Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz współczuć nic im nie jest. Na tej dawce byłem jakieś 3-4 miesiące. Nie wiem jak u ciebie bo moje schodzenie trwało może tydzień. Tak po prawdzie to dawka była między 1800 a 2400 i powaznie - decyzja, że koniec, zmniejszanie dawki i zero. Problem był że snem ale na to kupilem melatonine. Więc nie wiem o jakim dramacie piszesz. Oczywiście mój przypadek nie musi dotyczyc dużej ilości przyjmujących. Ja bym właśnie nie dramatyzował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, picziklaki napisał:

Tak, pokaźny masz zestaw leków... Jak się na nich czujesz w kwestii napędu ? 

 

Nie mam napędu. Chciałbym coś zrównoważonego aby nie pobudzało aby  bardzo nie  uspokajało. Być normalnie . Ale nie wiem. Dziś nie brałem pregabaliny i jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ..cały tydzień mam straszny stres w pracy  , moje emocje skoczyły w górę  i od razu poczułam , że działanie pregabaliny jakby zmalało. Czy to tak działa , że jak poziom lęku/stresu / emocji podskoczył mocno w górę to lek nie ogarnął tego ? Zbyt mała dawka ( 225 ) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 10:04, picziklaki napisał:

Osobiście jakoś ci nie wierzę chyba, że zastąpiłeś ją innym środkiem działającym na GABA jak benzo,baclofen,fenibut to może byś odstawił taką dawke po paru miesiącach brania.

To jest internet a ja mogłem nawet nie byc 100 metrów od pregabalina... Zdjęcia chcesz to ci wyślę że mam. Zejście bylo takie jak pisałem. Akurat to nie tak jak z alprazolamem że zejście po pół roku to praktycznie konanie... Przeżyłem alpre a prega nie robi wyrażenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystąpienie objawów abstynencyjnych i ich nasilenie w dużej mierze zależy od wrażliwości osobniczej. Są osoby, które odstawiają różne środki na tzw. cold turkey, bez redukcji dawki i nic im nie dolega, a są osoby które męczą się potwornie, przez kilka tygodni redukują dawkę itp. Istnieją case reporty okropnych "zejść" z pregabaliny, zależy to od wielu czynników. Dawka 1800-2400mg to 3-4 krotność dopuszczonej maks. dawki dobowej, bardziej jest to dawka "rekreacyjna", która może wywoływać już dość wyraźną dysocjację, derealizację, cevy, nawet euforię, zwłaszcza u osób bez tolerancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działa całkiem fajnie, ale przyjmuje tylko doraźnie po 75 mg. Wtedy lekko odstresowuje i poprawia nastrój, lepiej znoszę np napięcie w pracy i nie denerwują mnie głupoty. Dawka 150 mg za to już jest dla mnie za mocna do stosowania w ciągu dnia, czuję się lekko ogłupiony. Taką co najwyżej mogę brać w domu, jak nie mam nic wymagającego do zrobienia, albo np. na sen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę się na zaburzenia depresyjne lękowe zażywam fluo w dawce 30mg oraz lekarz przepisał mi pregabalin w dawce 150mg biorę już 10dzien zaczęła umnie występować potliwość mrowienie w głowach zawroty  po którym leku czy pregabalin jest dobrym lekiem na zaburzenia lękowe w jakich dawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pablo6666 napisał:

Leczę się na zaburzenia depresyjne lękowe zażywam fluo w dawce 30mg oraz lekarz przepisał mi pregabalin w dawce 150mg biorę już 10dzien zaczęła umnie występować potliwość mrowienie w głowach zawroty  po którym leku czy pregabalin jest dobrym lekiem na zaburzenia lękowe w jakich dawkach

Ja dostałem właśnie na lęki z objawami typu silny ból brzucha. 

 

3 godziny temu, warning napisał:

Sporo osób przyjmuje pregabalinę. Proszę napiszcie, czy zmieniła Wam się na niej masa ciała/apetyt?

Ja sporo przybrałem ale nie od leki tylko od zarcia po prostu nie miałem tej blokady ze juz za dużo dzisiaj i podjadalem. Jedzenie tuczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, warning napisał:

dzięki @whiplash. Ktos jeszcze cos napisze o masie ciala w trakcie przyjmowania pregabaliny? Da sie nie utyc?

Hej , ja tez sie bałam przyrostu masy ciała - bo zawsze kg mnie kochały. Ale nie przytyłam ani kg. Przyjmuję pregabalinę 10 ty tydzień ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 14:45, picziklaki napisał:

Ta.. dokładnie lek ma swoje ograniczenia zależne też od dawki to nie benzodiazepiny 

Dzięki..Właśnie obserwuje , że jak stres w pracy skacze to działanie pregi jest mniejsze , jak się wyciszam to jest ok. Nie wiem czy iść w kierunku 300 mg ...Obecnie biore 225..Ale to chyba omówię z lekarzem za 2 tygodnie. Na razie mam taką sinusoidę jeśli chodzi o samopoczucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym iż od jakiegoś czasu czuję iż dawka przyjmowanej pregabaliny jest już dla mnie niewystarczająca ( 3 x 75 ) , chciałam zapytać czy są również osoby które po jakimś czasie przyjmowania tego leku również odczuwały jego słabszą moc i zwiększały dawkę ? 

Pisałam wcześniej tj. kilka postów wyżej  iż mój poziom stresu wzrósł. 4 tygodnie temu wróciłam do pracy ..a tam niestety permanentny stres .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, misha777 napisał:

W związku z tym iż od jakiegoś czasu czuję iż dawka przyjmowanej pregabaliny jest już dla mnie niewystarczająca ( 3 x 75 ) , chciałam zapytać czy są również osoby które po jakimś czasie przyjmowania tego leku również odczuwały jego słabszą moc i zwiększały dawkę ? 

Pisałam wcześniej tj. kilka postów wyżej  iż mój poziom stresu wzrósł. 4 tygodnie temu wróciłam do pracy ..a tam niestety permanentny stres .

 

Ja zaczynalem 2x150 po jakims czasie musialem przejsc na 2x300 a potem juz szkoda pisac 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Lilith @misha777 Dziękuję! Mam wyjątkową skłonność do tycia - gromadziłam wodę i tyłam m. in. na mikrodawce Abilify, po której ludzie tu na forum raczej nie tyli. Jestem szczupła, ale dużo mnie to kosztuje. Zrzucanie wagi po lekach bardzo mnie frustruje - nie chcę sobie dokładać powodów do ciężkiej depresji, do której teraz dołączył paraliżujący lęk (stąd propozycja pregabaliny od lekarza).

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pablo6666 napisał:

Czy po pregabalin może występować nadmierne pocenie się czy po fluo

Typowałabym bardziej fluoksetynę, ze względu na jej działanie pobudzające. A sprawdzałeś poziom hormonów tarczycy - fT3 i fT4? Może masz nadczynność tarczycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×