Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.06.2021 o 20:41, Alexis693 napisał:

Czy można pregabaline brać doraźnie? To jedyny lek, który mi pomógł jednak bardzo szybko wzrasta mi tolerancja dla niego a muszę oszczędzać wątrobę. Dodatkowo w 2 miesiące przytyłam 20kg. Brałam SSRI, srni, pramolan ale tylko prega działa. Ogólnie pierwsza dawka to czuję się jak młody bóg, później efekt spada. Psychiatra mówi, że nie można tego brać doraźnie, bo  w leczeniu chodzi aby te neurony jednak napełnily się ta substancja i musi być ta ciągłość. Jak to jest w praktyce?

Hmm pamiętam właśnie że jak wziąłem pierwszą dawkę pregi to poczułem się jakoś dziwnie spokojny , odprężony. A później przez miesiąc nic. Jak to jest z tym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zarr napisał:

W lipcu mam gastroskopie z sedacją czyli znieczulenie ogólne i pewnie będę musiała odstawić na kilka dni pregabaline. 

Niekoniecznie. Ja miałam bronchoskopie w znieczuleniu ogólnym i tylko w dniu badania nie brałam leków, a też brałam wtedy pregabalinę.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MuminIDM napisał:

 

Piotrek89 mam to samo. Jestem psychicznym trupem. Nic na mnie nie działa. Ostatnio brałem duloksetyne około 2miesiace i teraz odstawiam. Żadnej poprawy a jedynie jest jeszcze gorzej. Teraz mam brać prege i sulpiryd. Zobaczymy. 41letni facet który biegał po górach , teraz boi się jechać autem , wejść do sklepu , zostać sam z dziećmi w domu , który do pracy chodzi jak na ścięcie. To jest już żenujące. 

W jakiej dawce brales to prege??? Ja z poczatku lecialem na dobe 225 i naprawde nie od razu ale przy jednoczesnym jeszcze parogenie 1 tableteczce dziennie bylo super. Teraz 2 x 75 mg i naprawde czekalem tyle czasu i leki moze troche zeszly ale mialem takiego fiksa ze normalnie ciezko mi bylo cos zrobic i z szedlem na 75. I chuba dalej nie jest za ciekawie. Nie wiem juz co robic. Chyba wskocze znowu na ten zwiekszoony tryb tj. 225. Juz sie pomalu zalamuje. Caly swiat przede mna. Dwie wspaniale corki i kochana zona a ja wrak. Juz sie boje ze ja moze zwariowalem. Jestem taki zdezorientowany i mam okropne problemybz mysleniem i koncentracja. Co sie dzieje. Co jest ze mna nie tak. Gdzie to isc szukac pomocy... Boze.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotrek89 napisał:

W jakiej dawce brales to prege??? Ja z poczatku lecialem na dobe 225 i naprawde nie od razu ale przy jednoczesnym jeszcze parogenie 1 tableteczce dziennie bylo super. Teraz 2 x 75 mg i naprawde czekalem tyle czasu i leki moze troche zeszly ale mialem takiego fiksa ze normalnie ciezko mi bylo cos zrobic i z szedlem na 75. I chuba dalej nie jest za ciekawie. Nie wiem juz co robic. Chyba wskocze znowu na ten zwiekszoony tryb tj. 225. Juz sie pomalu zalamuje. Caly swiat przede mna. Dwie wspaniale corki i kochana zona a ja wrak. Juz sie boje ze ja moze zwariowalem. Jestem taki zdezorientowany i mam okropne problemybz mysleniem i koncentracja. Co sie dzieje. Co jest ze mna nie tak. Gdzie to isc szukac pomocy... Boze.... 

Ja doszedłem do 225 i nic nie pomagało , wkońcu odstawiłem. Później zacząłem brać duloksetyna , któa też nie działała ,a teraz ją odstawiam. Wczoraj rano wziąłęm ostatnią ćwiartkę duloksetyny , i dziś popołudniu zaczął się szał. Zawroty głowy, brain zapy co chwile, lęk non stop , poty itd... mam ochotę urwać sobie głowę bo już nie mogę wytrzymać . Wkońcu godzine temu wziąłem znowy ćwiartke żeby zaczęło puszczać . Mam już q.r.w.a.. dosyć tego leczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo siedzisz juz w tych lekach??? Czy nigdy nie udalo Ci sie po nich po czuc dobrze.??? Jak czules sie wczesniej??? Co spowodowalo ze wszedles w leczenie??? 

Ja juz siedze w tym ponad dwa lata. Jak zaczalem to nie powiem moze nie od razu ale pierwszy rok bylo ok. Naprawde czulem sie dobrze ale ja dostałem info od lekarza ze minimum okolo roku trzeba brać a potem bedzie mozna odstawic i bedzie dobrze. Ja myslalem ze tak wlasnie bedzie. Moja pierwsza wizyta u psychiatry byla okropnym dla mnie stresem. Ale juz nie wiedzialem gdzie isc. Neurolodzy gastrolodzy i inni lekarze rozkladali nade mna rece. Czulem sie zle. Okropnie zle. Wracalem z roboty jak bym pracowal w kopalni. Zjechany na maksa. Co to za holerstwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotrek89 napisał:

Jak dlugo siedzisz juz w tych lekach??? Czy nigdy nie udalo Ci sie po nich po czuc dobrze.??? Jak czules sie wczesniej??? Co spowodowalo ze wszedles w leczenie??? 

Ja juz siedze w tym ponad dwa lata. Jak zaczalem to nie powiem moze nie od razu ale pierwszy rok bylo ok. Naprawde czulem sie dobrze ale ja dostałem info od lekarza ze minimum okolo roku trzeba brać a potem bedzie mozna odstawic i bedzie dobrze. Ja myslalem ze tak wlasnie bedzie. Moja pierwsza wizyta u psychiatry byla okropnym dla mnie stresem. Ale juz nie wiedzialem gdzie isc. Neurolodzy gastrolodzy i inni lekarze rozkladali nade mna rece. Czulem sie zle. Okropnie zle. Wracalem z roboty jak bym pracowal w kopalni. Zjechany na maksa. Co to za holerstwo. 

Piotek89 w lekach siedzę jakieś 7 lat. Najpierw był Citalopram - bez poprawy , później wenaflaksyna - sam nie wiem czy działała bo miałem masę gorszych problemów (choroba dziecka) , później paroketyna - myśle że coś działało w dawce 40 mg , ale jak było lepiej sam sobie zmniejszałem nie wiem po co , a jak się pogarszało to wracałem i tak w kółko , później brałem tylko 20 mg i stan się pogarszał . Jak się w końcu zdecydowałem znowu iść do znachora , to się okazało że kobieta zmarła. Paroksetyne brałem ze 3 czy może 4 lata .Tylko że przy paro wieczorem jakiś browar i było spoko,  pewnie mnie wszyscy zlinczują za alko przy paro , ale człowiek zrobi wszystko żeby poczuć ulgę. Zmieniłem znachora , się zaczeło odstawianie paroksetyny powolne , ale bez jakichś tam przebojów , tylko że odstawiałem bardzo powoli , a przeszedłem na prege, która nic nie dała . Także zostałem bez prochów jakiś pare tygodni , i zacząłem brać duloksetyne.

Miałbyć to złoty środek dla mnie a okazał się katastrofą. Zero pozytywnego działania , a teraz próbuje gówno odstawić. Jak uda mi się odstawić to mam spowrotem wejść na małą dawke pregi 75 mg i do tego sulpiryd 100 mg. Zobaczymy co będzie , pewnie gówno. Na lęk napadowy choruje tak wogóle 12 lat gdzieś i non stop się męcze. Wcześniej byłem innym człowiekiem, a teraz to sam nie mogę uwierzyć co się ze mną stało. Podsumowując na tą chwile to lepiej było jak prochów nie brałem , tylko próbowałem walczyć sam , a to że te specyfiki na mnie nie chcą działać dobija mnie totalnie. Ostatnio nawet walnąłem clonazepam 0.5 mg benzo i co ? i jajco . Także sam już nie wiem . Sorki ze trochę chaotycznie piszę , ale problem ze skupieniem się nad sobą, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotrek89 napisał:

Przepraszam ze dopytam ale nie wiem czy dobrze zrozumialem??? Zmarla Twoja partnerka zyciowa??? Chlopie z tego co piszesz to Ty ogromnie duzo przeszedles. Choroba dziecka. Czym sie zajmujesz zwodowo??? Czy korzystales z jakies psychoterapii??? Pomocy psyhologa??? 

Z tą kobietą to chodziło mi o lekarkę do której śmigałem. 😎 Zawodowo to mam raczej pracę bardzo odpowiedzialną. Nie korzystałem z psychoterapii póki co bo próbuje lekiami to narazie zamrozić , no ale narazie kiszka. 

Edytowane przez MuminIDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,proszę napiszcie,czy po pregabalinie mogą się pojawiać cienie pod oczami?przyjmuje od października do 200 mg doba,i od stycznia mam cienie,że jak zrobię zdjęcie to masakra.Wkrecam sobie wtedy choroby,kupiłem już zelazo ,potas magnez,b12,bit c.Biore jeszcze wenlafaksyna,i mirtazapine ale to już 2 lata. Brałem długo sulpiryd,ale lekarz mi zmienił na pregabaline właśnie,bo mieszkam w Angli i tu sulpiryd tylko na schizofrenie dają.Tak to lekarz tłumaczył.A może to wina podniesienia dawki wenlafaksyny z 225,do 300mg.Prosze napiszcie czy miał,lub słyszał ktoś o takim skutku ubocznym,jak cienie pod oczami,bo zeświruje przez to.Ogólnie pregabalina mnie wyciszyla,poprawiła sen.A i od 2 tyg.mam gwizdy w uszach, i oczywiście szukam winy w pregabalinie.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja mam problem taki ze po pregabalinie na dawce 75 mg przytylam w 5 tygodni 4kg...czy ktos tez tyje po niej? Przeraza mnie to...mimo ze dziala na mnie dobrze to nie chce byc gruba. Nie jem jakos duzo, chodze na fitness a kilogramy przybywaja. Czy jest to spowodowane samym lekiem czy zwiększonym apetytem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 08:58, MarMar91 napisał:

Czesc, ja mam problem taki ze po pregabalinie na dawce 75 mg przytylam w 5 tygodni 4kg...czy ktos tez tyje po niej?

Ja przytyłem na miksie Pregabalina 300mg oraz Duloksotyna 60mg. Przy czym nie wiem, czy od Pregi czy Dulo czy od miksu. Teraz zbijam już wagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 09:46, max_max napisał:

Ja przytyłem na miksie Pregabalina 300mg oraz Duloksotyna 60mg. Przy czym nie wiem, czy od Pregi czy Dulo czy od miksu. Teraz zbijam już wagę.

Bierzesz w dalszym ciągu te leki i teraz chudniesz? Co robisz? Zmieniłeś diete czy organizm sie przystosował i nie tyjesz juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MarMar91 napisał:

Bierzesz w dalszym ciągu te leki i teraz chudniesz? Co robisz? Zmieniłeś diete czy organizm sie przystosował i nie tyjesz juz?

Biorę. Uważam co jem, dużo roweru i trochę biegania. A i może organizm się przystosował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, max_max napisał:

Biorę. Uważam co jem, dużo roweru i trochę biegania. A i może organizm się przystosował.

No wlasnie ja tez duzo sie ruszam, silownia, rower, rolki...ale zmienilam tez diete bo wystraszyłam sie strasznie ze tak szybko przybiera sie na wadze, dziekuje Ci za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzeba czasu zeby calkowicie z krwioobiegu i przyzwyczajenia organizmu wydalic te psychotropy jak sie zaprzestanie ich przyjmowania. Pewnie powiecie zalezy czego. Juz mowie. Dwa lata brania pregabaliny srednio 150 na dobę o 20 mg parogenu. Nie wiem kiedys na mnie to dzialalo a teraz to naprawde chodze caly czas pijany. Mam wrazenie odplywania od rzeczywistośći. Spac sie chce. Problemy ze skupieniem i czystym mysleniem. Mam tego dosc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 15:52, Piotrek89 napisał:

Ile potrzeba czasu zeby calkowicie z krwioobiegu i przyzwyczajenia organizmu wydalic te psychotropy jak sie zaprzestanie ich przyjmowania. Pewnie powiecie zalezy czego. Juz mowie. Dwa lata brania pregabaliny srednio 150 na dobę o 20 mg parogenu. Nie wiem kiedys na mnie to dzialalo a teraz to naprawde chodze caly czas pijany. Mam wrazenie odplywania od rzeczywistośći. Spac sie chce. Problemy ze skupieniem i czystym mysleniem. Mam tego dosc 

Hmm ja paroksetyne odstawiałem bardzo powoli , chyba z ponad miesiąc , bo miałem brain zapisy . Pregabaline to z tydzień mi zeszło , ale chyba w ogóle nie działała. Tylko teraz jak nic nie biorę to ataki paniki mam codziennie . Także teraz mam brać sulpiryd , i zobaczę. Wolę brać te tropy do końca życia niż żyć bez nich tak jak teraz . Pozdrawiam.

Nie wiem czy dobrze zrobiłem odstawiając paro. Bo mogłem zwiększyć paro na 40 mg , a ja tkwiłem na dawce 20 mg. Trochę mało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zarr napisał:

Brał ktoś pregabaline i antybiotyk? Mam brać Amotaks.. na ulotce nie pisze nic że te dwa leki wchodzą w interakcje. 

Nie wchodzą. Nie było leku, którego nie mogłabym brać ze względu na interakcje a był okres, że przerobiłam w krótkim czasie 4 czy 5 różnych antybiotyków.

Nawet p/grzybycze leki brałam a w teorii nie wolno. Jak masz wątpliwości to pytaj lekarza, który Ci przepisuje lek jakiś dodatkowy, albo psychiatrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, acherontia styx napisał:

Nie wchodzą. Nie było leku, którego nie mogłabym brać ze względu na interakcje a był okres, że przerobiłam w krótkim czasie 4 czy 5 różnych antybiotyków.

Nawet p/grzybycze leki brałam a w teorii nie wolno. Jak masz wątpliwości to pytaj lekarza, który Ci przepisuje lek jakiś dodatkowy, albo psychiatrę.

Dzięki to zacznę go brać. Jestem chora chyba zapalenie ucha i gardła i nie chce już zwlekać. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×