Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, animal napisał:

Dzięki za info.

Od dziecka mam jelito drazliwe, zawsze byłem nerwuskiem.

Czy to możliwe że wypłukałem się z minerałów i witamin I z tad te bole?

 

Oj tego ci nie powiem, bo nie znam się na takich rzeczach. Nie jestem lekarzem, ziomuś 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 18:19, chester napisał:

@Arnin Oczywiście, że zacząć paroksetynę. Wiesz, że benzo to droga, z której ciężko wrócić. Masz wahania,  spadki serotoniny, brałeś leki działające na wychwyt zwrotny, teraz odstawiłeś. Dlatego jest Ci zimno. 

Jednak nie byłem w stanie wytrzymać dłużej niż 2-3 miesiące lecząc się samą pregabaliną, ciągłe napięcie, lęki, żżerający stres, utrata wagi, jeszcze doszły cholerne wydarzenia losowe, doszło do takiego stanu że musiałem się ratować benzo, ale tylko diazepamem (clonazepamu nie mam zamiaru tykać) i wdrażam teraz paroksetynę...a miałem cichą nadzieję, że pomęczę się nieco na pregabalinie i będę w stanie odstawić wszystkie leki - głupi, naiwny ja.  Pregabalina u mnie nie likwiduje stricte lęków, jest czynnik stresogenny - występuje lęk a pregabalina tak jakby działa z opóźnieniem, czyli chwilę po wystąpieniu lęku, czyli za późno. Najgorsze jest to że po zażyciu benzo lęki dość mocno zanikają, irytująca jest to sytuacja że mała tableteczka tak potrafi odwrócić sytuację - zdaję sobię sprawę że zaciągam kredyt, ale lepsze to niż inne "wyjście". 

 

Czytałem u kogoś że w kombinacji z paroksetyną pregabalina potrafil lepiej działać niż solo, na razie nie odstawiam jej całkowicie aby przetrzymać uboki z wdrażania paroksetyny.

 

W dniu 3.10.2021 o 13:13, snilek napisał:

Czy jest duża różnica w działaniu między dawką 150/doba a 300 lub 600 ? Wydaje mi się że w dawce podzielonej 75mg to zbyt mało na jakieś dobre efekty przeciwlękowe

U mnie to wygląda tak że im wyższa dawka, np. 450mg/doba  tym większe lęki, przy 300mg nieco mniejsze, ogólnie im niższa tym mniej lękowo ale, przynajmniej u mnie to prawie jak leczenie lęków pudrem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 13:36, acherontia styx napisał:

@Siemasiema nie znam leku po 2 latach brania go i wylądowaniu na sorze, na cito następnego dnia u kardiologa z groźbą wylądowania na stole w hemodynamice i wykluczeniu na 3 miesiące jakiejkolwiek aktywności fizycznej, o pracy nie wspomnę? Uwierz, że znam go aż za dobrze i do dzisiaj jest pokłosie owego specyfiku, że regularnie muszę kontrolować EKG, ostatnio nawet wczoraj, a leku nie biorę już od ponad roku🤣   i więcej nie wezmę na pewno, bo żaden lekarz już się nie odważy podać mi czegokolwiek co ma chociażby minimalny wpływ na serce.

I nie, wcześniej nie chorowałam na serce.

Dlatego ja teraz w listopadzie mam wizyte  u psychiatry i poprosze by mi zmieniła lek, nie chce już brac pregabaliny bo też sie boje o swoje serducho. 

Pregabaline biore juz prawie rok. Obecnie jedna dawka 150mg. Wczesniej dwie tabl., po 75mg. Ale i tak lęki dalej są. Jedyny plus a właściwie dwa-że uspokoja emocje i śpie jak suseł po 9 godzin. 4lata temu brałam Moklar (moklobemid) i bardzo dobrze sie na nim czułam. 

Dodam że dwie godziny po zażyciu pregabaliny czuje że serce juz tak nie bije mocno i puls mniejszy-mniej więcej 60

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 13:36, acherontia styx napisał:

@Siemasiema nie znam leku po 2 latach brania go i wylądowaniu na sorze, na cito następnego dnia u kardiologa z groźbą wylądowania na stole w hemodynamice i wykluczeniu na 3 miesiące jakiejkolwiek aktywności fizycznej, o pracy nie wspomnę? Uwierz, że znam go aż za dobrze i do dzisiaj jest pokłosie owego specyfiku, że regularnie muszę kontrolować EKG, ostatnio nawet wczoraj, a leku nie biorę już od ponad roku🤣   i więcej nie wezmę na pewno, bo żaden lekarz już się nie odważy podać mi czegokolwiek co ma chociażby minimalny wpływ na serce.

I nie, wcześniej nie chorowałam na serce.

To po pregabalinie wystąpiły problemy z sercem? Właśnie przepisał mi to psychiatra, zapewniając, że nie ma wpływu na serce, ani nie spowoduje lęków.  Dopytalam się czy w razie lęku mogę zażyć bromazepam do pegabaliny to powiedziala, że tak. Teraz czytam, że raczej nie. Ręce opadają, nie wiem teraz czy to brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pellleryna napisał:

To po pregabalinie wystąpiły problemy z sercem?

Tak, po odstawieniu wróciło do normy (znaczy się wg kardiologów norma, wg psychiatrów graniczne QT, ale rozumiem tą rozbieżność w opiniach ich, bo każdy patrzy z innej strony). Z tym, że długie QT po pregabalinie występuje bardzo rzadko, nawet w ulotce nie ma tego w ubokach tylko zanaczone, że zgłaszano takie przypadki po wprowadzeniu do obrotu. Mi to wyszło zupełnym przypadkiem po 2 latach brania, bo objawów żadnych nie miałam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Petek napisał:

Bardzo trudno. Ja biorę 600 mg i nie mam zamiaru odstawiać . Jak zeszłem do 300 mg masakra

Jak odczuwasz działanie na dawce 600? bo ja doraźnie jak biorę 300 w podzielonej dawce to w sumie nie odczuwam żadnego działania, ale nie biorę jej solo może dlatego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, snilek napisał:

bo ja doraźnie jak biorę 300 w podzielonej dawce to w sumie nie odczuwam żadnego działania, ale nie biorę jej solo może dlatego ?

Pregabalina nie jest lekiem do doraźnego stosowania. Dlatego nie odczuwasz działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acherontia styx napisał:

Pregabalina nie jest lekiem do doraźnego stosowania. Dlatego nie odczuwasz działania.

To nie jest lek który się rozkręca jak ssri bo pytałem lekarza więc jaki sens brania regularnie zwłaszcza przy braku jakiejkolwiek odpowiedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, snilek napisał:

To nie jest lek który się rozkręca jak ssri bo pytałem lekarza więc jaki sens brania regularnie zwłaszcza przy braku jakiejkolwiek odpowiedzi ?

Chociażby taki, że organizm musi być wysycony danym lekiem, żeby zadziałał, a jedna tabletka wzięta raz na jakiś czas tego nie zapewni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam wszystkim ;)
Od 3 tygodni biore Prege w dawce 2x 100mg. Psychiatra mi ja przepisal, zebym jakos przezyl odstawienie Xanaxu, ktory bralem przez 4 tygodnie w dawce 1mg. Xanaxu juz nie biore miesiac. Ostatnie 2 tygodnie na Pregabalinie czulem sie naprawde dobrze. Spalem tez dobrze. Od wczoraj mam jakis wewnetrzny niepokoj i czuje sie jakbym komletnie odstawil Prege. 

Czy to mozliwe, ze rozwinela sie tolerancja i potrzebuje wyzszej dawki, ale juz po 3 tgodniach brania ? Czy moze dawka jest za wysoka ?
Biore Prege razem z Paro 20mg.
Fajnie by bylo jakby ktos sie podzielil doswiadczeniem, kto bierze Prege juz jakis czas.

Dzieki z gory ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 23:21, acherontia styx napisał:

Chociażby taki, że organizm musi być wysycony danym lekiem, żeby zadziałał, a jedna tabletka wzięta raz na jakiś czas tego nie zapewni.

Nie wiem , dopytam lekarza i przy okazji sprawdzę czy masz racje w tym przypadku 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd biorę pregabaline a bedzie juz jakiś rok to może raz wzięłam Xanax kiedyś a tak to nie potrzebuje. Pregabalina mnie uspokaja i dobrze spię po niej.

Ale chyba psychiatra bedzie kazała mi ją odstawić bo chce zeby mi przepisała coś na depresję (nie ssri) i nie wiem czy będzie można brać równolegle z pregabą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×