Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Lek po paru dniach okresu czasu stosowania osiąga stężenie stacjonarne. Ze względu na jego krótki okres półtrwania zaleca się stosowanie tego leku w dwóch lub nawet trzech dawkach podzielonych. Będzie mocniej i stabilniej działal brany w dawkach podzielonych. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wujaszekwowo napisał:

@Petek Niestety tak, ja na Pregabalinie doświadczyłem dużej retencji wody. Wzrost wagi o 5-6 kg(wody). Czy skutek uboczny przechodzi? Trudno mi powiedzieć. Zdania są podzielone. Miałem dodatkowo brzuch jakbym zjadł balon. 

Dopóki ją będziesz zazywal dotąd będzie problem z sylwetką. Jako ciekawostkę powiem CI że jestem czwarty dzień od odstawienia po ponad pol roku brania i nie czuję żadnej różnicy... nie mam żadnych skutków odstawienia. Ani lęk się nie zwiększył ani nic nie doszło nowego. Zobaczymy jak szybko brzuch spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zawiodłem się na tym leku, spodziewałem się działania zbliżonego do benzo, tymczasem działał na mnie wręcz odwrotnie - zwiększał lęki, pogarszał sen, w ciągu dnia byłem jednocześnie spięty i lekko otumaniony, dodatkowo mocno siadał na wzrok. Brałem tylko 150mg jako dodatek do escitalopramu, ale szybko musiałem odstawić. Ale w sumie to lepiej, raz że pewnie bym się uzależnił jak kiedyś od benzo, a dwa że mógłbym go nadużywać. Tak zostałem na samym antydepie i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zburzony Pregabalina uzależnia o wiele mniej od benzo, także dosyć łatwo się z niej schodzi. Czytałem też opinie, że ludzie nie mieli wręcz żadnego zjazdu po pregabalinie, ale to już kwestia osobnicza. A odczekałeś chociaż 2 tygodnie na pregabalinie? W tym czasie powinna zacząć pomagać.

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dałem sobie z nią spokój po kilku dniach, nie mogłem sobie pozwolić żeby dłużej czekać aż będzie lepiej, zbyt utrudniało mi to funkcjonowanie w pracy, zwłaszcza zaburzony wzrok - nie mogłem ryzykować że rozwalę czyjś samochód przy parkowaniu. No i fobia społeczna bardzo się nasiliła. Spodziewałem się raczej doraźnego działania, ale nawet jakby nie było żadnych efektów brał bym dalej i czekał albo zwiększał dawkę jak doktorka radziła. A tu było natychmiastowe pogorszenie.

 

PS

Znacznie lepszy efekt, bez żadnych uboków, dała karbamazepina.

Edytowane przez zburzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem sobie na noc 150. 

Spałem prawie perfekcyjnie cudownie. Nowe sny, jakość tych snów,  a przede wszystkim samopoczucie po śniadaniu - cudowne. Nie cudowne od samego obudzenia, bo ciężko było wstać. Chyba po prostu za późno przyjąłem, dziś wezmę może 2 godz wcześniej przed snem. Będę brał tylko na noc. Jak ktoś też bierze na noc, to dajcie znać o której godzinie łykacie i o której idziecie spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabaliny nie bierze się doraźnie raz dziennie tylko minimum 2 razy dziennie. Niedawno odstawiłem i szczerze mówiąc nie czuję żadnej różnicy wiec chyba u mnie się nie sprawdziła. Przyjemnym zaskoczeniem było to że nie było zadnych sensacji przy odstawianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, misha777 napisał:

No właśnie mam z tym problem.. I nie wiem czy to od tego? 

Psychiatra mi mówiła że to jest bardzo częsty skutek uboczny. Kup herbatke oczyszczającą Mitra . Bardzo dobra na zaparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petek @misha777 Uważajcie, ta herbata zawiera senes. Nie można jej stosować przewlekle, dłużej niż kilkanaście dni, bo zaniknie w ogóle perystaltyka jelit (bez senesu). 

 

Z mp.pl: „Stosowanie preparatu dłużej niż 14 dni może spowodować odwracalne zmiany barwnikowe w błonie śluzowej jelita grubego, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, zmniejszenie stężenia potasu we krwi (hipokaliemię), atonię jelit, albuminurię i hematurię (obecność albumin i krwinek czerwonych w moczu). Skutkiem hipokaliemii mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca oraz zaburzenia nerwowo-mięśniowe. W rzadkich przypadkach uszkodzenie zakończeń nerwów w błonie śluzowej jelita grubego. Może wystąpić zmniejszenie wchłaniania substancji odżywczych. Możliwa zmiana zabarwienia moczu (co może wpływać na wyniki testów diagnostycznych).

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, warning napisał:

@Petek @misha777 Uważajcie, ta herbata zawiera senes. Nie można jej stosować przewlekle, dłużej niż kilkanaście dni, bo zaniknie w ogóle perystaltyka jelit (bez senesu). 

 

Z mp.pl: „Stosowanie preparatu dłużej niż 14 dni może spowodować odwracalne zmiany barwnikowe w błonie śluzowej jelita grubego, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, zmniejszenie stężenia potasu we krwi (hipokaliemię), atonię jelit, albuminurię i hematurię (obecność albumin i krwinek czerwonych w moczu). Skutkiem hipokaliemii mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca oraz zaburzenia nerwowo-mięśniowe. W rzadkich przypadkach uszkodzenie zakończeń nerwów w błonie śluzowej jelita grubego. Może wystąpić zmniejszenie wchłaniania substancji odżywczych. Możliwa zmiana zabarwienia moczu (co może wpływać na wyniki testów diagnostycznych).

Wiem o tym. Już przeszły mi zaparcia . Więc nawet ją nie wziąłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, warning napisał:

@Petek @misha777 Uważajcie, ta herbata zawiera senes. Nie można jej stosować przewlekle, dłużej niż kilkanaście dni, bo zaniknie w ogóle perystaltyka jelit (bez senesu). 

 

Z mp.pl: „Stosowanie preparatu dłużej niż 14 dni może spowodować odwracalne zmiany barwnikowe w błonie śluzowej jelita grubego, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, zmniejszenie stężenia potasu we krwi (hipokaliemię), atonię jelit, albuminurię i hematurię (obecność albumin i krwinek czerwonych w moczu). Skutkiem hipokaliemii mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca oraz zaburzenia nerwowo-mięśniowe. W rzadkich przypadkach uszkodzenie zakończeń nerwów w błonie śluzowej jelita grubego. Może wystąpić zmniejszenie wchłaniania substancji odżywczych. Możliwa zmiana zabarwienia moczu (co może wpływać na wyniki testów diagnostycznych).

Dzięki dzięki ! Każda informacja jest w cenie 🙂 U mnie chwilowo ok. Załapałam równowagę. Wystarczył błonnik w tabletkach , travisto  i 1 tab xenny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×