Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Lilith napisał:

Zlikwidowała wszystko. Od lęku po drżenie ciała, zawroty głowy, mdłości. 100% dała w połączeniu z Fevarinem. Gorzej z depresją i problemami ze snem.

Super ! Mogę widzieć jaką bierzesz dawkę ? Ja zaczęłam 8 tydzień  ..z tym że dopiero tydzien temu zwiększyłam dawkę do 3 x 75 mg ..( wczesniej 2 x 75 ) Czuję się o wiele lepiej ..ale widzę również , że jeszcze mi się ciało napina , i niestety mysli lekowe w głowie jeszcze się pojawiają. Na depresję może nie działać , tak wyczytałam i taką informację miałam również od lekarza. Nie śpisz po nim dobrze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lilith napisał:

Pregabalina od 20-go grudnia w dawce 2x 150 mg, fevarin rano: 50 mg, wieczorem 100 mg, kwetiapina 150 - 200 mg na noc, propranolol rano i wieczorem po 10 mg. No właśnie mam problem ze snem i to duży. I myślę, że problemy ze snem pociągają za sobą stany depresyjne. Na szczęście wizyta u lekarza już za trzy dni, więc może coś wymyśli.

Przypuszczam , że na pewno brak snu ma wpływ na stany o których piszesz. Lekarz z pewnością coś dobierze i powróci dobry sen. U mnie pregabalina brana na wieczór powoduje , że bardzo dobrze śpię. W ciągu dnia jestem jeszcze senna , ale to nie jest jakieś powalające , można dać rade 🙂 Biorę tylko ten lek i w sumie chyba oczekiwałam jakiegoś cudu w krótkim czasie. Generalnie lek jest b.dobry ...ale nie wiem czy doprowadzi mnie do takie idealnego stanu ..Chyba muszę też sama popracować na swoją głową. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lilith napisał:

Problemy ze snem mam od ponad 12 lat i jeszcze nigdy nie udało się dobrać czegoś na dłużej. Po jakimś czasie wszystko wraca. Już się przyzwyczaiłam do tego, że co jakiś czas musi być zamieszane w lekach.

 

Faktycznie, lek jest dobry. Przynajmniej na mój organizm dobrze działa. Co do idealnego stanu...tego chyba żaden lek na świecie nie potrafi ;) 

Masz rację ...chyba zaden lek nie przywróci takiej idealnej równowagi. No cóż ..pomarzyłam sobie. Nie mniej jednak , tak jak piszesz lek jest dobry. 

Życze powodzenia u lekarza ! Może coś wymyśli 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek wykazuje skuteczność w fobii społecznej i jest pomocny w OCD ale dopiero przy wysokich dawkach rzędu 600 mg. Niższe dawki tylko dają jedynie jakąś poprawę ale nie pełne działanie. Co to depresji to raczej nie może nawet pogorszyć. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, whiplash napisał:

Chyba dodajesz sobie objawów. Stosowałam 6x 300 na dzień. Nic mi nie wiadomo o pogorszeniu wzroku. 

Może masz rację, może to wkręty.. Tym bardziej że ten stan nie utrzymuje się cały czas. Ale mam generalnie wątpliwości jeśli o to chodzi. W końcu na każdego lek może działać inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinzen napisał:

widziałem podwójnie przy dawce od 300 do 600 mg, dodatkowo ten niepewny chód, jak po alko.

Może te problemy z widzeniem to też interakcje lekowe,ponieważ zażywam też inne leki

Dziękuję za odpowiedź. Na każdego ten lek działa inaczej. Jedni mają zawroty, inni niepewny chód. Ja od jakiegoś czasu to niewyraźne widzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, whiplash napisał:

Chyba dodajesz sobie objawów. Stosowałam 6x 300 na dzień. Nic mi nie wiadomo o pogorszeniu wzroku. 

Jak stosowałeś ją w dawce 1800 mg na dobę to współczuję twoim nerkom przez które jest metabolizowana, zresztą schodzenie wtedy z takiej dawki to dramat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×