Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pregabalinę biorę od miesiąca na lęki i jako wspomagacz przy leczeniu depresji. Warto nadmienić, że mam padaczkę światłoczułą ( nie biorę na nią leków ponieważ miałam jeden atak 8 lat temu przez stroboskopy, unikam świateł i żyję dalej).

Lek biorę w dawce 2x75. Na początku, po pierwszej tabletce na wieczór puściły mnie objawy somatyczne na żołądku i w końcu mogłam zjeść normalnie, a nawet poczuć głód (yay!). Problemem były dawki poranne, bo po ok dwóch godzinach byłam tak senna, że nie mogłam funkcjonować w pracy. Do tego niekontrolowane drżenia rąk i zawroty głowy. 

Skutki uboczne minęły po ok tygodniu i teraz nie czuję ich wcale, za to jestem o wiele spokojniejsza więc ogólnie polecam. Trzeba przejść przez ten pierwszy tydzień, jeśli potem jest lepiej to warto brać. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 21:15, szymon0791 napisał:

Czy pregabalina moze wywolywac skutki uboczne na nastepny dzien ? Albo "wymuszac" przyjecie nastepnej dawki, tj. cos w stylu głodu?
Biorę ja 2 tggodnie w dawce 75 mg na noc i od srody czuję sie dziwnie popołudniem i wieczorem. Jakiś taki zakrecony, zmeczony , troche gorzej widzę, lekkie mdłości ale apetyt normalny. Wczoraj wziałem dawke trochę wcześniej bo o 20 i po ponad godzinie mi sie polepszylo. Dodatkowo od ponad tygodnia biorę też tianeptynę póki co 2 razy dziennie ale ją już brałem i nie pamiętam żeby tak działała.
Czy bardziej są to objawy zaburzenia ?

 

TAK. 

Ja miałem podobnie, musiałem brać 3x dziennie 75mg. Inaczej jak w zegarku po 6h nerwica, leki, stress wracały ze zdwojoną siłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy miał ktoś albo ma podobnie jak ja biorąc zestaw escitalopram plus pregabalina i kwetiapina straszne pocenie a na twarzy wręcz jeden lojotok który mnie bardziej wpedza w nerwice i depresję niż sama choroba i uzależnienia z których się lecze...???Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELME   Pregabalina to przyjemny lekki lek, jak po piwie sie będziesz czuł na początku, w Niemczech na ten lek nawet mówią Budwaiser 🙂 dobrze jest brać 3 razy dziennie albo dwa. Jeśli nie wiesz jak dawkować to zacznij od najmniejszej możliwej dawki i sprawdź jak działa, po prostu jedną tabletke, najniższą dawkę weź i w zależności od tego jak będziesz się czuł wtedy zdecydujesz czy potrzeba kolejnej tabletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czuję się pijany i senny. Nic po za tym. Lęki jak były takie są. Na mnie działają tylko SSRI (Paroksetyna 40mg) i neuroleptyki. Bez neuroleptyków nie wyobrażam sobie życia bez nich. Ale nie mogę jeszcze znaleźć odpowiedniego. Cały czas szukam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czego się na pierwsze działanie pregabaliny ?, od jakich dawek mogę zacząć ją brać ?, cel do 600 mg. Można ją stosować jako stabilizator nastroju przy miksach leków ssri ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslacy 91, działanie na lęki po 2 tygodniach jest ala optymalne, ztymże tak na dobrą sprawę jest wyczuwalne już po pierwszych dawkach, no i niezła fazka, szczególnie w pierwszych dawkach na pusty żołądek,i  ba pregabalina jest lepiej przyswajalna na pusty żołądek swoją drogą. Mogą występować bóle głowy po niej - także może być potrzebny ibuprom, i uzależnienie po trochę dłuższym czasie stosowaniu jak na gabageryki, ja po bodajże 3-4 miesiącach miałem lekkie zejście jak dla mnie, zaznaczam, a uzależnia na pewno mniej niż benzodiazepiny, sporo. Miałęm z tym i z tym doświadczenie, z oba zejściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś źle widzę, czy co, ale Lyrica wcześniej była w aptece (w doz.pl) za 3,20 a teraz jest dwadzieścia razy droższa. Z kasą leżę więc to bardzo dużo dla mnie. Biorę jeszcze kilka innych leków. Stąd tak skąpię. Gdzie obecnie można najtaniej kupić oryginał, zamiennik wszystko jedno? W aptece bez zamawiania wcześniej dowiedziałem się, że nie ma w hurtowni, a zamienniki zaoferowała mi farmaceutka bardzo drogo. Ale tylko w jednej jak dotąd udało mi się spytać. Help, help. Za kilkanaście dni kończy mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze względu na sytuacje rodzinną( m.in śmierć bliskiej osoby) musiałam znów zacząć brać pregabalin. Brałam go 2 lata temu, bardzo mi pomógł, ale strasznie po nim przytyłam.

Teraz biorę go od 5 dni i brzuch boli mnie non stop nie do wytrzymania, mam straszne wzdęcia ( nawet na czczo), nie mogę przez nie oddychać, odbija mi się, pokarm podchodzi mi z żołądka do gardła, przez ból nie mogę wyjść z domu. Gdy brałam pregablinę 2 lata temu, nie miałam takich objawów. Czy to przejdzie czy mam odstawić lek? . Biorę na wzdęcia simetigast, ale bez efektu.

Boje się odstawić, bo pregabalina to jedyny lek, który pomógł mi na lęk z kilkudziesięciu innych branych psychotropów😞

Edytowane przez lorana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lorana napisał:

Niestety ze względu na sytuacje rodzinną( m.in śmierć bliskiej osoby) musiałam znów zacząć brać pregabalin. Brałam go 2 lata temu, bardzo mi pomógł, ale strasznie po nim przytyłam.

Teraz biorę go od 5 dni i brzuch boli mnie non stop nie do wytrzymania, mam straszne wzdęcia ( nawet na czczo), nie mogę przez nie oddychać, odbija mi się, pokarm podchodzi mi z żołądka do gardła, przez ból nie mogę wyjść z domu. Gdy brałam pregablinę 2 lata temu, nie miałam takich objawów. Czy to przejdzie czy mam odstawić lek? . Biorę na wzdęcia simetigast, ale bez efektu.

Boje się odstawić, bo pregabalina to jedyny lek, który pomógł mi na lęk z kilkudziesięciu innych branych psychotropów😞

Nie bierzesz pregabaliny innego producenta niż wtedy ?, jak się nazywał lek wtedy, a jak się nazywa teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×