Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Napewno pregabalina nie zaburza funkcji poznawczych. Lek działa na GABA więc może tylko pomóc jeśli o to chodzi. Z resztą wiem bo sam stosuje od dłuższego czasu i jedną z dużych zalet tego leku oprócz zniesienia lęku jest to że lepiej mi się myśli po nim, mam zdecydowanie lepszą pamięć i nawet mam coś takiego że jakby wracają mi wspomnienia z przeszłości o których normalnie nie pamiętałem. Bardzo dobry lek, najlepszy jaki brałem, tylko ma jedną wadę... po jakimś czasie jego działanie słabnie, dlatego chyba będe musiał zrobić sobie od niego przerwe na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, najs100 napisał:

Napewno pregabalina nie zaburza funkcji poznawczych. Lek działa na GABA więc może tylko pomóc jeśli o to chodzi.

Alkohol też działa na GABA, benzodiazepiny też działają na ten receptor. Chyba mi nie powiesz, że te substancje nie zaburzają funkcji poznawczych? Tak samo jest z Topiramatem, który biorę. Opiera on swoje działanie m.in. na GABA, a strasznie zaburza funkcje poznawcze zwłaszcza na początku leczenia. Działanie na ten neurotransmiter nie ma tu zupełnie żadnego znaczenia. Nie wiem natomiast skąd Ty to wziąłeś.

A po pregabalinie dużo osób tyje, bo zatrzymuje wodę w organizmie. To zwykle jest woda, która ładnie schodzi po odstawieniu, ale co z tego jak podczas leczenia wyglądasz jak pączek. I to mnóstwo osób tak ma. Przeczytaj chociażby ulotkę to dowiesz się, że "ludzie tak mają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, najs100 napisał:

A jeśli chodzi o zwiększenie apetytu na pregabalinie i przyrost masy ciała to też ani sam nie doświadczyłem ani nie słyszałem żeby ktoś zgłaszał podobny problem więc nie wiem skąd Ty to wziąłeś.

, a uczysz się na studiach żeby obecnie stwierdzić czy ten nie nie zaburza ci funkcji poznawczych jak zdolność do przyswajania wiedzy i pamięć ? Nawet nie chce mi się dla ciebie szukać wiarygodnych źródeł bo wystarczy, że sobie otworzysz ulotkę od tego leku i zobaczysz, że wskutek uboczny ,, ludzie tak mają '', a poza tym nie słyszałem gorszego kretynizmu, że leki działające na układ GABA na którym opiera się działanie leków przeciwpadaczkowych mają poprawiać funkcje poznawcze. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam przepisaną pregabaline od psychiatry na niesprecyzowand lęki  (wewnetrzny niepokuj i nerwicowe objawy ) Pomaga na lęki ale z snem czy chęcią do życia to kiepsko nadal. Czy zanim się dostanę do lekarza na ponowną konsultacje mogę na noc dodatków zarzywać 1mg melatoniny żeby spróbować poprawić sen ? Nie będzie się to łączyło jakoś negatywnie ?

Edytowane przez Agares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie że wszystkie leki które działają na GABA zwiększają funkcje poznawcze ale większość tak. Nawet alkohol pity w małych ilościach (podkreślam w małych ilościach żeby nie było) zwiększa koncentracje i zdolność logicznego myślenia, w większych to już wiadomo co innego... A w ulotkach leków to zawsze masz wypisane wszystko co możliwe więc tym nie ma się co kierować.  Z resztą nie chce mi się z wami kłócić, pergabaline biorę już od dłuższego czasu i wiem jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, picziklaki napisał:

U większości zaburza funkcje poznawcze w zależności od dawki natomiast ryzyko przyrostu masy ciała jest obarczone ryzykiem rzędu 7 % no jestem pechowcem. 

Mam pytanie bo wiesz najlepiej .

Jaki jest czas  półtrwania/działania dawki np.75 mg pregabaliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 23:34, najs100 napisał:

 

Wenlafaksyna jest uniwersalnym lekiem ale nie radziła sobie wystarczająco z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi nawet wspomagana innym lekiem antydepresyjnym, który tylko zwiększał występowanie po niej skutków ubocznych i stwierdziłem, że wrócę do jedynego leku, który sobie z tym radzi i jestem na paroksetynie 40 mg. W miesiąc wchodziłem na tą jej dawkę sposobem na zakładkę. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 11:50, Lilith napisał:

To są standardowe efekty uboczne pregabaliny. Też przez nie przechodziłam. Utrzymywały się przez około 2 tygodnie. Każda zmiana w dawce pociągała za sobą efekty uboczne. Konsultowałaś to z lekarzem? 

 

Czytałam sporo o tych skutkach, ale dla mnie były nie do zniesienia. 

Chciałam skonsultować, ale lekarka na urlopie.

Teraz jestem na 75 mg, ale chcę zupełnie z niej zejść, bo 75 mg to nawet nie jest dawka terapeutyczna, a do wyższych wracać nie zamierzam.

Czy ktoś schodził z 75 mg do 0 ? Jak skutki odstawienne, jeśli chodzi o tak małą dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, picziklaki napisał:

Z 3-4 dni poczujesz skutki odstawienne w postaci złego samopoczucia ja też zmniejszam ją jutro lub w poniedziałek ze 150 mg na 75 mg brane tylko na wieczór. 

 

A schodzisz do 75, żeby potem do 0 ?

Ja zdecydowałam, że to jednak nie był lek dla mnie. Czuję się w sumie trochę "niezaopiekowana", bo moja psychiatra powiedziała, że nie będę się źle czuła, ani nic. A 5 dni na 150mg było dla mnie największym koszmarem.

Jak wróciłam do 75 mg to od 5 dni jest już w sumie spoko, ale teraz zeszłabym już do 0, tylko myślę jak i czy zamknę się z tymi ubokami w tygodniu (potem szykuje mi się wyjazd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 23:34, najs100 napisał:

 

Zamkniesz się w ciągu tygodnia ze skutkami odstawiennymi dawki 150 mg do 0 ja też do tego zmierzam tylko robię to stopniowo redukując dawkę o 75 mg na tydzień, a brałem nawet 675 mg !!! To zobacz ile się męczę żeby ją odstawić koszmar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, picziklaki napisał:

Wenlafaksyna jest uniwersalnym lekiem ale nie radziła sobie wystarczająco z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi nawet wspomagana innym lekiem antydepresyjnym, który tylko zwiększał występowanie po niej skutków ubocznych i stwierdziłem, że wrócę do jedynego leku, który sobie z tym radzi i jestem na paroksetynie 40 mg. W miesiąc wchodziłem na tą jej dawkę sposobem na zakładkę. 

Rozumiem. Ja od dzieciństwa miałem ZOK i lęk uogólniony . Teraz po chorobie którą mam ZOK jest nie do zniesienia .

Z pregabaliny rezygnuje poprostu tak daje w pamięć że mam wielkie problemy i ze wzrokiem mam fotopsje . Naprawde chyba wróce do Paro bo kiedyś mi pomagała i żałuje że zrezygnowałem.

 

Pytanko czy masz suche oczy po paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 23:34, najs100 napisał:

 

, a niektórzy co mnie śmieszy  potrafią twierdzić, że 600 mg pregabaliny im pomaga na funkcje poznawcze :D chyba nie wiedzą czym są w ogóle te funkcje. 

Nie mam po paroksetynie suchych oczu tylko jak odstawiam pregabaline to wskutek odstawienny mam ten problem z zamazanym widzenie włącznie ale ogólnie ja mam astygmatyzm i nadwzroczność, a pomimo tego nie chodzę w okularach. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina strasznie daje skutki w funkcje poznawcze. W ogóle ten lek  nie jest bezpieczny jak każdy myśli.

 

Jest angielska grupa dotycząca pregabaliny i ludzie mają nie wesoło.

 

Na przykład: 

 

Dokladnie. Na tej grupie sa ludzie ktorzy nabawili sie zespolu padaczkowego, trwalego dzwonienia w uszach, utraty wzroku czesciowego albo na jedno oko, jeszcze wiekszych lekow niz przed kuracja. Na zachodzie juz od paru lat malo kto to przepisuje lekarze sa bardziej wyedukowani w temacie.

 

Ta misspill z tego forum po roku na 600mg probowala uciać tylko 75mg i po zjedzeniu 40mg klonazepamu wricila do 600. Tak wlasnie wyglada ta bezpieczna pregabalina. Parenascie stron wczesniej gosc o nicku DoDupy byl pol roku na 2x75mg. Odstawil najpierw 1x75mg a potem drugie. Po 2 dniach pisal jakby jakis mixer mu włożono do mózgu. Już sie nie odezwal, podejrzewam ze meczy sie dalej ze skutkami po-odstawiennymi tzw paws.

 

Mieszkam za granica. Mam sasiada, 38 lat. Pregabaline bierze od 6. Zombie, mowi jak miala mu pomoc na bole po operacji kregoslupa a zniszczyla mu zdrowie mentalne. Juz od 3 lat bierze zeby zrobic podstawowe czynnosci i nie miec zbyt mocnych objawow odstawiennych. Nie mial depresji, lęków, nic. A teraz masakra. Także póki możesz odstaw i próbuj np. Citalopramu. Ptegabalina to ciezki drag.

 

Szukaj czegos bezpieczniejszego bo po 2 latach bedziesz cieniem samego siebie. Zombie mode. Pamiec. Bole. Lęki jeszcze gorsze. Problemy z trawieniem jelitami. Depresja jakiej sobie nie wyobrażałeś. Na niewiele jednostek dziala jak trzeba i nie maja problemow ale oni nie maja problemow od dnia numer 1. Jak po tyg zle ma tym funkcjonujesz to odstaw w pizdu

 

Odradzam zatem branie. Moja zona miala to samo, na lęki przestanie dzialać a lekarz bedzie zwiekszal dawke. Siądzie ci pamiec, nabawisz sie problemow z metabolizmem, to nie powinno byc przepisywane na leki. Z czasem wejdziesz na 300 potem 600 (daje jakies 2 lata) i odstawka bedzie koszmarem. Moja zona po 8 tyg na fibro i bole neuropatyczne odstawiala 10 tyg pomalutku. To świństwo lekarze kochaja w Polsce bo to nowe, tu na zachodzie znaja to od 15 lat i ludziom rujnuje życie. Lekarze mowia ze uboki przejda jak organizm sie przyzwyczai. Zależy od jednostki ale w wiekszosci jest to gorsze niz klonazepam a odstawka porownywalna. Mam w uk wielu znajomych co ledwo funkcjonuja i na tym i po odstawce.

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się z tym znalazłem na anglojęzycznych stronach ośrodki odwykowe dla osób uzależnionych od pregabaliny, często ją lekarze przepisują jako bezpieczniejszą alternatywę dla benzodiazepin tak zwany wybór mniejszego zła lub też dla osób ,które były uzależnione od benzodiazepin . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj za przeproszeniem pie***lą  co poniektórzy że aż mi się nie chce tego komentować... Możliwe że są osoby którym pregabalina zaszkodziła ale lepiej poczytajcie sobie ilu ludziom zaszkodziły SSRI. Nawet nie musicie daleko szukać po amerykańskich stronach, napewno tutaj na tym forum jest pełno takich ludzi (w tym ja). Przy okazji powiem że dziwie się że niektórym tak ciężko idzie odstawienie pregabaliny. Ja np biorę 600mg i czasami po prostu wogóle nie wezmę i nic mi się nie dzieje. Z resztą często robie sobie takie przerwy powiedzmy 2-3 dniowe żeby potem lepiej czuć działanie pregi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×