Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

@misha777 bierzesz tylko pregabaline ? Też byłem przekonany, że Pregabalina jest między innym odpowiedzialna za moje dodatkowe kilogramy dopóki nie odstawiłem mirtazapiny. 10 kg w ciągu 2 miesiecy. W twoim przypadku oczywiscie moze to byc wina pregabaliny, tak już te leki mają. 

 

Zszedłem z 600 mg na 450 mg, pod 2 tygodniach na 300 mg. Teraz po dwóch tygodniach na 300 mg zastanawiam się czy nie wrócić do 450 mg, taka masakra. Nie wiem czy są to skutki odstawienne czy po prostu lęki się nasiliły. Z drugiej strony chciałbym dag szanse esci, które biorę 2 miesiące w dawce 30 mg. Na razie jak krew w piach te całe leki i tak od 1,5 roku. Niby jest delikatna poprawa ale do normalności daleko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja waga zbliża się do 150 kg . Naprawdę nie wiem jak odstawić pregabaline i paroksetyne. Ogólnie to zamiast paroksetyny chciałbym brać sertraline ale setra jest metabolizowana do norsertraliny. 

 

Szczerze to jest dobrze na tych lekach co mam w podpisie  a głód i apetyt okropny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, GłupiaSowa napisał:

@misha777 bierzesz tylko pregabaline ? Też byłem przekonany, że Pregabalina jest między innym odpowiedzialna za moje dodatkowe kilogramy dopóki nie odstawiłem mirtazapiny. 10 kg w ciągu 2 miesiecy. W twoim przypadku oczywiscie moze to byc wina pregabaliny, tak już te leki mają. 

 

Zszedłem z 600 mg na 450 mg, pod 2 tygodniach na 300 mg. Teraz po dwóch tygodniach na 300 mg zastanawiam się czy nie wrócić do 450 mg, taka masakra. Nie wiem czy są to skutki odstawienne czy po prostu lęki się nasiliły. Z drugiej strony chciałbym dag szanse esci, które biorę 2 miesiące w dawce 30 mg. Na razie jak krew w piach te całe leki i tak od 1,5 roku. Niby jest delikatna poprawa ale do normalności daleko. 

Hejka , tak biorę tylko pregabalinę. Od stycznia tego roku. Jak popatrze na wagę to przez 6 mcy mam 2 kg do przodu...Wkurzam sie niesamowicie  bo u mnie kazdy przysłowiowy kg widać. Naprawdę jestem aktywna..nie obżeram się , próbuję jeść zdrowo , alko wogole zero ..a waga stoi ....

Teraz dodatkowy stres mnie czeka. W przyszłym tygodniu wizyta u proktologa :( Achhh...nie zliczę już tych wszystkich wizyt u lekarzy. 

 

Z tym schodzeniem z pregi serio masz taki kłopot ? Może to poprostu twoje nastawienie wywołuje te cholerne lęki bo masz wrażenie że tracisz oparcie które dają leki. Ja tak mam. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linefor 75/75/75 na OCD, lek staly, depresje, pseudo-ataki paniki? Dostalem czasowo, w polaczeniu z Setaloftem i Mirtorem. Wydaje mi sie ze to juz troche końska dawka, bo bede bral 100 setaloft 75 linefor-75 linefor po 2 tygodniach-75 linefor 30 mirtor. Ale i tak mam taka nerwice ze nie jestem w stanie funkcjonowac, wiec coz. Nigdy nie bralem tego leku, widze ze niby pomaga ale ma mase skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielodniowej analizie stwierdzam , ze dawka 450 mg chyba jednak jest dla mnie za duża. Szału nie ma a pojawiły się uczucia takiej ..cięzkości , braku koordynacji i pustka w głowie , takie dziur których wcześniej nie miałam !!! Może zredukuję chociaż o 75 mg ...Już sama nie wiem. Czuję się bezradna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Lekarz dopisał mi progebaline do symfaxinu 225 i miansecu 80. Mam zacząć od 75, a po 3-4 dniach mogę sobie zacząć zwiększać, jeśli uznam, że poprawa będzie za mała. Również symfaxin mogę zwiększyć do 300 gdyby co. Ogólnie u mnie poprawa jest duża, symfaxin+miansa świetnie podziałały, ale jeszcze nie jest tak idealnie jak było kiedyś, zanim to się zaczęło. Mianowicie często wychodząc na dwór

odczuwam niepokój, serce nieraz wali, a w ramionach czuję taki jakby bezwład. I wtedy chce jak najszybciej wrócić do domu, przez co ciężko mi posiedzieć dłużej tak po prostu na świeżym powietrzu i nie myśleć o tym co się dzieje. Dodatkowo boję się na dworze jeść w obawie, że spanikuję. Nie mówiąc już o jakimś wyjściu do kawiarni czy kina. Lekarz powiedział, że to są właśnie objawy lęku i dlatego dopisał mi progebaline. 

 

Czy ktoś stosował takie połączenie?

Symfaxin+miansa+progebalina?

Jeśli tak to jak podziałało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziś minął 3 dzień odkąd zaczęłam stosować pregabaline w związku z moimi stanami lekowymi i napadami paniki. Biorę dawkę 75 mg codziennie godzinę przed snem. Póki co brak skutków ubocznych, jesli chodzi o lęki to trochę się wyciszyly, jestem spokojniejsza, ale nie jestem jakoś mega wyluzowana. Moje pytanie do Was, czy ktoś z Was pił może alkohol podczas brania pregabaliny? Mam w weekend wesele i zastanawiam się czy mogę wypić trochę wina, oczywiście z umiarem, chodzi mi tu o jakiej 2-3 lampki. Taka ilość nie jest dla mnie zabójcza, ale pregabalina to jest dla mnie nowy zupełnie lek i obawiam się czy najmniejsza nawet ilość alkoholu nie sprawi że urwie mi się film 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 22:34, Knurczyk napisał:

Cześć, dziś minął 3 dzień odkąd zaczęłam stosować pregabaline w związku z moimi stanami lekowymi i napadami paniki. Biorę dawkę 75 mg codziennie godzinę przed snem. Póki co brak skutków ubocznych, jesli chodzi o lęki to trochę się wyciszyly, jestem spokojniejsza, ale nie jestem jakoś mega wyluzowana. Moje pytanie do Was, czy ktoś z Was pił może alkohol podczas brania pregabaliny? Mam w weekend wesele i zastanawiam się czy mogę wypić trochę wina, oczywiście z umiarem, chodzi mi tu o jakiej 2-3 lampki. Taka ilość nie jest dla mnie zabójcza, ale pregabalina to jest dla mnie nowy zupełnie lek i obawiam się czy najmniejsza nawet ilość alkoholu nie sprawi że urwie mi się film 

Hej, ja sporadycznie pozwalam sobie 1 piwo🙈🙈🙈 lub lampkę wina🍷Nic się nie dzieje. Ale to na pewno też kwestia indywidualna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem gdzie szukać odpowiedzi, a mój lekarz przyjmuje dopiero za dwa tygodnie...

Od pięciu dni biorę pregabalinę... Wcześniej brałam sulpiryd i było dobrze tylko dostałam mlekotoku. Mogłam góry przenosić, czułam radość z życia, chęć do działania. Lekarz zmienił mi lek i od tej pory z dnia na dzień jest coraz gorzej. W dzień jestem otępiała, nie mam na nic ochoty, nie cieszę się z niczego a wręcz przeciwnie męczą mnie wyrzuty sumienia, że nie spędzam czasu z dziećmi, że nic mi się nie chce, że jestem warzywem. I sensacje żołądkowe. Do tego lęki. Okropne, jak przy odstawieniu alkoholu, ratuję się alprazolem a tego bym nie chciała. Czytam fora i nigdzie nie widziałam wzmożonych lęków po pregabalinie. Senność, otępienie tak, ale nie lęki. Zaczynam wariować, czuję okropny niepokój, smutek, paranoję i nie wiem czy sobie tego nie wmawiam.

Dawkę mam małą, bo 2x75.

Co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MatkaB napisał:

Już nie wiem gdzie szukać odpowiedzi, a mój lekarz przyjmuje dopiero za dwa tygodnie...

Od pięciu dni biorę pregabalinę... Wcześniej brałam sulpiryd i było dobrze tylko dostałam mlekotoku. Mogłam góry przenosić, czułam radość z życia, chęć do działania. Lekarz zmienił mi lek i od tej pory z dnia na dzień jest coraz gorzej. W dzień jestem otępiała, nie mam na nic ochoty, nie cieszę się z niczego a wręcz przeciwnie męczą mnie wyrzuty sumienia, że nie spędzam czasu z dziećmi, że nic mi się nie chce, że jestem warzywem. I sensacje żołądkowe. Do tego lęki. Okropne, jak przy odstawieniu alkoholu, ratuję się alprazolem a tego bym nie chciała. Czytam fora i nigdzie nie widziałam wzmożonych lęków po pregabalinie. Senność, otępienie tak, ale nie lęki. Zaczynam wariować, czuję okropny niepokój, smutek, paranoję i nie wiem czy sobie tego nie wmawiam.

Dawkę mam małą, bo 2x75.

Co robić???

Moze sprobuj najpierw brać tylko na noc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 20:29, MatkaB napisał:

Już nie wiem gdzie szukać odpowiedzi, a mój lekarz przyjmuje dopiero za dwa tygodnie...

Od pięciu dni biorę pregabalinę... Wcześniej brałam sulpiryd i było dobrze tylko dostałam mlekotoku. Mogłam góry przenosić, czułam radość z życia, chęć do działania. Lekarz zmienił mi lek i od tej pory z dnia na dzień jest coraz gorzej. W dzień jestem otępiała, nie mam na nic ochoty, nie cieszę się z niczego a wręcz przeciwnie męczą mnie wyrzuty sumienia, że nie spędzam czasu z dziećmi, że nic mi się nie chce, że jestem warzywem. I sensacje żołądkowe. Do tego lęki. Okropne, jak przy odstawieniu alkoholu, ratuję się alprazolem a tego bym nie chciała. Czytam fora i nigdzie nie widziałam wzmożonych lęków po pregabalinie. Senność, otępienie tak, ale nie lęki. Zaczynam wariować, czuję okropny niepokój, smutek, paranoję i nie wiem czy sobie tego nie wmawiam.

Dawkę mam małą, bo 2x75.

Co robić???

Masz malutka dawkę. Sami potrafimy sobie dużo wkręcić. Ja miałam po pregabalinie wzmożone lęki. Brałam doraźnie Sedam, to też benzo. Według mnie po 7, 10 dniach wszystko się uspokoi. U mnie np. Zadziałała w miarę dawka 375 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 18:33, mousey napisał:

Moze sprobuj najpierw brać tylko na noc?

 

W dniu 18.07.2020 o 15:16, misha777 napisał:

Masz malutka dawkę. Sami potrafimy sobie dużo wkręcić. Ja miałam po pregabalinie wzmożone lęki. Brałam doraźnie Sedam, to też benzo. Według mnie po 7, 10 dniach wszystko się uspokoi. U mnie np. Zadziałała w miarę dawka 375 mg. 

 

Przez dwa dni brałam tylko na noc i było w miarę ok choć pobudki z niepokojem. Dziś jeszcze rano nie brałam, miałam jutro spróbować, ale mimo wszystko dostałam jakiejś nerwówki. Zobaczymy, będę próbowała, a na sobotę umówię się z lekarzem. Może to nie ma nic wspólnego.

Kurcze, przez te wszystkie kwarantanny, przez siedzenie z dziećmi w domu, przez odsunięcie się od obowiązków zawodowych wszystko mi się poprzestawiało... Już miałam taki wewnętrzny spokój, plany, wszystko poukładane, a teraz jakoś się wywraca, taka huśtawka nastrojów. Masakra.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam problem z lękami po pregabalinie i nie tylko...Otóż jestem uzależniony od benzodiazepin najpierw Relanium a teraz Alprazolam. Mam wrażenie że pregabalina wchodzi w jakieś interakcje z benzo A w szczególności z alpra. A mam zalecone żeby brać pregabaline w celu odstawienia benzodiazepin. Moje pytanie czy może warto przejść na Relanium i dołączyć pregabaline? W końcu Relanium jest słabszy od Alprazolam i dłużej działa czyli mógłbym brać mniej? P.s Pregabalina+ alprazolam u mnie= lęki, natręctwa, zbyt długie spanie, mega pocenie się, otepienie i wiele jeszcze innych. Proszę o poradę kogoś kto odstawial benzodiazepiny przy pomocy pregabaliny? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, nowakowski84 napisał:

Witam, też mam problem z lękami po pregabalinie i nie tylko...Otóż jestem uzależniony od benzodiazepin najpierw Relanium a teraz Alprazolam. Mam wrażenie że pregabalina wchodzi w jakieś interakcje z benzo A w szczególności z alpra. A mam zalecone żeby brać pregabaline w celu odstawienia benzodiazepin. Moje pytanie czy może warto przejść na Relanium i dołączyć pregabaline? W końcu Relanium jest słabszy od Alprazolam i dłużej działa czyli mógłbym brać mniej? P.s Pregabalina+ alprazolam u mnie= lęki, natręctwa, zbyt długie spanie, mega pocenie się, otepienie i wiele jeszcze innych. Proszę o poradę kogoś kto odstawial benzodiazepiny przy pomocy pregabaliny? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Wiesz co , ja od zeszłego roku brałam doraźnie SEDAM - to bezno ale bromazepan. Łagodniej działa niż Alprazolam. Był czas że brałam Sedam 3 mg codziennie Półatora tab lub 1 tab lub poł. Od stycznia biorę pregabalinę i generalnie udało mi się odstawić benzo. Nie biorę codziennie. Baaa były miesiące że wogole nie brałam i nie czułam potrzeby. Ale są jednak momenty że biore 1 tabletkę. np. 1 na tydzień ...Wiec cały czas mam benzo pod ręką. Nie mniej jednak prega na pewno pomaga w odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzies od 8 miesiecy biore Prege i Lamotrygine. Od jakiegos miesiaca mam nawrot lęków i momentami ataki paniki. Czy pregabalin mogl sie tak szybko wypalic ?Cos mi sie zdaje ze przestal dzialac. Zwiekszylem dawke z 300 do 450 ale nic to nie dalo, ciagle czuje sie tak samo a moze nawet jestem bardziej ospaly. Nie wiem czy podnosic do 600 i usypiac na stojaco czy dac jeszcze chwile na 450 mg a moze odstawic.Proponowano mi Gabapentyne w zamian ale nie wiem czy taka podmiana ma sens ? Z innej beczki czy Anitryptylina zaburza libido ? 

 

Dzieki wielkie 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wiecie co 7 lat mnie tu nie bylo 😄😗🙂 zapomniałam ze mam tu konto:) 

Lek Egzysta (Pregabalina) wykupiam wczoraj, mam 75 mg brać 2x dziennie przez miesiac a potem 150mg. Dzis wzielam drugą tabletke, mam nadzieje ze wkoncu trafilam na wlasciwy lek. Czuje sie dobrze w sensie ze nie mam zadnych skutków ubocznych. 

A za tydzien ide na pierwsza terapie:) 

 

mam nerwice lękową juz z 15 lat. Moj poprzedni lek to Paroksetyna ale mialam okropne skutki uboczne. Bede czytac ten wątek od poczatku 🙂 mam nadzieje ze wkoncu poczuje sie lepiej bo takie zycie bez checi do pracy, do niczego to nie zycie..

Edytowane przez Adaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Adaa napisał:

Witajcie, wiecie co 7 lat mnie tu nie bylo 😄😗🙂 zapomniałam ze mam tu konto:) 

Lek Egzysta (Pregabalina) wykupiam wczoraj, mam 75 mg brać 2x dziennie przez miesiac a potem 150mg. Dzis wzielam drugą tabletke, mam nadzieje ze wkoncu trafilam na wlasciwy lek. Czuje sie dobrze w sensie ze nie mam zadnych skutków ubocznych. 

A za tydzien ide na pierwsza terapie:) 

 

mam nerwice lękową juz z 15 lat. Moj poprzedni lek to Paroksetyna ale mialam okropne skutki uboczne. Bede czytac ten wątek od poczatku 🙂 mam nadzieje ze wkoncu poczuje sie lepiej bo takie zycie bez checi do pracy, do niczego to nie zycie..

Trzymam kciuki 🙂

 

Ciezko bylo odstawic paroksetyne? Ja wciaz biore. Probowalam kilka razy odstawic ale z marnym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mousey napisał:

Trzymam kciuki 🙂

 

Ciezko bylo odstawic paroksetyne? Ja wciaz biore. Probowalam kilka razy odstawic ale z marnym skutkiem.

Paroksetyne brałam tylko 7 dni więc ostawiłam i nic sie nie działo po ostawieniu.  To nie był lek dla mnie. Miałam mdłościi, biegunki, bóle głowy, raz jechalam tramwajem do pracy i musiałam wysiąść tak mi bylo niedobrze.

 

słyszałam właśnie że ciężko ją odstawić.

 

Teraz przy Pregabalinie czuję się naprawde dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×