Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, mekeke91 napisał:

zawsze lubiłem chodzić na siłownię, ostatnimi czasy niestety jakoś mi się odechciało... nie mam motywacji do niczego... ale dobrze jest wiedzieć że nie jestem z tym sam, że jest więcej takich ''świrów'' z problemami jak ja 🙂 

Jeśli chodzi o motywację do uprawiania sportu to podam Ci przykład jak ja mam po pregabalinie. Mi dwa tygodnie temu zepsuł się rower - wogóle się tym nie przejąłem, jeżdżę teraz codziennie veturilo. i w ogóle mnie to nie rusza ze muszę iść na stacje i wypożyczać, liczyć się z tym ze sprzęt nie będzie dostępny albo w pełni sprawny... motywacja 200% połączona z bezproblemowym myśleniem dla chcącego nic trudnego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na motywacje do aktywnosci fizycznej biore DHEA 100 mg od dwoch tygodni i ogolne samopoczucie psych-fiz jakby sie poprawilo, ciezko powiedziec czy to nie placebo. Zamowilem sobie jeszcze z firmy Hi-Tec dla sportowcow zestaw Black Devil na produkcje naturalnego testosteronu. zobaczymy co to bedzie. Tyle ze ja mam 37 lat, to moze mi to pomoc. Jak ktos ma mniej niz 30 to bez sensu, bo ma sie wtedy prawidlowy poziom tego hormonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heej wszystkim, dzisiaj wziąłem pierwszą dawkę pregabaliny 75mg rano, raczej nic złego się nie dzieję, jestem troszkę przymulony ale wydaję mi się że to po odstawieniu SSRI citabax, no i niestety wróciła od razu niemiła przypadłość... przedwczesny wytrysk... na citabaxie to często stosunek trwał aż za długo, ale mi to nie przeszkadzało, a teraz... szkoda gadać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To minie, po kilku miesiącach zażywania nie będziesz czuł jej doraźnych efektów, czyli uczucia odurzenia, chwiania się itd. a efekt terapeutyczny, czyli przeciwlękowy utrzymuje się na stabilnym poziomie przez cały dzień, a nie tylko zaraz po zażyciu. Prawdę powiedziawszy to ten lek wprowadził u mnie przełom jeśli chodzi o leczenie OCD, do tego od pół roku jestem na terapii przeciwalkoholowej i jest progress. Za 3 dni zaczynam chodzić na treningi Cross fit, to już mam nadzieję że całkiem się psychicznie wyprostuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak na razie nie odczuwam poprawy po tym leku, pewnie jest jeszcze za wcześnie, 27.06 mam kolejną wizytę u psychiatry i jeśli nie będę nadał czuł poprawy to poproszę o zmianę leku, zawsze na SSRI czułem się lepiej, chociaż po jakimś czasie było gorzej ale myślę że warto spróbować jeszcze raz bo jeszcze trochę tych SSRI jest do wypróbowania, dotychczas brałem citalopram i paroksetyne, nie wiem czemu psychiatra mi zmieniła lek na ten z innej grupy skoro z SSRI są jeszcze bodajrze dwa leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Natrętnik napisał:

To minie, po kilku miesiącach zażywania nie będziesz czuł jej doraźnych efektów, czyli uczucia odurzenia, chwiania się itd. a efekt terapeutyczny, czyli przeciwlękowy utrzymuje się na stabilnym poziomie przez cały dzień, a nie tylko zaraz po zażyciu.

 

@Natrętnik, czyli jest jakaś nadzieja, że to dokuczliwe uczucie senności minie? Już biorąc Tianeptynę miałam takie momenty, że mnie "zamulało", ale z Pregabaliną to już zupełnie inny poziom. Coś robię i nagle zgon - oczy się same zamykają i muszę się przespać z godzinkę, bo nie funkcjonuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sharon456 napisał:

 

@Natrętnik, czyli jest jakaś nadzieja, że to dokuczliwe uczucie senności minie? Już biorąc Tianeptynę miałam takie momenty, że mnie "zamulało", ale z Pregabaliną to już zupełnie inny poziom. Coś robię i nagle zgon - oczy się same zamykają i muszę się przespać z godzinkę, bo nie funkcjonuję.

 

Nie odpowiem Ci, bo ja senności na tym leku w ogóle nie miałem. Mnie dawka 300 mg rano raczej aktywizuje, może nie w sensie że nakręca, ale motywuje psychicznie, bo złe emocje nie zatruwają mi nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Natrętnik napisał:

 

Nie odpowiem Ci, bo ja senności na tym leku w ogóle nie miałem. Mnie dawka 300 mg rano raczej aktywizuje, może nie w sensie że nakręca, ale motywuje psychicznie, bo złe emocje nie zatruwają mi nastroju.

 

Może to też kwestia dawki, bo ja biorę tylko 75mg rano i 75 mg na wieczór. Ja mam właśnie ciągle taką chwiejność i nie wiem z czego to wynika (czy lek czy zaburzenia depresyjne) - raz padam z nóg a raz jestem jak nakręcona. Na pewno zwiększyła mi się pewność siebie, myśli negatywne sa jakby blokowane, więc też mi nie zatruwają nastroju. Ale mam wrażenie też, jak już pisałam, że są tak złagodzone, że prawie ich nie odczuwam. Nawet jak się wkurzam to nie czuję pełni tej emocji, tak jakbym funkcjonowała na poziomie 0. 

Ale, dzisiaj miałam z rana sytuację stresową i wcale do niej nie podeszłam ze spokojem. Wręcz przeciwnie - panika, myśli jak jej uniknąć, płaczliwość, irytacja na wszystko i wszystkich wokół. Dopiero po parku godzinach akceptacja. Za mała dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sharon456 nie mam pojęcia, nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie jestem specjalista, mi psychiatra powiedziała że jak po 7 dniach nie będę czuł poprawy to mam sobie zwiększyć dawkę do 150mg rano i 150mg wieczorem, jak na razie jestem sceptycznie nastawiony do tego leku bo co prawda biorę go dopiero trzeci dzień a nie czuję w ogóle poprawy, a psychiatra mówiła że ten lek działa raczej od razu w porównaniu do SSRI, spróbuję być cierpliwy i poczekam do następnej wizyty do 27 czerwca, jeśli nic się nie zmieni to poproszę o zmianę na SSRI bo zawsze po nich po jakimś czasie czułem się lepiej, słyszałem też że dobra jest psychoterapia także we wtorek teraz jadę do psychologa i będę chciał taka terapię zacząć, ehh ciężkie jest to wszystko... dzisiaj mamy piękną pogodę a mi nawet się nie chcę wyjść z domu, nie mam w ogóle ochoty na spotkania ze znajomymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 😉 mam takie pytanie obecnie Biorę lek deprexolet 30mg i wenflaksetyne(efectin) 300mg Słabo to na mnie działa Deprexolet biorę już prawie 4 lata a Ssri miałem często zmieniane teraz od dwóch miesięcy biorę wenflaksetyne i nadal jest średnio byłem ostatnio u lekarza wspomniał mi o pregabalinie no i właśnie.... 

 

Mam pytanie bo będę musiał zejść z deprexolet ku do zera i zamiast niego wejść na pregabalinie i strasznie się boję tej zmiany bo jak ten deprexolet mi pomaga i jak pregabalina będzie słabo pomagać to nie będzie za wesoło no Chciałbym się Państwa spytać czy, ktoś miał podobna zmianę no bardzo się boję tego wszystkie i obawiam cholernie bo nie wiem jak sobie dam radę w pracy. 

 

W sumie lekarz powiedział że nie mam depresji tylko lęki no i zgodzę się z tym ale może nie mam depresji bo lek pomaga  także proszę o radę odpowiedź bo nie wiem co mam myśleć i robić i w ogóle dziękuję za każdą odpowiedź pozdrawiam M. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SaitaM nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie bo ja zawsze przyjmowałem jeden lek i dotychczas było to SSRI a teraz mi zmieniono na pregabalinę po której jak na razie po 3 dniach nie widzę poprawy, miałem jeszcze jedno razową przygodę z deprexolet ale to miałem na spanie i po tym leku z rana czułem się jakby mi ktoś przyj*bał w łeb.. 

wiem że ciężko o to bo sam się zawsze nakręcam przy zmianie leku ale spróbuj zmienić, niestety tak to czasami jest że trzeba trochę tych leków przetestować na siebie żeby znaleźć ten idealny, trzymam kciuki i wierzę że będzie lepiej 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mekek91 Dzięki wielkie za odpowiedź 😉poprostu chce z kimś o tym pogadać bo nie wiem co mam myśleć pójdę niedługo do lekarza i zobaczymy jak to będzie. I co wymyślimy razem a jest jakiś lek zamiast deprexoletu żeby mnie mocniej zaktywizowal? Chociaż to nie jest ten temat przepraszam no napewno mam lęki depresji jako takiej nie mam ale może dla tego że przyjmuje deprexolet a trzeba z niego zejść zmienić na inny boję się tych skutków ubocznych bo jak pregabalina by nie pomogła to hoho...... Aż nie chce myśleć co może się dziać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdybym miał dziewczynę albo bliskie mi osoby obok mnie to można by powiedzieć że bym nie miał depresji Bo dziewczyna by była moja tabletka szczęścia ale no nie mam wsparcia u nikogo... No boję się zmian tych leków wiem że będę musiał zmienić bo już mam dosyć tego wszystkiego nie mam wyjścia ale boję się cholernie chociaż jak czytam pregabalina ludziom pomaga a napewno mam lęki i fobie... Ale co jak mam jeszcze depresję... Pregabalina działa chociaż trochę na depresję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak teraz w czwartek pójdę do psychiatry i poproszę o zmianę leku na coś z SSRI bo przedwczesny wytrysk dokucza... Panowie pewnie mnie rozumieją, nie rozumiem wgle mojego psychiatry, dobrze wiedział że mam taki problem to dał mi lek z innej grupy... ogólnie właśnie to przedwczesny wytrysk leczy się też lekami z grupy SSRI, a leki z tej grupy też są dobre na deprsje, nerwicę lękową, cały czas o tym myślę więc tak zrobię, już nie raz właśnie SSRI wyciągały mnie z tarapatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowa, już od kilku dni czytam Wasze posty i dzisiaj postanowiłam się zarejestrować. Biorę zamiennik pregabaliny czyli Egzyste 2 x dz 75 mg. Dzisiaj zaczęłam 5 dzień kuracji. Pierwsze 3 dni były super zero lęku, faktycznie po przyjęciu dawki uczucie bycia pijaną i euforia jednak po wczorajszej dawcę coś się zmieniło wrócił niepokój, uciski w klatce piersiowej, takie dziwne uczucie w nogach i dzisiaj z rana uczucie drętwienia dłoni i reszta jak w nocy. Napiszcie proszę czy tez zdarzało się wam takie coś na początku. Będę wdzięczna za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 16:05, mekeke91 napisał:

@Sharon456 nie mam pojęcia, nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie jestem specjalista, mi psychiatra powiedziała że jak po 7 dniach nie będę czuł poprawy to mam sobie zwiększyć dawkę do 150mg rano i 150mg wieczorem, jak na razie jestem sceptycznie nastawiony do tego leku bo co prawda biorę go dopiero trzeci dzień a nie czuję w ogóle poprawy, a psychiatra mówiła że ten lek działa raczej od razu w porównaniu do SSRI, spróbuję być cierpliwy i poczekam do następnej wizyty do 27 czerwca, jeśli nic się nie zmieni to poproszę o zmianę na SSRI bo zawsze po nich po jakimś czasie czułem się lepiej, słyszałem też że dobra jest psychoterapia także we wtorek teraz jadę do psychologa i będę chciał taka terapię zacząć, ehh ciężkie jest to wszystko... dzisiaj mamy piękną pogodę a mi nawet się nie chcę wyjść z domu, nie mam w ogóle ochoty na spotkania ze znajomymi

 

@mekeke91, to pytanie retoryczne było 🙂 Hmmm, no u mnie jak jechałam na 75 mg na noc to mnie aż za bardzo wyciszyło, zero emocji pozytywnych i negatywnych. Po wejściu na 150 mg (1-0-1) na objawy GAD działa dalej, chyba jestem bardziej pewna siebie, czasem mam przebłyski że ciągnie mnie do kontaktów z ludźmi, ale to przeplatanka z totalną chęcią ucieczki od ludzi i zamknięcia się w sobie. Ostatnio udało mi się znowu poczuć kilka razy prawdziwe, dziecięce szczęście, ale później wróciłam do domu, a razem z nią przywaliły depresyjne myśli. No na to Pregabalina nie działa ani trochę, Tianeptyna mam uczucie że też nie, bo po prawie 5 miesiącach powinno chyba być już widac zmianę jakąś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pregabalin 7 tygodni, od tego weekendu w dawce 300mg (75-75-150). Efekt przeciwbólowy jakiś jest ale nie zadowalający. Nadal bardzo mało śpię – max 5 g – ale wcale nie czuje senności w ciągu dnia.  Cały czas jestem nakręcony, aktywny mam potrzebę działania – niestety czuję się już zmęczony  fizycznie i psychicznie (w sensie ze mam świadomość tego zmęczenia). To także wina okoliczności związanych z pracą – po prostu mam jej w tej chwili więcej niż normalnie, a  ze jestem jakby ba haju to biorę wszystko na klatek i działam. Dodatkowo odkąd biorę te 300mg, właśnie w czasie snu, drętwieją mi dłonie - od nadgarstków po koniuszki palców. Dziwne to jest i zdarza się co najmniej raz w ciągu nocy  - wybudza mnie i gdy zmienię pozycje ciała od razu odchodzi.  Zobaczymy co będzie dale. Od 20.06 mam 3 tygodnie urlopu wiec pewnie uda mi się zwolnic tępo i odpocząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przepisując mi Pregabalinę lekko się uśmiechał, chyba sam nie wierząc w jej działanie. Drugi lekarz zwiększył dawkę na 2 x 150. Lek na mnie działał. Aktualnie nic nie zażywam. Efekty uboczne tak jak pisze martinma - drętwienie nadgarstków po koniuszki palców, które budziło mnie w nocy i w mniejszym stopniu utrzymywało się do około 12 godzin. Ustało po zmniejszeniu dawki. Dodam jeszcze, że w nocy wydzielałem bardzo mocny odór amoniaku. Poduszka i koszulka były mokre a po powąchaniu, aż kręciło się w głowie, takie to było mocne. Poduszka po kilku miesiącach zrobiła się żółta (jakbym na nią sikał conajmniej) i nadawała do wyrzucenia. Lekarz stwierdził, że to niemożliwe, iż tak się stało po Pregabalinie, tylko z mojej nadwagi. Ustało po odstawieniu leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Natrętnik napisał:

To niech się tak nie uśmiecha, bo ten lek wielu ludziom ratuje dupe, łagodzi ból dnia codziennego, a w dużych dawkach nawet poprawia nastrój.

 

Nieźle wycisza emocje i ich odbieranie. I myśli natrętne. 

Ale, pytanie mam głównie do osób mających dłuższe doświadczenie z pregabaliną. Jak byłam na 75mg to dostałam senność w prezencie, ale tylko to. Jak zaczęłam brać 150mg, to od razu pierwszego dnia pojawiło się dziwne samopoczucie. Tak jakby, ja wiem... odrealnienie? Plus jak zamknęłam oczy i słuchałam muzyki to przed oczami zaczęły mi się pojawiac różne obrazy. Zwiększyła się senność - masakra. W ciągu dnia potrafi mnie położyć nagle z niczego. Są dni, że bym cały czas spała bo nie jestem w stanie na niczym się skupić i nawet jak próbuję coś czytać, to to do mnie nie dociera. Osłabiły mi się zdolności kognitywne - zapominam podstawowych słów np. jak prowadzę zajęcia, zapominam co robiłam parę minut temu. Osłabił mi się refleks i odbieranie bodźców? (idę bokiem ulicy, jedzie samochód z nadmierną prędkością. Normalnie bym odkoczyła a tym razem tylko się tępo popatrzyłam i zero reakcji). Coraz częściej odczuwam tez jakby derealizację właśnie i depresonalizację? (Ostatnio miałam taką sytuację, że siedzę u mojej T. i nagle czułam się jakby to wszystko dookoła mnie nie było prawdziwe + poziom przytłumienia wysoki). I co mnie najbardziej niepokoi, znowu zdarza mi się budzić z bijącym sercem i niepokojem.

 

Co ciekawe, wszystko to pojawiło się po zwiększeniu dawki. Wg ulotki mogą się zdarzać takie skutki uboczne. Nie chciałabym zmieniać leku, bo na podstawowe objawy GAD działał (działa?) w sumie zadowalająco... Miał może ktoś takie sensacje biorąc ten lek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×