Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę pragiolę, na razie 150 rano, Seroxat 15mg i propranolol, nieraz  do 80mg. Chcę zejść z sedamu, zmniejszam dawki i wspomagam się hydro.Pregę miałam przepisana w marcu, zaczęłam brać 35mg, bo bałam się jej, że się uzależnię. Może coś ta dawka dawała, ale...ostatnio, a właściwie od dwóch lat mam hardcore sytuację  w domu, rozłożyłam się na łopatki, brałam benzo , bo nie wyrabiałam . I pewnego pięknego dnia na zasadzie"raz kozie śmierć" wzięłam rano 150mg, zamiast 35. Poczułam się jakbym walnęła setkę, rozluźniona, lęki w odstawkę, w głowie kołowrotek, ale było naprawdę pięknie. Wróciłam do żywych. Zadzwoniłam po tygodniu do mojej psych. i wyspowiadałam się jej, zapytałam, czy jak zwiększę pregę do 300mg, to się nie uzależnię. Odpowiedziała, ze absolutnie nie, co mnie niezmiernie ucieszyło. Póki co wystarcza mi te 150mg i tak lecę. Czuję się superaśnie, jakby ktoś walnął mnie obuchem w głowę, ale nie przeszkadza mi to, bo wreszcie przestała mnie boleć ta głowa (zanim zwiększyłam dawkę, codziennie męczyły mnie bóle i szumy, musiałam brać paracetamol). Po predze wszystko przeszło. Lekarka powiedziała mi , że pragiola ma silniejsze działanie, niż prega Sandoz. Gdyby nie niefajne poranki ( ale to mam od zawsze) i lekkie problemy ze snem, to byłoby naprawdę dobrze. Jesli, jak piszecie, prega pomaga na sen, to dołożę trzecią tabletkę na noc. Boże, przestałam się wreszcie bać, wywalam wszystko, co myślę, wszystkim, którzy uważają się za normalnych. Jaka odwaga, ale bez obrażania ha ha. 🙂 Nabrałam dystansu, nic mnie nie wyprowadza z równowagi.Czy to naprawdę ja? Nie do wiary! Paro też robi swoje wreszcie, bo zwiększyłam dawkę. Nie mam generalnie apetytu, dopiero wieczorem, ale w miarę, nie tyję i nie chudnę. Na początku miałam wzdęcia, ale espumisan mi pomagał.  Trwaj chwilo , jesteś piękna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, buraczek58 napisał:

Biorę pragiolę, na razie 150 rano, Seroxat 15mg i propranolol, nieraz  do 80mg. Chcę zejść z sedamu, zmniejszam dawki i wspomagam się hydro.Pregę miałam przepisana w marcu, zaczęłam brać 35mg, bo bałam się jej, że się uzależnię. Może coś ta dawka dawała, ale...ostatnio, a właściwie od dwóch lat mam hardcore sytuację  w domu, rozłożyłam się na łopatki, brałam benzo , bo nie wyrabiałam . I pewnego pięknego dnia na zasadzie"raz kozie śmierć" wzięłam rano 150mg, zamiast 35. Poczułam się jakbym walnęła setkę, rozluźniona, lęki w odstawkę, w głowie kołowrotek, ale było naprawdę pięknie. Wróciłam do żywych. Zadzwoniłam po tygodniu do mojej psych. i wyspowiadałam się jej, zapytałam, czy jak zwiększę pregę do 300mg, to się nie uzależnię. Odpowiedziała, ze absolutnie nie, co mnie niezmiernie ucieszyło. Póki co wystarcza mi te 150mg i tak lecę. Czuję się superaśnie, jakby ktoś walnął mnie obuchem w głowę, ale nie przeszkadza mi to, bo wreszcie przestała mnie boleć ta głowa (zanim zwiększyłam dawkę, codziennie męczyły mnie bóle i szumy, musiałam brać paracetamol). Po predze wszystko przeszło. Lekarka powiedziała mi , że pragiola ma silniejsze działanie, niż prega Sandoz. Gdyby nie niefajne poranki ( ale to mam od zawsze) i lekkie problemy ze snem, to byłoby naprawdę dobrze. Jesli, jak piszecie, prega pomaga na sen, to dołożę trzecią tabletkę na noc. Boże, przestałam się wreszcie bać, wywalam wszystko, co myślę, wszystkim, którzy uważają się za normalnych. Jaka odwaga, ale bez obrażania ha ha. 🙂 Nabrałam dystansu, nic mnie nie wyprowadza z równowagi.Czy to naprawdę ja? Nie do wiary! Paro też robi swoje wreszcie, bo zwiększyłam dawkę. Nie mam generalnie apetytu, dopiero wieczorem, ale w miarę, nie tyję i nie chudnę. Na początku miałam wzdęcia, ale espumisan mi pomagał.  Trwaj chwilo , jesteś piękna!

Nie zawsze trzeba brać pregę z antydepresantem, bo jak ktoś na przykład bierze ją na padaczkę, no to po co mu to...? Zapewne jeszcze coś przeciwdrgawkowego ma do tego, więc wystarczy. 🙂

Hmm....Masz podobną kombinację leków jak ja. Ile sedamu bierzesz? Wiesz, że sedan uzależnia, a prega w teorii nie, choć też u niektórych ciężko z odstawieniem. W rzeczywistości działa ona podobnie do benzo, zwłaszcza na początku, ale ten efekt po jakimś czasie zanika. Działanie przeciwlękowe powinno zostać, wiem po sobie. 35mg to żadna dawka, placebo. Ja biorę 600 i jak dla mnie to optymalnie. Aha...I nie wydaje mi się, żeby pragiola miała silniejsze działanie jak prega sandoza. Wiele przetestowałem i wszystkie tak samo działają. Ja preferuję egzystę albo ostatnio tańsza tabagine. Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrej nocy. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zarr napisał:

Biorę tylko Pregabalinę narazie 1x 75 mg.  

Czuje się ok, jedynie ten stan upojenia sie czasem pojawia. Ale zaczynam to lubić, przynajmniej nie mam potem kaca, hihihihihih.

 

 

😅🤣

O tak 🤣 Ja mam taką samą dawkę. Najgorzej jak w nocy muszę iść do wc, to czuję się jak po dobrej imprezie, aż mi trudno nie usnąć na kibelku 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 23:20, tomeg napisał:

A no patrz... a to najważniejsze :D:D:D  Co robiłaś jak trzeba było rosnąć?

Właśnie nie wiem, chyba chłonęłam nerwicę z otoczenia 😃

 

 

Mam szybkie pytanie do wszystkich:

Biorę Linefor 75 1x na noc, czy jeśli 2x dziennie będę do tego brać Valused to coś się stanie? 

 

Lekarza mam w środę, a chciałabym Valused brać już dziś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Realistka napisał:

Właśnie nie wiem, chyba chłonęłam nerwicę z otoczenia 😃

 

 

Mam szybkie pytanie do wszystkich:

Biorę Linefor 75 1x na noc, czy jeśli 2x dziennie będę do tego brać Valused to coś się stanie? 

 

Lekarza mam w środę, a chciałabym Valused brać już dziś. 

Moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań. Bierz śmiało. 🙂 Valused - nie oszukujmy się - to prawie placebo. Nie zaszkodzi, ale i pewnie nie pomoże. Ewentualnie delikatnie uspokoi. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomeg napisał:

Moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań. Bierz śmiało. 🙂 Valused - nie oszukujmy się - to prawie placebo. Nie zaszkodzi, ale i pewnie nie pomoże. Ewentualnie delikatnie uspokoi. 🙂

Wolałabym żeby nic nie zrobiło jeśli mialo by zaszkodzić. 🙂 Wprawdzie na ulotce pisze, żeby brać 3x dziennie, ale ja myślałam o 1 najwięcej 2 tabl. Pani w aptece powiedziała, że nie są mocne i spokojnie mogę brać na noc 2tabl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Realistka napisał:

Wolałabym żeby nic nie zrobiło jeśli mialo by zaszkodzić. 🙂 Wprawdzie na ulotce pisze, żeby brać 3x dziennie, ale ja myślałam o 1 najwięcej 2 tabl. Pani w aptece powiedziała, że nie są mocne i spokojnie mogę brać na noc 2tabl.

Rozumiem. 🙂 No więc słuchaj. Weź jedną i wystarczy. 🙂 Zobaczysz jak będziesz spała. I jutro zdecydujesz czy zwiększać. 🙂 Chociaż mówię... Ja jak byłem młody to wierzyłem w takie coś, teraz już nie. Bezpiecznym lekiem jest na pewno hydroksyzyna, ale to już na receptę. 🙂 A tak z ciekawości (jeśli wolno zapytać), w jakim wieku jesteś? 🙂 18 już była? :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomeg napisał:

Rozumiem. 🙂 No więc słuchaj. Weź jedną i wystarczy. 🙂 Zobaczysz jak będziesz spała. I jutro zdecydujesz czy zwiększać. 🙂 Chociaż mówię... Ja jak byłem młody to wierzyłem w takie coś, teraz już nie. Bezpiecznym lekiem jest na pewno hydroksyzyna, ale to już na receptę. 🙂 A tak z ciekawości (jeśli wolno zapytać), w jakim wieku jesteś? 🙂 18 już była? :D

 

Haha zaraz będzie i druga 18 😞🤣🤦‍♀️

 

No właśnie nie chcę tego na sen bo z tym nie mam problemów, bardziej bym chciała na dzień, by działalo przeciwlękowo i uspokajająco, o ile w ogóle zadziała 😌

 

Hydroksyzynę mam wykupioną, ale raz dostałam w zastrzyku i spałam prawie 18h 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Realistka napisał:

Haha zaraz będzie i druga 18 😞🤣🤦‍♀️

 

No właśnie nie chcę tego na sen bo z tym nie mam problemów, bardziej bym chciała na dzień, by działalo przeciwlękowo i uspokajająco, o ile w ogóle zadziała 😌

 

Hydroksyzynę mam wykupioną, ale raz dostałam w zastrzyku i spałam prawie 18h 😎

Aaa, no to jesteśmy w podobnym wieku 🙂 Hmm...tak, to prawda, po hydro chce się spać, ale zawsze można zastosować małą dawkę (np. 1 tabletkę 10mg albo pół tabletki 25mg). To nie jest dużo. 🙂 Z drugiej strony sen też jest ważny i czasem warto właśnie na noc wziąć. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomeg napisał:

Aaa, no to jesteśmy w podobnym wieku 🙂 Hmm...tak, to prawda, po hydro chce się spać, ale zawsze można zastosować małą dawkę (np. 1 tabletkę 10mg albo pół tabletki 25mg). To nie jest dużo. 🙂 Z drugiej strony sen też jest ważny i czasem warto właśnie na noc wziąć. 🙂

Ja tyle spie właśnie po hydro 10mg 😌😌🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozłek lekarski (waleriana) - przeciwwskazania

Waleriany nie można łączyć z lekami przeciwhistaminowymi, zwiotczającymi mięśnie, uspokajającymi, nasennymi, antynapadowymi, środkami odurzającymi, alkoholem lub jakimikolwiek lekami stosowanymi w leczeniu chorób psychicznych (m.in. lekami przeciwdepresyjnymi, lekami przeciwlękowymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lekarz przepisuje pregabalinę, to raczej znaczy, że suplementy czy lżejsze leki nie działają... Sama biorę coś "na dobry sen", mówiłam o tym lekarzowi i tylko machnął ręką... Valused nie powinien zaszkodzić, zadziała bardziej jak placebo, ale skoro pomoże to czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MatkaB napisał:

Jeśli lekarz przepisuje pregabalinę, to raczej znaczy, że suplementy czy lżejsze leki nie działają... Sama biorę coś "na dobry sen", mówiłam o tym lekarzowi i tylko machnął ręką... Valused nie powinien zaszkodzić, zadziała bardziej jak placebo, ale skoro pomoże to czemu nie...

Dokładnie tak 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, buraczek58 napisał:

Kozłek lekarski (waleriana) - przeciwwskazania

Waleriany nie można łączyć z lekami przeciwhistaminowymi, zwiotczającymi mięśnie, uspokajającymi, nasennymi, antynapadowymi, środkami odurzającymi, alkoholem lub jakimikolwiek lekami stosowanymi w leczeniu chorób psychicznych (m.in. lekami przeciwdepresyjnymi, lekami przeciwlękowymi).

Podaj chociaż źródło. Powiem tak. Gdybym ja i mój lekarz mieli zawsze trzymać się wszystkich zasad i wszystkiego, co w ulotkach napisane, to ja nigdy bym nie ozdrowiał, a dzięki różnym kombinacjom (np. ssri + imao) - choć z pozoru to absolutnie zakazane - przynajmniej miewam lepsze dni. 🙂 Zawsze trzeba rozważyć ewentualne minusy jakiegoś posunięcia, ale trzeba też zestawić je z plusami i z tym, że życie kogoś z nas może stać się o wiele bardziej kolorowe i dać o wiele więcej radości. A jeśli tak się dzieje, to warto eksperymentować. Najważniejsze, żeby uważać z lekami, które uzależniają, żeby nie utonąć w bagnie. No ale co do valusedu, to myślę, że zbyteczna ta dyskusja. Tak jak mówiłem, taka dawka nie może nikomu zaszkodzić. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×