Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

@diabolon, nadaje się, ale:

– wzięcie jednorazowej dawki bez doświadczenia może być troszkę nieprzewidywalne (np. lekka euforia i odhamowanie albo skołowacenie i zawroty głowy, różnie ludzie reagują),

– oficjalnie zaleca się regularne branie tego leku w 2-3 dawkach podzielonych i wtedy po kilku dniach pojawia się pożądany efekt przeciwlękowy, przeciwdepresyjny co najwyżej wtórnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 23:04, GłupiaSowa napisał:

Przecież oba są lekami przeciwlękowymi.

To tak jakbyś porównywała nootropy do amfetaminy. Bo przecież po obu lepiej nam się uczy.

Błagam Cię, zmień kierunek myślenia. :D

Działanie anksjolityczne może wynikać z wielu różnych mechanizmów (GABA, serotonina, serotonina+noradrenalina, sigma, inne których teraz nie pamiętam lub nie znam) i każdy działa inaczej, ma inne efekty uboczne. I w zasadzie jakkolwiek porównać można tylko środki działające podobnie do siebie, a te działają kompletnie inaczej. Porównać można np. benzo do pregabaliny.

 

W dniu 2.01.2020 o 23:18, diabolon napisał:

Dobrze wnioskuję, że Pregabalina nie nadaje się jako lek szybkiej pomocy? Chodzi mi o jednoczesne zbicie depresji i uspokojenie lęków.  

Zdecydowanie dobrze wnioskujesz. To nie benzodiazepiny. F60 gadasz głupoty.

Edytowane przez kofel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 23:04, GłupiaSowa napisał:

Przecież oba są lekami przeciwlękowymi.

Przepraszam, zamiast "buspiron" przeczytałem "bupropion", moja nieuwaga.

 

16 minut temu, kofel napisał:

Zdecydowanie dobrze wnioskujesz. To nie benzodiazepiny. F60 gadasz głupoty.

Wg niektórych badań pregabalina ma podobną szybkość działania, co alprazolam: https://jamanetwork.com/journals/jamapsychiatry/fullarticle/1108404

 

Z mojego doświadczenia pregabalina działa dość szybko, choć z alprazolamem raczej jej porównywać nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 23:18, diabolon napisał:

Dobrze wnioskuję, że Pregabalina nie nadaje się jako lek szybkiej pomocy? Chodzi mi o jednoczesne zbicie depresji i uspokojenie lęków.  

 

 

Czy są takie leki w ogóle? Przeciwlękowo w pewnym stopniu pewnie tak ... ale zbijające depresję albo i jedno i drugie - szczczerze wątpię.

Edytowane przez Alesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Mam pytanie o działanie pregabalinę. Aktualnie biorę 10 dzień ( lek EGZYSTA 75 ) - dawka bardzo niewielka bo tylko 75 x 1 na noc. Lekarz postanowił powoli wprowadzać ten lek , bo ciężko znoszę skutki uboczne , no i dramatyzuje :( Co chciałam napisać to to , że po tych 10 dniach jest zdecydowana poprawa. Oczywiście myślałam naiwnie , że 1 tabletka zlikwiduje w 100 % moje stany lękowe  ( objawy somatyczne - lęk wolnopłynący ). Ale one jednak jeszcze gdzieś się delikatnie przebijają. Aczkolwiek może są to również skutki uboczne ? Lekkie zawroty głowy , niepewny chód , ciężka głowa , senność.  Nie mniej jednak - w czasie tych 10 dniu dźwignęłam się i zaczęłam bez stresu wychodzić do sklepów , na spacer etc. Dla mnie to mega postęp !!! 

A teraz pytanie : czy biorąc większe dawki możliwe jest całkowite pozbycie się objawów somatycznych ? U mnie to głownie lek wolnopłynący. Nie ukrywam też że trochę boję się brać więcej ...ale mam w zaleceniach od lekarza po 10 dniach brać 2 x dziennie po 1 tabletce.

Będę wdzięczna za każdą informację. Sporo już na ten temat poczytałam 🙂 ale wasze uwagi będą dla mnie bradzo cenne 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misha777 napisał:

Witajcie ! Mam pytanie o działanie pregabalinę. Aktualnie biorę 10 dzień ( lek EGZYSTA 75 ) - dawka bardzo niewielka bo tylko 75 x 1 na noc. Lekarz postanowił powoli wprowadzać ten lek , bo ciężko znoszę skutki uboczne , no i dramatyzuje :( Co chciałam napisać to to , że po tych 10 dniach jest zdecydowana poprawa. Oczywiście myślałam naiwnie , że 1 tabletka zlikwiduje w 100 % moje stany lękowe  ( objawy somatyczne - lęk wolnopłynący ). Ale one jednak jeszcze gdzieś się delikatnie przebijają. Aczkolwiek może są to również skutki uboczne ? Lekkie zawroty głowy , niepewny chód , ciężka głowa , senność.  Nie mniej jednak - w czasie tych 10 dniu dźwignęłam się i zaczęłam bez stresu wychodzić do sklepów , na spacer etc. Dla mnie to mega postęp !!! 

A teraz pytanie : czy biorąc większe dawki możliwe jest całkowite pozbycie się objawów somatycznych ? U mnie to głownie lek wolnopłynący. Nie ukrywam też że trochę boję się brać więcej ...ale mam w zaleceniach od lekarza po 10 dniach brać 2 x dziennie po 1 tabletce.

Będę wdzięczna za każdą informację. Sporo już na ten temat poczytałam 🙂 ale wasze uwagi będą dla mnie bradzo cenne 🙂

 

 

Też mam te objawy (niepewny chód, pewna niezgrabność), ale słabsze niż na początku stosowania. Myślę, że zalety leku przewyższają wady u mnie i u ciebie będzie / jest podobnie.

Edytowane przez Alesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, misha777 napisał:

Witajcie ! Mam pytanie o działanie pregabalinę. Aktualnie biorę 10 dzień ( lek EGZYSTA 75 ) - dawka bardzo niewielka bo tylko 75 x 1 na noc. Lekarz postanowił powoli wprowadzać ten lek , bo ciężko znoszę skutki uboczne , no i dramatyzuje :( Co chciałam napisać to to , że po tych 10 dniach jest zdecydowana poprawa. Oczywiście myślałam naiwnie , że 1 tabletka zlikwiduje w 100 % moje stany lękowe  ( objawy somatyczne - lęk wolnopłynący ). Ale one jednak jeszcze gdzieś się delikatnie przebijają. Aczkolwiek może są to również skutki uboczne ? Lekkie zawroty głowy , niepewny chód , ciężka głowa , senność.  Nie mniej jednak - w czasie tych 10 dniu dźwignęłam się i zaczęłam bez stresu wychodzić do sklepów , na spacer etc. Dla mnie to mega postęp !!! 

A teraz pytanie : czy biorąc większe dawki możliwe jest całkowite pozbycie się objawów somatycznych ? U mnie to głownie lek wolnopłynący. Nie ukrywam też że trochę boję się brać więcej ...ale mam w zaleceniach od lekarza po 10 dniach brać 2 x dziennie po 1 tabletce.

Będę wdzięczna za każdą informację. Sporo już na ten temat poczytałam 🙂 ale wasze uwagi będą dla mnie bradzo cenne 🙂

Docelowo 2 x 75 będzie ok... więcej nie ma sensu... nie widzę różnicy miedzy dawką 75 a 150 więc po co się truć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi. 

Dodam, że jestem oczywiście w trakcie terapii i teraz jak robię się coraz spokojniejsza, zaczynam widzieć światło w tunelu. To pierwszy lek który naprawdę czuję że mi pomaga. Wcześniej w Grudniu lekarz próbował wdrożyć Pramolan. To była tragedia. Bylam jak zombie. 

Teraz czuję jak wracam.  Do bycia sobą. 

Wiem, że można z tego wyjść.. Już raz mi się udało.. Prawie rok bylam bez żadnych tabletek, wspomagaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad półtorarocznej przerwie od Matki Pregabaliny wracam do jej ślepych macek .

 Od wczoraj 37,5 mg dziennie . Dziś dzień bez lęków iii bez benzo . Nie śpię .

 Mój obecny taniec to 10 paro z rana + soplówka jezżozwata 2x , cytryniec  chiński  1X , lamo 50 + 12,5 mg baclo + 37 ,5 mg pregi ,,,,

 na noc 25 amitryptyliny + orotan litu .

 O normalnym śnie mogę już dzisiaj  zapomnieć ,,,ważne ,żeby lęków nie było i deprechy i nie zapiiierdollić się niedobrą chemią z Apteki z piekła rodem (-:

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×