Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko . U mnie z pregą bez zmian. Jestem na dawce 225mg. Jestem jak pijany , i do tego te napięcie w klatce piersiowej jakby mi słoń stanął na klacie, brzuch mam jakbym był w 9 miesiącu ciąży. Poczekam jeszcze tydzień , góra dwa i piepsze pregabaline. Tylko co dalej , bo lekarka zapewniała że poczuje się lepiej a tu lipa. Do tego jeszcze problem z odstawieniem paroksetyny bo też przestała działać. Nic tylko w łeb sobie szczelić . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pregabalina w dawce 150mg/d (Egzysta 75mg 1-0-1) powoduje jakieś duże zawroty głowy albo kłopoty z koncentracją i pamięcią? Pytam, bo dostałem ten lek od psychiatry wspomagająco na "wyciszenie" do leku przeciwdepresyjnego.

 

I się trochę przestraszyłem jak niektórzy piszą tutaj, że mają właśnie zawroty głowy czy nawet zaburzenia chodu, ale to chyba przy wyższych dawkach...

 

Doktor mi mówiła, że miała pacjenta co strasznie się stresował przed maturą, to przepisała mu właśnie pregabalinę na wyciszenie, więc mam nadzieję, że mocno mi tej koncentracji też nie zaburzy, bo też postanawiam w tym roku poprawić maturę heh... 🙂

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordki, a czy ktoś z was brał może zarówno lamotryginę, jak i pregabalinę i ma porównanie??? Chodzi mi o działanie przeciwlękowe, stabilizujące nastrój. Która okazuje się być lepsza??? Bo dopiero co dostałem od lekarza pregabalinę typowo na "wyciszenie" i odgonienie lęków. I tak pytam z ciekawości która z nich jest lepsza na lęk uogólniony, depresję itp no i która ma mniej przyjemne działania niepożądane... Z góry dziękuję 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarekWawka01 napisał:

Mordki, a czy ktoś z was brał może zarówno lamotryginę, jak i pregabalinę i ma porównanie??? Chodzi mi o działanie przeciwlękowe, stabilizujące nastrój. Która okazuje się być lepsza??? Bo dopiero co dostałem od lekarza pregabalinę typowo na "wyciszenie" i odgonienie lęków. I tak pytam z ciekawości która z nich jest lepsza na lęk uogólniony, depresję itp no i która ma mniej przyjemne działania niepożądane... Z góry dziękuję 🙂 

 

Brałam oba, nawet równocześnie przez jakiś czas. Przy lamotryginie nie miałam żadnych uboków, przy pregabalinie w sumie też. 

Jeśli chodzi o stabilizację to zdecydowanie lamotrygina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lilith
@acherontia styx
Tez dostałem takie połączenie tzn do Lamo mam zacząć brać Prege.

Pomogło wam to na lęki i natrętne myśli? Wyciszyło ustabilizowało? Jakieś straszne uboki po Predze są? Bo po Lamo to totalnie nic nie mam lek idealny🙂 Przytyłyscie po Predze?

Edytowane przez zoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. 

 

Czy ktoś brał Prege doraźnie w dawce np 75 mg na raz? Można się w ten sposób kurować z np niepokoju, który  czasem za bardzo daje się we znaki?

No i czy Prega brana doraźnie może również lekko poprawić nastrój? Nie piję alkoholu od prawie dwóch lat i przydałoby się coś, co choć trochę zapanuje nad niepokojem. Generalnie to obecnie doraźnie stosuję Tranxene 5mg i czasem Stilnox 5mg. Wolałbym jednak spróbować coś, co nie uzależnia i można stosować doraźnie. No chyba, że potencjał uzależniający Pregabaliny jest też dość spory? 

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał przy braniu pregabaliny problemy z koncentracją, z myśleniem, jakby ciężko było znaleźć słowa, ciężko było coś opisać, opowiedzieć, nagle zapomina, spowalnia myślenie??? 

 

Ja wiem, że pregabalina wycisza i działa tłumiąco, ale czy to powinno się tak dziać??? Czy to przejściowy objaw??? Niedawno zwiększyłem pregabalinę do 150mg/d. Ale ogółem nie czułem jakiegoś szczególnego lęku przed braniem pregabaliny, czy jest zatem sens ją brać??? Biorę ją w połączeniu z Ludiomilem obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MarekWawka01 napisał:

Czy ktoś z was miał przy braniu pregabaliny problemy z koncentracją, z myśleniem, jakby ciężko było znaleźć słowa, ciężko było coś opisać, opowiedzieć, nagle zapomina, spowalnia myślenie??? 

 

Ja wiem, że pregabalina wycisza i działa tłumiąco, ale czy to powinno się tak dziać??? Czy to przejściowy objaw??? Niedawno zwiększyłem pregabalinę do 150mg/d. Ale ogółem nie czułem jakiegoś szczególnego lęku przed braniem pregabaliny, czy jest zatem sens ją brać??? Biorę ją w połączeniu z Ludiomilem obecnie.

Ja właśnie dumam czy zacząć ją brać bo tak jak ty również jakiś wielkich lęków nie mam. Na ten moment biorę Lamo i mam do tego dorzucić Pregę chociaż nie wiem czy ona natrętne myśli spacyfikuje- choć one pewnie w jakimś stopniu biorą się z lęku.

Ile bierzesz Prege- jak się czujesz po niej? Czy od razu czuć działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoom napisał:

Ile bierzesz Prege- jak się czujesz po niej? Czy od razu czuć działanie?

150mg/dziennie jedna 75mg rano i jedna wieczorem... no czuję się lekko spowolniony, mniej rozmyślam nad wszystkim, czasem zawroty głowy i problemy z koncentracją, czasem senność - ale tak jak mówiłem biorę do tego Ludiomil a to antydepresant i do tego bardzo silny.

 

Lamotrygina i pregabalina to dość mocne połączenie już... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

150mg/dziennie jedna 75mg rano i jedna wieczorem... no czuję się lekko spowolniony, mniej rozmyślam nad wszystkim, czasem zawroty głowy i problemy z koncentracją, czasem senność - ale tak jak mówiłem biorę do tego Ludiomil a to antydepresant i do tego bardzo silny.

 

Lamotrygina i pregabalina to dość mocne połączenie już... 

 

Ja na 300 Pregi i 100 Lamotryginy czulem sie dobrze. Zero lekow to napewno a i samopoczucie dobre. Czy to mocne polaczenie to nie wiem , wiem za to ze jak pominalem dawke to lęki pod sufitem i brak checi do czego kolwiek😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lilith napisał:

To byłeś na takim połączeniu jak ja teraz + inne leki. Ale fakt - nie można przegapić dawki, bo jest tragedia. Dlatego ustawiłam przypomnienie w telefonie.

Czyli to chyba nie jest połączenie dla mnie bo ja często zapominam brać leki. W takim razie z tego 100mg Lamo chyba zejdę i sprobuje samej Pregi. Mieliście jakies problemy z odstawieniem Lamo? Mój lekarz powiedział że można z dnia na dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zoom napisał:

Czyli to chyba nie jest połączenie dla mnie bo ja często zapominam brać leki. W takim razie z tego 100mg Lamo chyba zejdę i sprobuje samej Pregi. 

Ja byłam na połączeniu 200mg lamo+ 200 pregabaliny a z moim ogarnięciem ja bardzo często zapominam o lekach (zwłaszcza jak jestem w dołku to potrafię ich nie brać tydzień) i w takich okresach dopiero po kilkudniowym maratonie pominięcia dawki odczuwałam cokolwiek. Pominięcie jednej dawki nic totalnie mi nie robiło🤷‍♀️

 

25 minut temu, zoom napisał:

Mieliście jakies problemy z odstawieniem Lamo? Mój lekarz powiedział że można z dnia na dzień?

Ja z lamotryginy dopiero będę schodzić niedługo, ale tu słyszałam różne opinie, w zależności od lekarza. Jedni uważają, że można szybko zejść, inni, że trzeba powoli 🤷‍♀️ wiem tylko, że u mnie włączanie lamo trwało bardzo długo (a miałam je włączane w szpitalu) zanim doszłam do 200mg bo początkowo miałam zwiększane o 25mg co 2 tygodnie, później o 50mg i podejrzewam, że przy schodzeniu lekarz też będzie chciał to zrobić powoli. A znowu lekarz z poradni leczenia zaburzeń snu, który właśnie kazał odstawić lamo, powiedział, że można to zrobić szybko 🤷‍♀️🤷‍♀️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MuminIDM napisał:

Czy U mnie przy pregabalin 225mg kicha . Lęki jak były tak są. 

 

O matko i córko. Ja biorę obecnie 150mg i mam coraz większe problemy z koncentracją, ciężko mi cokolwiek skojarzyć z czymś, ciężko mi się wysłowić, zapominam wszystko. 

 

Ja schodzę z niej w ogóle bo strasznie spowalnia mi myślenie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×