, czy trzymasz sie jednej dawki ? 

 

Hej, biorę pregabalinę 1x150mg. Wcześniej 2x75mg. Psychiatra mi zwiększyla dawkę. Po zwiększeniu dawki znów czułam działanie a teraz już nie. Biorę o 17:00, rano lekki ból głowy i śpię mocno na niej.Ale nie pomaga, na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa podobnie jak benzo, im wyższa dawka tym większe lęki, biorę teraz ogólnie 150mg w jednej dawce żeby móc cokolwiek zjeść przy wprowadzaniu SSRI - paroksetyny, pregabalina solo w żadnym stopniu nie działała u mnie przeciwdepresyjnie, lęki były bez zmian. Teraz biorę do tego paroksetynę i czuć delikatną różnicę, ale to dopiero 10-ty dzień i jeszcze nie na docelowej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 12:19, Pellleryna napisał:

Spotkałam się z twierdzeniem, że prega może pogłębić depresję, podobnie jak przy regularnym zażywaniu benzo. Czy ktoś tez o tym słyszał lub doświadczył? Nie jest to lek przeciwdepresyjny, depresji nie leczy i jestem w kropce, bo ja depresję mam i to dużą. Przepisal mi pręgę lekarz psychiatra, mówić że depresję to szybko można wyleczyć, ujął to tak jakby depresja byla drobnostką. Pręgę dostalam na nerwicę i w wizji lekarza jak prega zadziala na nerwicę to i depresja mi minie....Co wy o tym sądzicie?

Coś w tym może być,bo depresje miałam 10 lat temu. Ale wyleczyłam. Natomiast od pół roku mam chyba nawrót (a pregabaline biorę już rok jak nie więcej) mam też różne stresujące sytuacje w życiu.. Ale może pregabalina też się do tego przyczyniła w małym stopniu. Nie wiem. 

Jednak 17 listopada mam wizytę u psychiatry i będę chciała coś na depresję :( pregabaline mogłabym już odstawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety już 4 lata na pregabalinie, aktualnie jestem na max dawce, bo 600mg na dobę, tolerancja niestety rośnie a działanie słabnie.
Będę taperował dawki do 300-450mg by trochę się oczyścić i też oszczędzić na tym dziadostwie.

Jednak pregabalinie daleko jest do benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 12:19, Pellleryna napisał:

Spotkałam się z twierdzeniem, że prega może pogłębić depresję, podobnie jak przy regularnym zażywaniu benzo. Czy ktoś tez o tym słyszał lub doświadczył? Nie jest to lek przeciwdepresyjny, depresji nie leczy i jestem w kropce, bo ja depresję mam i to dużą. Przepisal mi pręgę lekarz psychiatra, mówić że depresję to szybko można wyleczyć, ujął to tak jakby depresja byla drobnostką. Pręgę dostalam na nerwicę i w wizji lekarza jak prega zadziala na nerwicę to i depresja mi minie....Co wy o tym sądzicie?

 

To jest bardzo ciekawa i dobra kwestia.

Tak pregabalina w dużych dawkach oraz ponadmaksymalnych potrafi nasilać depresję.

Przyjęło się że optymalnie to 300mg na dobę by uniknąć konsekwencji.

Czytam od dawna dużo artykułów o pregabalinie i troszeczkę już wiem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy ... powiedzcie czy można już po 2 miesiącach brania pregi 150 (miałem 2 wizyty u psychiatry prywatnie) oprócz pregi mam esitalopram 15 oraz symago 25 mg chodzić po recept ę do lekarza POZ żeby nie płacić za prywatne wizyty jak na razie leki dobrze działają? Czy jak pokażę w ikp receptę wcześniejszą od psychiatry przepisze mi to samo na nowy miersiąc, bo widzę że lekarze co miesiąc chcieliby nas widzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, markuss1983 napisał:

Witam. Jestem nowy ... powiedzcie czy można już po 2 miesiącach brania pregi 150 (miałem 2 wizyty u psychiatry prywatnie) oprócz pregi mam esitalopram 15 oraz symago 25 mg chodzić po recept ę do lekarza POZ żeby nie płacić za prywatne wizyty jak na razie leki dobrze działają? Czy jak pokażę w ikp receptę wcześniejszą od psychiatry przepisze mi to samo na nowy miersiąc, bo widzę że lekarze co miesiąc chcieliby nas widzieć

Tak, ale psychiatra powinien wystawić zaświadczenie dla lekarza POZ, żeby lekarz rodzinny mógł wystawiać leki z refundacją. W przeciwnym razie jeśli lekarz POZ w ogóle zgodzi się na wystawienie recepty, a nie będzie miał zaświadczenia, będziesz za leki płacił 100%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam młodą lekarkę ;) afobam mi wystawiła jak poprosiłem. Tylko mi chodzi o praktykę, bo każda wizyta kosztuje prywatnie a lekarze sobie p[ogodają dadzą ci leki na miesiąc. A to samo może POZ lekarz. Tak poza tym czytając jakieś wcześniejsze fora to ta Prega była strasznie droga dopóki im licencja nie wygasła ale już się ludzię tak mocną nią nie zachwycają chociaż wydaje mi się dobra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@markuss1983 wiadomo, zależy od lekarza, ale Afobam to lek stosowany doraźnie, leki które bierzesz już nie, to są leki do dłuższego stosowania ;) a prosiłeś psychiatrę, żeby wystawiał na dłuższy okres czasu leki? Może tylko na początek leczenia takie częste wizyty. Normalnie raczej lekarze na spokojnie wystawiają na 2-3 miesiące ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 07:37, Arnin napisał:

Najgorsze jest to że po zażyciu benzo lęki dość mocno zanikają, irytująca jest to sytuacja że mała tableteczka tak potrafi odwrócić sytuację - zdaję sobię sprawę że zaciągam kredyt, ale lepsze to niż inne "wyjście". 

 

Mi tez pregabalina nie pomaga i działa z duzym odroczeniem czasowym. W jakich dawkach bierzesz benzo, ze tak fajnie szybko działa w ekstremalnych sytuacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Alux napisał:

Mi tez pregabalina nie pomaga i działa z duzym odroczeniem czasowym. W jakich dawkach bierzesz benzo, ze tak fajnie szybko działa w ekstremalnych sytuacjach?

Zanikają a nie znikają całkowicie, ostatnio przez 2-3 tyg. 5mg diazepamu dziennie wystarczyło na przetrwanie i na razie wystarczy, podejrzewam że tak niska dawka wystarczyła ze względu na współpracę benzo z pregabaliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arnin napisał:

Zanikają a nie znikają całkowicie, ostatnio przez 2-3 tyg. 5mg diazepamu dziennie wystarczyło na przetrwanie i na razie wystarczy, podejrzewam że tak niska dawka wystarczyła ze względu na współpracę benzo z pregabaliną.

Zapomniałem alprozalu 1 - 1.5mg  diazepam inaczej się przelicza gdzieś w necie tabelka jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arnin napisał:

Zanikają a nie znikają całkowicie, ostatnio przez 2-3 tyg. 5mg diazepamu dziennie wystarczyło na przetrwanie i na razie wystarczy, podejrzewam że tak niska dawka wystarczyła ze względu na współpracę benzo z pregabaliną.

Czy bierzesz bierzesz 1-1,5 alprazolamu. Jeśli tak to wychodzi na to, że jest to 20-30 mg diazepamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×