Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Dalja napisał:

@zoombywa senność i wolniejsze myślenie, ale rzadko!! Chyba wcześniej pisałam też że u mnie działa super, zniknęły mi objawy somatyczne a miałam ich dużo i były mocne i widoczne.

u mnie zniknęły bóle brzucha:) ale duzo osob pisalo na różnych forach ze pregabalina szkodzila im na serce i to sprawiło ze wystraszyłam sie...poszłam do kardiologa, miałam holter, echo serca i okazuje sie ze serce mam zdrowe wiec staram sie o tym nie myslec.

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zarr napisał:

nie, nigdy

O rzesz ty w maskę... ja teraz jak odstawiłem pregabalinę to już nie mam problemów z pamięcią i takiego spowolnienia, widać ona mnie upośledzała mocno... mało tego nastrój mam bardziej ustablizowany bez pregabaliny, bo pamiętam, że jak zwiększyłem ją do 150mg to zaczęło się zdarzać, że jednego dnia chciałem samobójstwo popełnić, a drugiego myślałem, że jestem królem czy Bogiem i taka skakanka kuźwa... wytrzymałem na niej zaledwie 2 tygodnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super lek. Bardzo mi pomogl. Wyciszył i pozwolił normalnie funkcjonowac, normalna żyć. Skutki uboczne do przelkniecia. Senność, wzdęty brzuch.  Różne działanie przy różnych dawkach. Obecnie redukuje i jestem na 3 tab dziennie x 75 mg. I mam mega energię. Zdarza sie ze są gorsze dni ale juz mnie to nie przeraża. Jiz się nie boję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 11:21, misha777 napisał:

Dla mnie super lek. Bardzo mi pomogl. Wyciszył i pozwolił normalnie funkcjonowac, normalna żyć. Skutki uboczne do przelkniecia. Senność, wzdęty brzuch.  Różne działanie przy różnych dawkach. Obecnie redukuje i jestem na 3 tab dziennie x 75 mg. I mam mega energię. Zdarza sie ze są gorsze dni ale juz mnie to nie przeraża. Jiz się nie boję. 

Super oby tak dalej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zoom napisał:

Pytanko jak długo rozkręca się Prega?

Czy tak samo jak przy SSRI też na początku objawy które chcemy zwalczyć zaczynają się pojawiać że zdwojoną siłą? Bo takie mam wrażenie jakby

Nie, to nie jak przy SSRI. Ja po dwoch dniach zaczęłam czuć działanie przy dawce 75mg , czułam sie wtedy jak pijana, i kilkudniowe zaparcia. Ale to uczucie bycia pijanym jak dla mnie na plus ;) :P dobrze sie czułam :))))

 

 

Ja wiem. Dziwne ze na takiej początkowej, małej dawce czułam juz dzialanie ale tak było 

ja w ogóle zawsze tak reaguje na leki

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zarr
Ja 4 dzień biorę 75mg na noc i fakt pierwszy dzień to jak pijany mroczki przed oczyma etc drugi w sumie też, a dalej już tego efektu nie ma, pojawiało się ból pleców i jakby mięśni, ból głowy - nie wiem czy to od tego skoro piszesz że to lek właśnie na takie przypadłości czy przy okazji jaka rwa się nie pojawiła. Na razie nie widzę jakiegoś efektu WOW jeżeli chodzi o natręctwa i lęki, wydaje mi się że Paro to szybciej tłumiło choć już nie pamiętam czy tam to działało od pierwszej tabletki cokolwiek czy dopiero po 3 tyg.

Ile teraz bierzesz 2 x75mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dziwne, bo ja na m.in. rwę biorę 2x dziennie 300mg pregabaliny i 15mg meloksykamu. Doprecyzuję, że dopóki brałem sam Mel to nie pomagało, dopiero włączenie naxalganu mi pomogło.

Tylko ja to już mocno sprany jestem benzo i nie tylko, więc zero efektów "psychicznych". Raz mi się zdarzyło, że zapomniałem, że wziąłem i dobrałem do 600mg to czułem zaburzenia mowy i motoryki, jakbym był odrętwiały.

10 minut temu, zoom napisał:

@zarr
Ja 4 dzień biorę 75mg na noc i fakt pierwszy dzień to jak pijany mroczki przed oczyma etc drugi w sumie też, a dalej już tego efektu nie ma, pojawiało się ból pleców i jakby mięśni, ból głowy - nie wiem czy to od tego skoro piszesz że to lek właśnie na takie przypadłości czy przy okazji jaka rwa się nie pojawiła. Na razie nie widzę jakiegoś efektu WOW jeżeli chodzi o natręctwa i lęki, wydaje mi się że Paro to szybciej tłumiło choć już nie pamiętam czy tam to działało od pierwszej tabletki cokolwiek czy dopiero po 3 tyg.

Ile teraz bierzesz 2 x75mg?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zoom napisał:

@zarr
Ja 4 dzień biorę 75mg na noc i fakt pierwszy dzień to jak pijany mroczki przed oczyma etc drugi w sumie też, a dalej już tego efektu nie ma, pojawiało się ból pleców i jakby mięśni, ból głowy - nie wiem czy to od tego skoro piszesz że to lek właśnie na takie przypadłości czy przy okazji jaka rwa się nie pojawiła. Na razie nie widzę jakiegoś efektu WOW jeżeli chodzi o natręctwa i lęki, wydaje mi się że Paro to szybciej tłumiło choć już nie pamiętam czy tam to działało od pierwszej tabletki cokolwiek czy dopiero po 3 tyg.

Ile teraz bierzesz 2 x75mg?

Tak. obecnie biorę 2x75mg. Ja tez nie widzę tego efektu Wow ale jest troszkę lepiej, jestem spokojniejsza, a bez lekow mam okropną hustawkę nastrojow, nerwica lękowa i natręctw.

teraz jest lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziwnie się czuję po tym leku- strasznie spowalnia moje myślenie, słów mi brakuje podczas wypowiedzi- dramat😕 Dodatkowo te bóle mięśniowo-stawowe mnie wykańczają. Biorę tylko 75 na noc a w ciągu dnia ledwo co zipie, potrafię się odmulic na jakieś 2h po czym nagle np będąc w sklepie złapie mnie to dziwne uczucie że najchętniej bym się położył, dodatkowo mroczki przed oczami i problemy z ostrością. Bardzo kiepsko się po tym leku czuje

Tak to się rozkręca??? Ile to może potrwać- 3 tyg? Po jakim czasie te objawy miną😟

Ktoś coś miał podobnego i może się wypowiedzieć. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zoom napisał:

Kurcze dziwnie się czuję po tym leku- strasznie spowalnia moje myślenie, słów mi brakuje podczas wypowiedzi- dramat

 

Miałem to samo i musiałem przez to natychmiast odstawić ten lek (ledwo wytrzymałem na nim ok. 2 tygodni). Jeśli nie zauważasz poprawy przestań go stosować, możesz przerwać nagle ja tak zrobiłem, miałem takie zaburzenia pamięci że nastrój mi się zaczął strasznie wahać, w ogóle totalny rozp... w głowie że masakra.

 

A bierzesz coś jeszcze? Na co się leczysz?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 16:32, MuminIDM napisał:

Witam . U mnie pręga to żenada. Lęki prawie takie same a uboki typu zawroty głowy , drżenie, spowolnienie, do tego czuję się jak tykająca bomba , byle bzdura powoduje u mnie reakcję jakby spadła bomba atomowa. Pręgę dostałem na lęki biorę 225 już 3 tygodnie , miałem przy niej odstawić paroksetyne która przestała działać . Mam pytanie czy są jakieś prochy żeby przejść z paro na coś innego od razu ? Biorę 20mg paro. Pozdrawiam.

Ja odstawiłam paro z dnia na dzień, bo tez przestało działać. Dodałam pregi-225 i na razie czuję się nieźle. Biorę jeszcze 7,5mg mirty na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregę biorę trzy X dz. Zdarza mi się zapomnieć którejś dawki i odnoszę wrażenie, ze jest lepiej. Będe kombinować jak koń pod górę, żeby całkiem odstawić Sedam. Bedę żonglować dawkami w dół, żeby się za bardzo nie uzależnić. Biorę rok. Strasznie wyszczekana na niej jestem, nie moge miec stresujących sytuacji, a ciagle mam. Na szczęście panuję nad sobą.Przytyłam 16kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie po 3 tygodniach, ponieważ to nie lek Ssri 🙂 u mnie objawy ustąpiły po 5 dniach. U ciebie może to potrwać trochę dłużej. To bardzo indywidualna sprawa.

Ja też byłam w ciągu dnia byłam bardzo senna, i nawet na początku mówiłam psychiatrze że w pracy chce mi się spać. Ze może coś innego mi przepisze ale mówiła by tak szybko nie rezygnować. I faktycznie ta senność przeszła. 

Obecnie biorę rano i wieczorem. Czuję się ok. Nie ukrywam że martwią mnie objawy związane z sercem... Ale narazie nic takiego u siebie nie dostrzegam. Więc staram się o tym nie myśleć. 

U ciebie też będzie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

Miałem to samo i musiałem przez to natychmiast odstawić ten lek (ledwo wytrzymałem na nim ok. 2 tygodni). Jeśli nie zauważasz poprawy przestań go stosować, możesz przerwać nagle ja tak zrobiłem, miałem takie zaburzenia pamięci że nastrój mi się zaczął strasznie wahać, w ogóle totalny rozp... w głowie że masakra.

 

A bierzesz coś jeszcze? Na co się leczysz?

 

 

Dam mu szansę jeszcze tydzień i jak nie będzie poprawy i będę mógł normalnie żyć i funkcjonować to odstawie to "cudo"

Nawet jak teraz to pisze to mam mroczki i bardzo długo muszę się zastanawiać żeby dobrać odpowiednie słowo tak to zmula🤨

W momencie kiedy zacząłem brać Prege odstawiłem Lamo 50mg które miało hamować moja wybuchowość, najwyżej jak cos zacznę brać znowu w momencie odstawienia Pregi. Połączenie tych dwóch leków jak dla mnie chyba mijałoby się z celem bo Prega tak mnie spacyfikowała że o żadnej wybuchowości nie ma mowy.

A leczę się na nerwicę natręctw, lęki, trochę depresja, brałem długo Paro i się zastanawiam dlaczego lekarz robi sobie ze mnie poligon doświadczalny skoro Paro działało idealnie ale miało straszne uboki które połączyłem po latach brania. Mogli mi dać SSRI jakiś który nie powodowałby tycia a nie jakieś Pręgi i Lamo. Nie lubię takich eksperymentów skoro mówię wprost że to i to na mnie działało to będę musiał się meczyc parę miesięcy aż wroce do leku z podobnej grupy😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoom napisał:

Lamo 50mg które miało hamować moja wybuchowość, najwyżej jak cos zacznę brać znowu w momencie odstawienia Pregi. Połączenie tych dwóch leków jak dla mnie chyba mijałoby się z celem bo Prega tak mnie spacyfikowała że o żadnej wybuchowości nie ma mowy.

Brałam długo czas lamotryginę z pregabaliną z tym, że lamo 200mg a pregabalina 150mg i nie, to się nie kłóci. Tym bardziej przy lamotryginie w dawce 50mg, bo jest to mała dawka jak na lamo (a też brałam z powodu swojej impulsywności z tym, że mi od razu powiedziano, że włączamy lamo powoli, ale dawka docelowa to 200). Senność może/powinna minąć po jakimś czasie. Wiele osób tak na pregabalinę reaguje na początku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zarr napisał:

Pijecie kawę przy braniu pregabaliny?? haha dziwne pytanie ale ja kawy wcale nie pije od 11 lat . Cała sie trzesę po niej. Jedynie rozpuszczalną

Piłam i to nawet 3-5 dziennie :P i rozpuszczalne i z ekspresu, nic mi to nie robiło :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acherontia styx napisał:

Brałam długo czas lamotryginę z pregabaliną z tym, że lamo 200mg a pregabalina 150mg i nie, to się nie kłóci. Tym bardziej przy lamotryginie w dawce 50mg, bo jest to mała dawka jak na lamo (a też brałam z powodu swojej impulsywności z tym, że mi od razu powiedziano, że włączamy lamo powoli, ale dawka docelowa to 200). Senność może/powinna minąć po jakimś czasie. Wiele osób tak na pregabalinę reaguje na początku. 

Lamo bralem finalnie 100mg dziennie a że mam problemy z braniem lekarstw na noc to często zapominałem i finalnie zostalo tylko 50mg rano. Nie widzę żadnej różnicy odkąd odstawiłem te 50mg żebym znowu chodził wkurwiony na cały świat i szybko się zapalał ale to pewnie zasługa Pregi która mnie otępiła. Najgorsze dla mnie w Predze nie jest senność tylko to zmulenie oraz działanie leku- jakbyś huśtawka nastroju odmulka na chwilę i później zamuła jakby opadnięcie z sił witalnych -brain fog- w domu to pół biedy ale gdzieś na zewnątrz to dramat, a przy jeździe autem to już wogole masakra...

@zarr
kawa jak najbardziej - a co tego też nie wolno przy psychotropach?😊

Edytowane przez zoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×