Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę w imieniu mamy, ktora zmaga się z nerwica. Nie ma ona napadow lęku itp. Tylko taki lęk wolnoplynący. I najbardziej przeszkadzają jej objawy somatyczne( głównie wewnętrzne drżenie organizmu) wiele lat tej nerwicy nie leczyła, bo nie przypuszczała, że to od niej ma takie objawy. Łykała kiedys pramolan ale w bardzo małej dawce. Dostała lek Elicea ale ma totalną bezsennosc po nim. Więc chce z nim skończyć i wziasc ta pregabaline. I teraz pytanie. 

Czy jest to dobry lek na taki lęk wolnoplynący? I czy niweluje objawy somatyczne? Takie rozedrganie wewnętrzne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nataladg napisał:

Witam. Piszę w imieniu mamy, ktora zmaga się z nerwica. Nie ma ona napadow lęku itp. Tylko taki lęk wolnoplynący. I najbardziej przeszkadzają jej objawy somatyczne( głównie wewnętrzne drżenie organizmu) wiele lat tej nerwicy nie leczyła, bo nie przypuszczała, że to od niej ma takie objawy. Łykała kiedys pramolan ale w bardzo małej dawce. Dostała lek Elicea ale ma totalną bezsennosc po nim. Więc chce z nim skończyć i wziasc ta pregabaline. I teraz pytanie. 

Czy jest to dobry lek na taki lęk wolnoplynący? I czy niweluje objawy somatyczne? Takie rozedrganie wewnętrzne? 

 

Najlepiej niech lekarz obejrzy twoją mamę. Pregabalina tak jak każdy inny lek działa na każdego inaczej, fakt że jest zarejestrowana do leczenia lęków, ale różnie może zadziałać, mi np. nie pomagała w ogóle na lęki. Można też spróbować zmiany Elicei np. na Duloksetynę, która wg mnie jest bardzo dobra na lęk wolnopłynący. Ale jak mówiłem - do lekarza z tym! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź! 🙂

Lek dostała oczywiście od lekarza ale internisty. A mama jak to mama, uparta i powiedziała, że jak to nie pomoże to już pojdzie do psychiatry hehe.

A czy wy też macie takie wewnętrzne drżenie?  Bo mojej mamie głównie to przeszkadzają, mówi, że fatalne uczucie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel1945 napisał:

W ostatnich dniach nasiliły mi się leki zastanawiam się czy zwiększyć,y pregabalin z 150mg na 300mg lub dulo z 30mg na 60 tylko byłem na dulo na 60mg miałem takie skutki uboczne uderzenia goraca co proponujecie?

 

Lepiej iść do lekarza. Czasem może być konieczna zmiana leku niż dawkowania. Lęki też mogą się okresowo nasilać przez stresujące sytuacje w życiu. Też zależy jak długo bierzesz te leki, widzisz lekarzami nie jesteśmy, nie wiemy wszystkiego, nie możemy doradzać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel1945 napisał:

W ostatnich dniach nasiliły mi się leki zastanawiam się czy zwiększyć,y pregabalin z 150mg na 300mg lub dulo z 30mg na 60 tylko byłem na dulo na 60mg miałem takie skutki uboczne uderzenia goraca co proponujecie?

W moim przypadku im wyższa dawka tym bardziej miałem nasilone lęki, najlepiej było przy niższych dawkach rzędu 75mg, ale na każdego może inaczej działać, ja mam receptory GABA zdezelowane. Spytaj lekarza, pewnie zaleci zwiększenie dawki bo zazwyczaj tak postępują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ,ja brałam mix Pregabaliny 100 i Dulsevii 30 ,jakieś 1.5 miesiąca temu schodziłam z Pregi ,teraz od miesiąca jestem na samej Dulsevii i cóż mogę powiedzieć,sama nie wiem ,bo fakt faktem miałam gorszy czas przez śmierć dwóch osób w rodzinie w bardzo krótkim odstępie czasu ,ale moje pytanie jestem zniechęcona ,jakby spowolniona szczególnie widać to w pracy ,dużo ciężej wstaje mi się rano ,dzisiaj np w ogóle nie wstałam i zadzwoniłam do pracy że nie przyjdę ,mam mniejsza ochotę na robienie czegokolwiek ,najchętniej po pracy położyłabym się spać i moje pytanie czy prega działała jakoś aktywizująco(w ostatnim czasie zazywalam tylko 50 więc szału nie było ) czy ja mam gorszy czas ,jestem przemęczona - tak też może być ,niestety przez ostatni ciężki czas samej ciężko mi stwierdzić czy to faktycznie może być po odstawieniu Pregi ,moja psychiatra z Dulsevii chce schodzić w grudniu ,w sumie miałam to robić teraz ,ale również stwierdziła że przez ostatnie miesiące było u mnie dużo stresu więc jeszcze dojedziemy na niej do grudnia a ja już się boje co to będzie i marzę o Predze,żeby wszystko wróciło na normalne tory .Dodam że ten miks brałam na stany lękowe ,ciągle napięcie ,wzmożoną czujność i akurat te objawy nie wróciły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Wracam do was z pytaniem. Miesiąc temu odstawiłam ostatecznie pregabalinę ( to już była mała dawka 75 mg ). I generalnie git. Było :( Ostatnie dni dopadła mnie niestrawność żołądka i z automatu odpaliły mi się lęki. Nie duże , ale jednak. Do tego pojawiło się ogromne zmęczenie , senność , drżenie nóg ...Mam nabita głowę teoriami , przeczytałam milion informacji a jednak podcięło mi to skrzydła. Bo myślałam , ze wygrałam. :(  Chciałam zapytać czy ktoś miał podobnie ? Nadal nic nie łykam i chcę wierzyć że to minie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nerwizę lękową(natrętne obrazy,myśli)+stany depresyjne. Kiedyś leczyłem się rexetinem 30 mb, po 5 latach objawy w 70-90% ustąpiły więc rzuciłem i był w miarę spokój na 2-3 lata. Od 2 miesięcy znów podobne objawy. Zmieniłem lekarza którzy przepisałmi tym razem sertaline+pregabaline i kazał potestować z dawkami. Najpierw brałem sertaliny 50mg+ pregabaline 75mg, z początku tragedia, jednak po miesiącu po zwiększeniu pregabaliny do 150mg, dość spoko. Zacząłem zwiększać pregabaline (doszłem do 450mg) ale skutkami ubocznymi było uczucie jakbym był pijany, więc w przeciągu 2 miesięcy zszedłem do zera z pregabaliną. Zostałem przy 50mg sertaliny i z dnia na dzień zwiększyłem do 100mg i masakra lęki wróciły x2, nie mogę się skupić, dziwne uczucie w głowie, jakbym był nadwrażliwy na dźwięki, jak coś czytam to jakbym nie bardzo rozumiał.Muszę czytać dany tekst po 5 razy, czuję się jakbym otępiał na maksa. Teraz nie wiem czy to skutek odstawienia pregabaliny, czy skutek podniesienia sertaliny do 100mg. Doradźcie coś, bo boję się tej pregabaliny, niby dobrze się po niej czuję, ale boję się, że będę jak ćpun zwiększający dawkę. Naczytałem się, że w W.Brytanii wpisali pregabaline na tą samą listę uzależniającą co xanax i benzo. Co na moim miejscu byście zrobili, bo w piątek mam iść do lekarza. Czy wrócić do jednej dawki sertaliny50mg+1 dawki 75mg pregabaliny i obserwować czy w cholerę te 2 leki i wrócić do samej paroksetyny jak przez laty. Jeżeli chodzi o mój stan na dzisiaj to masakra, kilka razy na dzień jakieś ataki paniki (otępienie+nadrważliwość na bodźce) w nocy takie same ataki mnie wybudzają. Najlepiej jakby się wypowiedziały osoby biorące długi okres pregabalinę, bo bo ję się strasznie uzależnienia.Schodzenie z paroksetyny nie było za fajne ale jakoś sobie poradziłem za pierwszym razem, objawy odstawienne mineły po jakiś 2-3 tygodniach a zarzywałem około 5 lat 30mg. Pozdrawiam. P.S. sorki za chaotyczny sposób pisania ale czuję się w wielkiej d...pie. Kiedyś zdrowy, wesoły człowiek, teraz wrak człowieka a cierpią na tym żona i dzieci, a chciałbym być wzorowym ojcem, cieszącym się życiem.

 

Edytowane przez zaburzony88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×