Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, okularnica napisał:

U mnie niestety na bank ten lek, chociaż brałam go tylko trochę ponad miesiąc. Jakby ktoś miał pomysł jak się pozbyć tych skutków ubocznych to proszę piszcie.

Ja próbowałem rozszyfrować właśnie ten problem u siebie. Widzę, że inni też go mają. Mam cholerne problemy z koncentracją , jakiś pośpiech mi się załącza i podczas czytania mam dokładnie to samo. Zmniejszam dzisiaj z 300 mg na 150 mg na dobę. Na dodatek ciągłe zamulenie. Piję hektolitry kawy i nic to nie pomaga. Wciąż czuję zamulenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś równocześnie z paroksetyną? Lekarz przepisał mi 150mg, w przypadku złej tolerancji mam odstawić i zwiększyć mianseryne z 60 do 90mg. Mam straszne wątpliwości co do tego leku. Jak czytam o występujących u was skutkach ubocznych to mam wrażenie, że po pregabaline już w ogóle nic nie będę mówił i nic nie będę widział. Już mam z tym wielkie problemu w związku z chorobą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko pregabalina działa? Po tygodniu, dwóch? Dzisiaj wypiłem pierwszą dawkę 150mg i oprócz jeszcze większego zamulenia i uczucia bycia kompletnie pijanym nic się nie wydarzyło. Dalej mam wątpliwości czy do paroksetyny i mianseryny dołączać jeszcze pregabaline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sebo001 napisał:

Jak szybko pregabalina działa? Po tygodniu, dwóch? Dzisiaj wypiłem pierwszą dawkę 150mg i oprócz jeszcze większego zamulenia i uczucia bycia kompletnie pijanym nic się nie wydarzyło. Dalej mam wątpliwości czy do paroksetyny i mianseryny dołączać jeszcze pregabaline.

U mnie pregabalina zadziałała po około 3 tygodniach. Nie ma rewelacji, ale jest lepiej niż bez leków.

Ja biorę rano 75mg i wieczorem 75mg - niby malutko, ale w dzień mocno mnie zamula a w nocy mocno pobudza....
Raz wziąłem na noc 150mg i też miałem uczucie bycia kompletnie pijanym a następnego dnia byłem bardzo mocno otępiony z dziwnymi myślami samobójczymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lękowiec1989 napisał:

U mnie pregabalina zadziałała po około 3 tygodniach. Nie ma rewelacji, ale jest lepiej niż bez leków.

Ja biorę rano 75mg i wieczorem 75mg - niby malutko, ale w dzień mocno mnie zamula a w nocy mocno pobudza....
Raz wziąłem na noc 150mg i też miałem uczucie bycia kompletnie pijanym a następnego dnia byłem bardzo mocno otępiony z dziwnymi myślami samobójczymi.

Jakie leki stosujesz oprócz pregabaliny? 

Dzisiaj po wypiciu 150mg dostałem chwilowej euforii na granicy z wybuchem paniki, stanu jak po jakimś narkotyku. Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem. Problem z poruszaniem się. Chcialem jechac autem do sklepu ale nie bylo o tym mowy. Następnie takiej bezsilności, że nie mogę się zwlec z łóżka. 

Zadzwoniłem do lekarza i poradził abym spróbował na wieczór bo może będzie lepiej tolerowana. Tylko że ja po 60mg mianseryny usypiam sam nie wiem kiedy. Do tego wszystkiego wczoraj po 2 tygodniach zwiększyłem dawkę paroksetyny z 20mg do 40mg. Stanęło na tym, że odpuszczam eksperymenty z pregabalina i dorzucam 10mg mianseryny rano. 

Szczerze to mam dość eksperymentów z pregabalina, kwetiapina i innymi, już to przerabialem. Jak paroksetyna zadziała tak jak powinna to wystarczy. Nie chce już bardziej mieszać sobie w głowie kolejnymi lekami. Potem nie wiadomo co jakie skutki uboczne powoduje itd. Jedno wielkie zamieszanie. Chciałbym być gościem, który włącza nowy lek i jest ok ale u mnie każdy nowy lek czy zmiana dawki to jest horror.

Edytowane przez sebo001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebo001 Biorę tylko preganalinę i chlorprotixen. Kwetiapina w połączeniu z pregabaliną powodowała u mnie napady lęku.

Chciałbym tak samo jak Ty dostać lek, który po prostu zadziała a nie tylko albo zamuli albo pobudzi tak bardzo, że napady lęku są nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Czy pregabailine można łączyć z mitrazepiną na sen  ?

I wgl w jaki sposób ten lek działa na zaburzenia lękowe, chodzi mi o mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Luxor napisał:

Pregabaliny 150 mg rano i 150 mg wieczorem. Mianseryny 20 mg na wieczór.

Skutki uboczne długo się utrzymywały? Pomogła? Mam to brać do paroksetyny i właśnie mianseryny. Z tym że ja biorę 60mg wieczorem i 30mg rano mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sebo001 napisał:

Skutki uboczne długo się utrzymywały? Pomogła? Mam to brać do paroksetyny i właśnie mianseryny. Z tym że ja biorę 60mg wieczorem i 30mg rano mianseryny.

Skutki uboczne miałem jakoś krótkie i słabo nasilone, teraz po pregabalinie nie mam żadnych skutków. Czy pomaga? Względnie pomaga, ataków nie mam, chociaż jakoś tam mocno to mnie nie uspokaja. Mianseryny biorę małą dawkę, ale mam problemy ze snem i nie wiem czy przypadkiem nie będę miał zwiększoną.
A powiedz mi jak na Ciebie działa dawka mienseryny w dzień? Bo lekarz mi kiedyś proponował brać też w dzień żeby złagodzić skutki citalu, ale jakoś się nie zdecydowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Myślicie że (...)

Myślimy, że musisz o to zapytać swojego lekarza.

Edytowane przez myślący91
złamanie regulaminu działu leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
50 minut temu, myślący91 napisał:

Myślicie że (...)

Myślimy, że musisz o to zapytać swojego lekarza.

Nie chodzę do lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chodzę, ale dochodzi do zmiany organizacji, ja jestem lekarzem dla siebie, a lekarz mi w tym pomaga :) Może tak spróbuj skoro masz jakąś tam wiedzę i wiesz co Ci pomaga. Bez lekarza w dzisiejszych czasach nie da się mieć dostępu do pełnego leczenia, albo chociażby historii leczenia, która w przyszłości może Ci się przydać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2019 o 19:46, okularnica napisał:

U mnie niestety na bank ten lek, chociaż brałam go tylko trochę ponad miesiąc. Jakby ktoś miał pomysł jak się pozbyć tych skutków ubocznych to proszę piszcie.

Ten lek na mnie działał fatalnie, brałem przez kilka miesięcy,  mnóstwo skutków ubocznych , gdy go odstawiłem - poczułem się znacznie lepiej. Nie polecam nikomu tego specyfiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam za pomocą pregabaliny 900 mg 1-1-1, 5 mg diazepamu nie schodząc już co 1 mg raz na 1-2 tygodnie bo tempem lekarki to w czerwcu dopiero by mi się udało odstawić, benzodiazepiny brałem regularnie ponad rok  i jest dopiero 4 dzień na czysto , złoty środek anksjolityczny ale ważną rolę gra reszta leków ,którą biorę w podpisie. Ale to jest dopiero przedsmak piekła ,które będzie zważywszy na fakt kumulacji diazepamu w tkankach tłuszczowych lipidowych i jego okresu półtrwania jak będą resztki schodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 22:42, picziklaki napisał:

Odstawiam za pomocą pregabaliny 900 mg 1-1-1, 5 mg diazepamu nie schodząc już co 1 mg raz na 1-2 tygodnie bo tempem lekarki to w czerwcu dopiero by mi się udało odstawić, benzodiazepiny brałem regularnie ponad rok  i jest dopiero 4 dzień na czysto , złoty środek anksjolityczny ale ważną rolę gra reszta leków ,którą biorę w podpisie. Ale to jest dopiero przedsmak piekła ,które będzie zważywszy na fakt kumulacji diazepamu w tkankach tłuszczowych lipidowych i jego okresu półtrwania jak będą resztki schodziły.

Odstawianie benzo to faktycznie piekło, przechodziłem przez to więc wyrazy współczucia 🙂 Co do pregabaliny - zalecam ostrożność, nie za długo, nie za dużo ...... i tak bierzesz już sporo innych leków

 

Edytowane przez Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek.

4 godziny temu, Marek. napisał:

Co do pregabaliny - zalecam ostrożność, nie za długo, nie za dużo ...... 

Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Dlaczego uważasz, że pregabaliny nie można zbyt długo brać? Masz z nią jakieś złe doświadczenia?
Pytam bo sam ją biorę i trochę mnie to wystraszyło 🙂
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiłem jednego dnia dwie dawki progabaliny 75mg na drugi dzień wypiłem rano 75 mg i się zaczęło cały jestem zdenerwowany rozdrażniony ręce mi się trzęsą mam zawroty głowy lekarz kazał mi pić przez trzy tygodnie ale nie wiem czy te objawy przetrzymać czy odstawić ten lek .Czy miał ktoś z was po pierwszym dniu wypicia tego leku takie objawy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×