Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, warning napisał:

 @Lilith @misha777 Dziękuję! Mam wyjątkową skłonność do tycia - gromadziłam wodę i tyłam m. in. na mikrodawce Abilify, po której ludzie tu na forum raczej nie tyli. Jestem szczupła, ale dużo mnie to kosztuje. Zrzucanie wagi po lekach bardzo mnie frustruje - nie chcę sobie dokładać powodów do ciężkiej depresji, do której teraz dołączył paraliżujący lęk (stąd propozycja pregabaliny od lekarza).

Najważniejsze aby lek pomógł 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo6666 napisał:

Mam pytanie mam momentami uderzenia gorąca całe ciało ciepłe tak jakby mi ciśnienie skoczyło zmierzyłem temperaturę np miałem 36.8 czy to są tylko uderzenia gorąca czy stany podgaroczkowe 14dni brałem dawkę 150mg od dziś biorę 300

Każdy organizm inaczej reaguje i na lek i na zwiększanie dawki. Jesteś przebadany ? To pkt wyjścia. Jeśli badania są ok , to może są to jakieś wkręty ? Skutków ubocznych leku też jest cała masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2020 o 06:50, Pablo6666 napisał:

Czy przy zażywaniu pregabalin mogą wystąpić stany pogrypowe np stan podgorączkowy biorę już 14dzien w dawce 150mg od wczoraj zwiększyłem na 300mg po jakim czasie mijają skutki uboczne czy ta dawka jest wystarczająca na zaburzenia lękowe 

Ja biorę dawkę 225 i juz mi nie pomaga ( 11 tydzień ) . 75-75-75. Być moze dlatego , że wzrósł mi poziom stresu w pracy ? Sama nie wiem dlaczego. Ponoć na somaty skuteczna jest dawka 300 mg i w górę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani ..czy to możliwe , że pregabalina działa raz mocniej a raz słabiej ? Z moich obserwacji wynika, że jak poziom stresu sięga sufitu ..to jej działanie jest dla mnie za słabe i juz 2-3 razy ratowałam się dodatkową tabsą benzo , natomiast jak jestem wyciszona ..to jej działanie jest czasami az za mocne ( duza senność , niestabilność ruchowa , czasami zawroty głowy ). Szczerze ..to każdego dnia czuje się inaczej ...A może to poprostu zaburzenie lękowe i jego somaty ? Będę wdzięczna za wasze komentarze , może ktoś ma więcej doświadczenia w tym temacie ( ja niewielkie - pregę biorę od Stycznia ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, biorę pregabalinę od grudnia, najpierw 75 mg wieczorem, potem 150, teraz 225 rano. Ale... chyba nie działa... i skoczył mi apetyt. Dobre działanie zauważyłam przy Depakine chrono, potem lekarka zaczęła mi zbijać dawkę i wchodzić na pregabę, ale nie działało - mój nastrój był jak liście na wietrze. Teraz mam już dość dużą dawkę pregabaliny a i dodatkowo 300 mg depakiny rano i 500 wieczorem i jest w miarę - czy jest sens brać dalej pregę czy zasugerować, że to nic nie daje? Zawsze słucham zaleceń lekarki, ale jak mam tylko tyć, a efekt zawdzięczać depakinie, to wolę już moją depakinke i co najwyżej trochę mniej włosów na głowie (wypadają mi dość mocno po kwasie walproinowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno - ostatnio mam często tak, że jak wstaję z łóżka, krzesła, robi mi się ciemno przed oczami - dawniej też się zdarzało, ale tylko przy gwałtownym podnoszeniu się, teraz niemal za każdym razem. Czy to może być efekt dużej dawki leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka . Lekarz zwiększył mi dawkę pregabaliny do 300 mg ( 3 x dziennie ). Rano mam przyjmować 2 x 1 , południe 1 x i wieczór 1 x. 

I teraz tak ...dziś jest 5 dzień od zwiększenia. Jak rano wezmę od razu 2 tab czyli 150 - to po 2 h ogarnia mnie ogromne zmęczenie ..senność ..normalnie płynęęęę. Bardzo mnie to irytuje , kolejne dawki przesuwam i biorę później bo i tak po powrocie z pracy to najchętniej tylko bym leżała pod kocem. Czy podczas zwiększania dawki również tak się czuliście ? A może ona jest dla mnie za duża ? No jestem w kropce. :( 

Z góry dzięki za komnetarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 11 h w pracy i mega dużym stresie ..w sumie trwajacym juz od tygodni ..tygodni..dostałam dzis takiego chyba ataku paniki. Wsiadając do auta 2 ogromne zawroty głowy - helikopter i od razu uczucie ze odpływam , lęk , strach ze umrę...Te uczucia trwały 20 minut...pozniej tylko strach i wyczekiwanie. Szczerze , to myslałam ze to mnie juz nie spotka bo biore pregabalinę  a ostatni taki atak miałam rok temu ( wszystko przez prace niestety ). Teraz jestem zdezorientowana i troche rozczarowana..Czy biorąc ten lek takie rzeczy miały prawo sie pojawić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odstawiajcie tego leku na własną rękę i pilnujcie, żeby zawsze mieć zapas jeżeli bierzecie. Kilka dni temu skończyło mi się  'nagle' opakowanie i miałem dzień bez przyjmowania. Czułem się fatalnie, jakby ktoś wyssał mi powietrze z głowy i ogarniał mnie też lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 12:41, Alesko napisał:

Nie odstawiajcie tego leku na własną rękę i pilnujcie, żeby zawsze mieć zapas jeżeli bierzecie. Kilka dni temu skończyło mi się  'nagle' opakowanie i miałem dzień bez przyjmowania. Czułem się fatalnie, jakby ktoś wyssał mi powietrze z głowy i ogarniał mnie też lęk.

Włąśnie redukuję dawkę z 300 na 150 i dosyć dziwnie się czuje... serce kołaczę, ucisk z tyłu głowy i takie ciągłe zdenerwowanie... aż się boję co będzie jak już odstawię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2020 o 12:50, SayYes napisał:

Włąśnie redukuję dawkę z 300 na 150 i dosyć dziwnie się czuje... serce kołaczę, ucisk z tyłu głowy i takie ciągłe zdenerwowanie... aż się boję co będzie jak już odstawię...

 

 

Myślę, że jak będziesz powoli odstawiał to wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wujaszekwowo napisał:

Cześć ludziska 🙂 

 

Sam od kilku miesięcy staram się leczyć lęki bez depresji. Brałem SSRI, które nic nie dawało. Teraz biorę od 2 tygodni Pregabaline. Przyznam, że specyficzny lek. Z jednej strony mam dalej napady lękowe ale z drugiej strony mam większy luz i mniej się nimi nie przejmuje, ale do meritum. Jeśli chodzi o skutki uboczne to może troszkę niższe libido, ale nieznacznie i co najgorsze czuję, że mam strasznie wydęty brzuch mimo, że trzymam się diety i ćwiczę regularnie na siłowni. Moje pytanie do was, czy wydęty brzuch i retencja wody jest skutkiem ubocznym, która mija czy mam się z tym pogodzić? a jeśli mija to po jakim czasie? Plus, czy macie po tym zaparcia i czy też mijają? 

No niestety ten brzuch to skutek uboczny pregabaliny i u mnie utrzymuje się już 6 mcy. Co do zaparć to mijaja… Ja mam podobnie jak Ty czyli lęki bez depresji i też problem z doborem leków. Z pregabaliny schodzę bo już od dawna nie czuje ze działa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujaszekwowo napisał:

Zasmuciłeś mnie tym, bo uprawiam sporty z pasji regularnie. Teraz mimo, że zrobiłem sobie deficyt kaloryczny waga poszła w górę o kilka kg, na pewno to nie jest tłuszcz ale wody mam ogrom w sobie a brzuch jakbym zjadł kur** balon. 

 

 

*Dokładnie* tego samego doświadczyłam na mikrodawkach arypiprazolu. To w dużej mierze uwarunkowania genetyczne - kto ile ma danych receptorów, gdzie rozmieszczone i jak metabolizuje dany związek.

Można próbować pić herbaty odwadniające albo w ostateczności pogadać z lekarzem o leku typu Verospiron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×