Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

ale jako jej skutek odstawienny z dawki 600 mg na 0 mam właśnie trudności z zasypianiem,a w wyniku tego bezsenność przez pierwszę pare dni :) ,

 

 

Iwanag

Czy można pić i ile alkoholu przy Pregabalinie 75 i Rexetin 20(SSIR)? Coś może się złego zadziałac po 1 piwie?

Można nic złego po jednym piwie przy tych lekach się nie stanie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię sobie prysznic wieczorem i oczywiście wezmę tylko 75mg w nocy podczas snu mam prawie całą mokrą poduszkę ale to bardzo Moje pytanie czy to nerwy wychodzą bo to nie jest ślinotok tylko poprostu głową się cała poci,szyja i klata.Dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SebaNN
Sertalina nie nadaje się do leczenia żadnego rodzaju lęku. Chyba ze takiego który wynika z depresji

 

z lekami działającymi na nordrenaline jest podobnie, :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszystko jest czarno-białe. Dopamina to nie tylko wypier*ól w kosmos tylko tworzy w nas takiego samca/samice dominującego/dominującą. I sertralina ma jak najbardziej zastosowanie u fobików społecznych, bo pozwala wyjść do ludzi. Z wenlafaksyną może być podobnie chociaż tu już bym poszukał głębiej niż sama 'noradrenalina' tylko szukał w podreceptorach na które konkretnie działa, a dzisiaj wyjątkowo mam odpoczynek więc jak się dokopę do czegoś to się pochwalę. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszystko jest czarno-białe. Dopamina to nie tylko wypier*ól w kosmos tylko tworzy w nas takiego samca/samice dominującego/dominującą. I sertralina ma jak najbardziej zastosowanie u fobików społecznych, bo pozwala wyjść do ludzi. Z wenlafaksyną może być podobnie chociaż tu już bym poszukał głębiej niż sama 'noradrenalina' tylko szukał w podreceptorach na które konkretnie działa, a dzisiaj wyjątkowo mam odpoczynek więc jak się dokopę do czegoś to się pochwalę. :mrgreen:

Kofel mam wrażenie że tą pregabalina mi nasila jednak nerwice czy karbamazepina albo depakina będzie też ok do odstawki relanium....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego psychiatrzy chcą mi odstawiać pregabalinę, bo "przecież bierze pan przeciwlękowy SSRI".

 

Posłuchałem się mojej nowej psychiatrzycy i odstawiliśmy pregabalinę. Nie miałem żadnych uboków, mimo, że lek brałem ponad rok w maksymalnej dawce. Bez pregabaliny czułem jakoś dziwacznie, niby mogłem funkcjonować, ale byłem jakiś taki dupowaty...

 

Dziś postanowiłem wrócić do pregabaliny i od razu czuję się inaczej, jak zdrowy człowiek - jestem bardziej towarzyski itd. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pregabalina działa od razu. musi być dużo serotoniny by ten lek działał, bo prega jakoś tak zmniejsza tą serotonine, bez dużej ilości serotoniny to myślę że nie będzie tak fajnie działać, zresztą dopaminy i noradrenaliny też by się przydało, lek wyluzowuję, działa fajnie przeciwlękowo i uspokajająco, relaksująco, na fobie społeczną zapewne też dobre, w Niemczech na pregabaline mówi się czasami "Budweiser" - takie lekkie piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlexCCC pregabalina to łagodny lek, przyjemnie uspokaja i relaksuje, wogóle nie pobudza, na luzie podchodź do tego leku, tu skutków ubocznych mało się doświadcza, nie ma co nawet porównywać z pernazyną, przecież pernazyna to neuroleptyk z dziesiątkiem skutków ubocznych, zamulacz, więc pregabalina przy tym leku to cukierek, luzik :) pregabalina moim zdaniem powinna uspokoić cały organizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SebaNN
Biorę pregabalinie 75mg ale mam jeszcze niepokój i jestem roztrzesiony co mógłbym do tego brać na to oprócz neuroleptyków dzięki za odpowiedź

nic nie brac tylko zwiększyć dawke , 75mg to zdecydowanie za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z Wenlafaksyną , skoro jest zarejestrowana do leczenia lęku , a działa na noradrenalinę ?

serotoninowiec, No właśnie. Wenlafaksyna jest świetna na lęki i niepokój wewnętrzny, fobię społeczną. U mnie świetnie się kiedyś sprawdziła. Jako jedyny lek. Ta teoria SebyNN o tym, że noradrenalina zwiększa lęki coś się nie sprawdza w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z Wenlafaksyną , skoro jest zarejestrowana do leczenia lęku , a działa na noradrenalinę ?

serotoninowiec, No właśnie. Wenlafaksyna jest świetna na lęki i niepokój wewnętrzny, fobię społeczną. U mnie świetnie się kiedyś sprawdziła. Jako jedyny lek. Ta teoria SebyNN o tym, że noradrenalina zwiększa lęki coś się nie sprawdza w praktyce.

a u mnie się sprawdziła w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszystko jest czarno-białe. Dopamina to nie tylko wypier*ól w kosmos tylko tworzy w nas takiego samca/samice dominującego/dominującą. I sertralina ma jak najbardziej zastosowanie u fobików społecznych, bo pozwala wyjść do ludzi. Z wenlafaksyną może być podobnie chociaż tu już bym poszukał głębiej niż sama 'noradrenalina' tylko szukał w podreceptorach na które konkretnie działa, a dzisiaj wyjątkowo mam odpoczynek więc jak się dokopę do czegoś to się pochwalę. :mrgreen:

Kofel mam wrażenie że tą pregabalina mi nasila jednak nerwice czy karbamazepina albo depakina będzie też ok do odstawki relanium....?

Mnie też nasila, nie jesteś sam. I dlatego mam taki, a nie inny stosunek do tego leku i ciężko mi sie do niego przekonać, ale staram się być obiektywny. Ile bierzesz tych rolek? Rolki najczęściej odstawia się rolkami - to stary, sprawdzony sposób. Jednak jak chcesz się dodatkowo zabezpieczyć (chociaż raczej nie ma przed czym, to nie silne benzo) to celuj w depakinę, to też działą na neurotransmisje GABA i też schodzę też z klona. Klona obcinam o 0,5mg i dodaję na 5 dni 10mg relanium i ostatnie dwa dni to 5mg na rolkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszystko jest czarno-białe. Dopamina to nie tylko wypier*ól w kosmos tylko tworzy w nas takiego samca/samice dominującego/dominującą. I sertralina ma jak najbardziej zastosowanie u fobików społecznych, bo pozwala wyjść do ludzi. Z wenlafaksyną może być podobnie chociaż tu już bym poszukał głębiej niż sama 'noradrenalina' tylko szukał w podreceptorach na które konkretnie działa, a dzisiaj wyjątkowo mam odpoczynek więc jak się dokopę do czegoś to się pochwalę. :mrgreen:

Kofel mam wrażenie że tą pregabalina mi nasila jednak nerwice czy karbamazepina albo depakina będzie też ok do odstawki relanium....?

Mnie też nasila, nie jesteś sam. I dlatego mam taki, a nie inny stosunek do tego leku i ciężko mi sie do niego przekonać, ale staram się być obiektywny. Ile bierzesz tych rolek? Rolki najczęściej odstawia się rolkami - to stary, sprawdzony sposób. Jednak jak chcesz się dodatkowo zabezpieczyć (chociaż raczej nie ma przed czym, to nie silne benzo) to celuj w depakinę, to też działą na neurotransmisje GABA i też schodzę też z klona. Klona obcinam o 0,5mg i dodaję na 5 dni 10mg relanium i ostatnie dwa dni to 5mg na rolkach.

Hej rolek przed wyjazdem na detox brałem do 40mg dziennie ale wiadomo że starałem się jak najmniej tylko jak mnie lęki straszne braly nie wiem od czego zwlasza rano może od mirtazapiny którą brałem dość długo A rolek to tak z 3 lata jak mam problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje eksperymentalną kuracje dwoma antydepresantami dopiero 4 dzień wbitymi od razu na dawki docelowe z dnia na dzień ,ale ogólnie pomimo że występują skutki uboczne tych leków źle się czuje bo odstawiam metodą zimnego indyka z dnia na dzień 100 mg baklofenu branego 2 miesiące z benzodiazepinami klorazepanem 10-30 mg czy oksazepamem 10-30 mg , przyszła cena za spłatę .... :why: nikomu nie życze takich skrętów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie życze takich skrętów

 

picziklaki, wyobrażam sobie ,,,

Czy takie decyzje jak ta Twoja obecna -żeby tak szturmować po wzburzonym, zmiennym morzu mega dawek to wskakiwania i schodzenia z różnych leków- nie jest spowodowana mocnym zniszczeniem Twojego CUN . Sam sobie fundować taki sadomasochizm ?

Sam oceń . Wiesz ,że Cie lubię i nie mówię tego po złości , ale ja przynajmniej nie ryzykowałbym jak Ty , bo mogłoby sie to skończyć niedobrze .

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SebaNN
To jak jest z Wenlafaksyną , skoro jest zarejestrowana do leczenia lęku , a działa na noradrenalinę ?

serotoninowiec, No właśnie. Wenlafaksyna jest świetna na lęki i niepokój wewnętrzny, fobię społeczną. U mnie świetnie się kiedyś sprawdziła. Jako jedyny lek. Ta teoria SebyNN o tym, że noradrenalina zwiększa lęki coś się nie sprawdza w praktyce.

a u mnie się sprawdziła w praktyce

 

u mnie tez :( 7 miesięcy az w końcu zmieniłem lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×